Telefon tercihi hakkında yardım

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Eşimin cep telefonu arızalandı ve yeni bir telefon ihtiyacı doğdu max bütçe 800 tl. Birçok modeli internetten inceledim ve yorumlar okudum sonuç olarak Asus zenfone 4, Casper via 5, General mobile discovery 1, General mobile discovery 2 mini arasında kaldım. Kullanım tarzı; internet,sosyal medya, çok sık olmamakla oyun ve fotoğraf ağırlıklı olacak. Bu konuda sizlerin değerli fikirlerine ihtiyacım var,bu cihazlardan kullanan yada bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Farklı model tavsiyelerinede yukardaki bütçe dahilinde açığım. İkinci el düşünmüyoruz. Yardımcı olanlara yada olmaya çalışanlara şimdiden teşekkür ederim.

imlada ve yazımda kusur olursa affola...
Samsung 5830i ile gönderildi

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2. el iphone 5 veya 5s bakabilirsin onların yerine. dediğin tüm telefonlar ilk aldığında çok performanslı gibi görünse de bi kaç aylık kullanım sonunda iice yavaşlayacaklardır. ha yok illa bunlardan birini alcam diosan hepsi aynı, elinde güzel duranı alsın yenge.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam akıllı telefon alırken ne amaçla kullanacak olursan ol öncelikle işlemci ve RAM'ine bakmanı öneririm. Benim tercihim işlemci olarak Quad Core işlemci (en az 1.2 Ghz ve üstü), RAM olarak da en az 1GB ve üstü bir telefondan yana olur. Bu tür bir telefon en az 2 sene tüm Android güncellemelerine rağmen performans sıkıntısı olmadan götürür seni. İlave olarak dahili depolaması da 8 GB yerine 16 GB olursa aylarca bilgisayara aktarma sıkıntısı çekmeden rahat rahat resim çekilir.

Bu açıdan senin sunduğun seçenekler arasında Asus işlemci ve depolamadan sınıfta kalıyor, GM ve Casper olabilir.
Alternatif olarak LG Optimus 4x önerebilirim.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
huawei g7 alın,maddi olarak sıkıntı olmayacaksa tabi.
yukarıda sayılanlar içinde en iyisi.
hemiden de 64bt işlemci :)

Fbuyukkale

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hepsini kullanmış biri olarak. kesinlikle discovery 1 diyorum.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 17:36 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:32 ----------

dsc 2 mininin ekran kalitesi düşük. via v5 ve zenfone güzel ama şarj akşamı zor ediyor.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
asus zenfone 6 yengeye aldık dev gibi ekranı mükemmel kamerası. mükemmel şarjı ile o sınıfta tek benim gözümde...

meser70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çeşitli android telefon maceralarından sonra son bir senedir Windows Phone (lumia 525) kullanıyorum. Lumianın en alt modellerinden biri. İnternet, oyun konusunda hiç bir sıkıntı yaşamadım.Gerçekten çok stabil bir telefon. Donma, kasma, takılma hiç bir sıkıntı yok. Fotoğraf için elinizdeki bütçeye uygun daha özellikli üst modelleri mevcut. Mağazası her geçen gün gelişiyor. Benim ihtiyacım olan her uygulamayı buldum.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Tip olarak eşim casper via v5 i tercih etti 749 liraya 50 tl puan hediyeli aldım netten. Tüm yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Konu kilitlenebilir.

imlada ve yazımda kusur olursa affola...
Samsung 5830i ile gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir