Trafik sigortası !

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar size bişey danışmak istedim , trafik sigostasının perşembe günü doluyor süresi , bnm sigosta HDI idi bu senede yine aynı sigostamı olması gerek yoksa başka bir sigortaya değiştirebilirmiyim bazı arkadaşlar hangisi ucuzsa bu sene onu yap dediler geçen sene 220 Tl ödedim acemilikten normalde 190 Tl max olur diyolar aracım 2000 corsa B.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
aynısı olmak zorunda değil.fiyat olarak sana en uygun olandan yenileyebilirsin.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bildiğim kadarıyla "Karayolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigorta poliçesı"nin fiyatı sabittir ve belirlenen bu fiyata hükümet olur veriyor. Fiyatı belirleyenler; aracın kullanım şekli, tipi, yolcu sayısı, plakasının ait olduğu ilin trafik yoğunluluğu, hasarsızlık gibi etkenlerdir. Haaa sigortayı yapan acente karından ödün verirse onu bilemeyiz ama sigorta şirketinin merkezine akratılan fiyat ile devlete ödenen fon miktarı sabittir.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savaş abi fiyatları serbest bıraktılar.

ben geçenlerde 360 ila 750 arasında fiyatlar aldım. 360 lık yere yaptırırken en son bölümde fiyat 490a fırladı.
en uygun 390 lira ile HDI sigortaydı. ona yaptırdım bende.

siz neresi uygunsa oraya yaptırın. herhangi bir zorunluluğunuz yok.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
trafik sigortasında fiyatlar serbest, en uygun teklifi verene yaptırıyor bizim acente arkadaş.
tabi plaka çok etkili 34 ler epey pahalı oluyor.

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 1 ay önce 161 tl ye yaptırdım. güneş sigortadan. birçok indirim var. her sigortacı farklı hesaplayabiliyor.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kaskonuz yoksa trafik sigortalarını yavana atmayın.Neden?Bazı sigorta şirketleri 15-20 lira ekstra fark alarak sizin 15.000 lira olan karşı ödemenizi 30-40 bine çıkarabiliyor ve yanında bir sürü de ekstra variyor.Mesela aviva belirli iller dışında ekstra ücret karşılığı kaza anında kaskonuz yoksa bile hem karşı tarafın hemde 5.000 liraya kadar sizin de masrafınızı karşılıyor.Sigorta yaptırmadan önce ödeyeeğiniz ücreti değil de, size neler verebildiğine bir bakın derim.Hani eski bir klişedir kaza geliyorum demez.Ortalama 25 liralık bir araca hasar verip sigortanın bu aracı pert ettiğinde en az sizden sizin sigortanızın ödediği 15.000 lira dışında 12-15 binlira ücret talep eder sigorta şirketi.

Örneğin geçende bana telefonla ulaşan bir arkadaşıma X firmanın ekstra lı trafik sigortasını önerdim poliçesinde hasar anında karşı tarafa 35.000 lira ödendiğini görünce bana dönüp ettiği teşekkürün sınırı yok.Çünkü daha önce bir kaza yüzünden 22.000 lira ekstradan para ödemişti :)