Temizlik için

İsmail19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Arabada sürekli bulunduracağım  temizlik maddeleri nelerdir arkadaşlar. Deterjan,bez,sünger v.s. Bunların iyisi kötüsü hangisidir ve nerden almamı tavsiye edersiniz...

Qfflline1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Temizlik için

Ben normal bir bezle siliyorum diğer türlü temizlik malzemelerinin zarar vereceğini düşünüyorum :)

enigma33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba,
Eldiven şeklinde mikrofiber bir bez ve buğu önleyici. İnternetten bulabilirsiniz.
Bagajda fazla yer kaplamaması için fazla bir şey bulundurmuyorum.

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tam olarak ne istediğini belirtirsen yıkama vs ona göre tavsiyelerde bulunalım.

İsmail19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İstediğim malzemeler yıkama ile ilgili. Mesela en iyi şampuan hangisidir. Mikrofiber bez var birde hangisini nerden almalıyım. Yıkama ve kullandığınız malzemeler ile ilgili tecrübelerinize ihtiyacım var.

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Başka bir forumda bazı yıkama malzemelerimi satılığa çıkarmıştım buraya da direk ekleyeyim istersen. Elimde fazladan malzemeler var. İlanım burada.

http://www.opelsizasla.com/forum/konu-satilik-yikama-ve-detay-malzemeler.html

Atas DLS150 konsantre fırçasız modifiye pompa için uygun yıkama şampuanı yıkama kaba pisliği almak için çok etkili bir ürün cilayı boya korumayı sökmez.

Atas Autobella konsantre bol cilalı şampuan çift kova yöntemi ile elde yıkarım. Kullandığım sünger Sonax Multisünger.

Jant temizliği için Atas EST konsantre jant temizleyici kullanırım.

Kurulamadan önce Atas İdrolak konsantre hızlı cila uyguladıktan sonra tekrar su tutup cilanın yayılmasını sağlayıp kurulamaya geçerim. nİdrolak kurulama yardımcım. Kurulama bezim Uberblue.

İç torpido parlatıcı toz tutmayan Plak2R ve Meguiars Hyper Dressing kullanıyorum.

Kapı eşikleri pedallar motor temizliği için Atas Vinet konsantre genel amaçlı temizleyici kullanırım. Sonra toz tutmaması için yine üstte yazdıklarımı uygularım.

Lastik parlatıcı Atas Pneubel konsantre, School Concepts ve Meguiars Endurance kullanıyorum.

Ayrıca araç parlaklığını artırmak için Sonax BSD kullanırım. Islak veya kuru farketmiyor.