TOYOTA araçlarını geri çağırıyormuş

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
euro ncap ten 5 yıldız alan arac 3 yıldızı bile zor alan 97 vectra b den dahamı güvenilirmiş ilginc dogrusu
2.5 yıldız > 5yıldız ???

görünüse göre opelde tek kişi vardı söförde kazayı hissedip kendini sıkmıstır savrulmaktan kurtulur

toyotadaki yolcular güle oyanaya giderken ne oldugunu anlamadan kaza yapıp yaralanmıslardır.

Opel fanatikliği olarak algınlanmasın Vectrayı savunmuyorum olaya Euro N cap bazında bakıyorum.Euroncap ten 5 yıldız alıp almamaları beni hiç ilgilendirmiyo açıkçası.Neden derseniz Renaultun modelleri hep 5 yıldız alır.Ama genelde 64km nin üzerindeki kazalarda hep folloş olmuş durumdalar.En basiti geçen haberlerde izliyorum güncel C kasa mercedesle Megane II sürücü taraflarından kafa kafaya çarpışmışlar haliç köprüsü üzerinde.ve neredeyse euroncap değerleri aynı olmasına rağmen megane felç olmuş içindeki sürücü sıkışmış falan mersonun a sütunu bile eğilmemişti.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en azından toyota geri çağırıyor..
opel 2004 çıkan astra h lerin cim modül sorunu için kaç aracı geri çağırdı ?
2008 e kadar cim arızası devam etti ...
ve hala astra h lerde saçma sapan elektronik arızalar gündemde

ilk çıkan 04-05-06 Astra H larda dediğiniz sorun mevcuttu.ve arıza çıkartıp servise giden astraların Cim modülleri garantiden değişti.Daha sonraki güncel kasalarda ben bu sorunu neredeyse hiç duymadım.diğer markalarda olduğu gibi opelde de sorunlar çıkabiliyor ama astra yada vectra sahiplerini canından bezdirecek kadar çok sorunda çıkmıyor.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel fanatikliği olarak algınlanmasın Vectrayı savunmuyorum olaya Euro N cap bazında bakıyorum.Euroncap ten 5 yıldız alıp almamaları beni hiç ilgilendirmiyo açıkçası.Neden derseniz Renaultun modelleri hep 5 yıldız alır.Ama genelde 64km nin üzerindeki kazalarda hep folloş olmuş durumdalar.En basiti geçen haberlerde izliyorum güncel C kasa mercedesle Megane II sürücü taraflarından kafa kafaya çarpışmışlar haliç köprüsü üzerinde.ve neredeyse euroncap değerleri aynı olmasına rağmen megane felç olmuş içindeki sürücü sıkışmış falan mersonun a sütunu bile eğilmemişti.

muhammet volvonun tankıyla renault modusun kazaya bir bak istersen

dedigim gibi 64 km hızla deneniyor ama 64km hızda volvonun söförü diger tarafı boyladı gidip geliyo gidip geliyo:)

Fifth Gear Crash-test Volvo 940 estate vs Renault Modus

http://www.youtube.com/watch?v=k3ygYUYia9I

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Toyota 2.3 milyon aracı geri çağırıyor

Toyota 2.3 milyon aracı geri çağırıyor

toyota-corolla.jpg

Toyota'nın sözcüsü Brian Lyons, araçların gaz pedalı mekanizmasının aşındığını, bazı durumlarda takıldığı için geri çağrılma kararı aldıklarını söyledi. Lyons, şirketin bu sorunla ilgili henüz çözüm bulmasa da geliştirmeye çalıştığını belirtti.

Geri çağrılan araçların 2009-2010 yılı RAV4, 2009-2010 yılı Corolla, 2009-2010 yılı Matrix, 2005-2010 yılı Avalon, 2007-2010 yılı Camry, 2010 yılı Highlander, 2007-2010 yılı Tundra ve 2008-2010 yılı Sequoia olduğu belirtildi.

Toyota'nın söz konusu modellerinin diğer ülkelerde çağrılıp çağrılmayacağına ilişkin bilgi verilmedi.

ABD Ulusal Otoyolu Trafik Güvenlik İdaresi, ''sorunun ciddi bir güvenlik konusu olduğunu ve Toyota'nın derhal hareket geçmesinin memnuniyet verici olduğunu'' açıkladı.

Dünyanın en büyük ya da uygun olmayan zemin döşemesi nedeniyle gaz pedalının sıkışma potansiyeli bulunduğunu ve gaz pedalının sıkışmasının aracın hızının artmasına ve aracın durmasının zorlaşmasına, böylece kaza, ağır yaralanma ya da ölüme yol açacağı gerekçesiyle ABD'de 4.2 milyon aracı geri çağırmıştı.

Şirket geçen yıl Ağustos ayında da Çin'de, elektrikli pencere anahtarlarındaki arıza nedeniyle 690 bin aracı geri çağırmıştı.

Güvenlikle ilgili sorunların, yüksek kaliteli araçlarla güvenilir bir üretici olarak görülen Toyota'nın bu ününe zarar verdiği belirtiliyor.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Peugeot-Citroen, Avrupa'da 100 bin aracı geri çağırıyor.

Fransa'nın en büyük otomotiv şirketi Peugeot-Citroen, Çek Cumhuriyeti'nde Toyota ile aynı fabrikada üretilen Peugeot 107 ile Citroen C1 modellerinin gaz pedallarındaki sorun yüzünden ''önleyici amaçla'' 100 bin aracı geri çağırdığını açıkladı.

Şirketin sözcüsü Jean-Marc Sarret, bu modellerin, Çek Cumhuriyeti'nin Kolin kentinde Toyota ile yönetimin yarı yarıya ortak olunduğu fabrikada üretildiği, gaz pedallarıyla bağlantılı herhangi bir kaza ya da güvenlik sorununa ilişkin bilgi bulunmadığını söyledi.
Sarret, 2005 yılı ortası ile 2009 yılı ortasında üretilen bu iki aracın sahiplerinin elektronik posta yoluyla haberdar edileceğini, geri çağırma kararının şirketin dolaşımdaki araçlarının yaklaşık yüzde 10'unu etkilediğini ifade etti.

Kolin'deki fabrikada, üçte ikisi Fransız şirketi geri kalanı Toyota'ya olmak üzere yılda 330 bin araç üretiliyor.
Dünyanın en büyük otomotiv şirketi Toyota'nın, gaz pedalındaki sorun yüzünden Amerika, Avrupa ve Asya kıtasında geri çağırdığı araç sayısı 7 milyonu aşmıştı.
Bu konu yada mesaj "www.turkishajan.com" sitesine aittir.

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Toyota piyasaya yeni sürdüğü Prius Modelini de geri çağırıyor arkadaşlar. Bu kez de Fren Pedalında bir hata bulunmuş. Hisseleri iyice düştü Toyotanın bu arada...

27 J 4811

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün gazetede okudum londrada toyotanın bu geri çağırma ve arıza giderme işlemleri uzun zaman alacak diordu özellikle yaris ve prius a vurgu yapılmış en çok...

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Uzun zaman alabilir tabi ki. Şu anda tüm üretilen modellerin şaşi kodlarına göre hangi model pedal takıldığı tespiti yapılıyor. Buna göre hatalı pedallı araçların veritabanı oluşturulacak ve kullanıcıları ile temasa geçilecek.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nedir bu furya yahu, sabahleyin gazetede FORD da aynı şekilde arıza tespit etmiş, araçları geri çağıracak yazıyordu, Hayırlıs Bakalım :(