Telefon tercihi hakkında yardım

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sanırım bu gidiş işe ben akıllı alamam anladım o değilde kullanış olduğun telefon hattımın her ay 1 GB internet paketi var ve bunu kullanmadığım için boşa gidiyor.

deliveli

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ndipi tam olarak gunde ne kadar internet ne kadar konusma yapacan
interneti ne şekilde kullanıyorsun

mesela ben gunde cok konusmasamda internetini cok kullanıyorum
yani pilin %70 ni internete gidiyor sabah 8 de sarjdan cıkıp gidiyorum
akşam 8 de %5 kalıyor en yogun kullanmamda ama normalde %20 lerde
eve dönüyorum 12 st sonunda hanım gunde en az 45-60 dk konusur
o yuzden beyni sulandı ama internete girmez onunda %20-30 arası kalır
12 st sonunda eve geldiginde

cpu gucu tamamen senin ne yapacagına baglı ????

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
ndipi tam olarak gunde ne kadar internet ne kadar konusma yapacan
interneti ne şekilde kullanıyorsun

mesela ben gunde cok konusmasamda internetini cok kullanıyorum
yani pilin %70 ni internete gidiyor sabah 8 de sarjdan cıkıp gidiyorum
akşam 8 de %5 kalıyor en yogun kullanmamda ama normalde %20 lerde
eve dönüyorum 12 st sonunda hanım gunde en az 45-60 dk konusur
o yuzden beyni sulandı ama internete girmez onunda %20-30 arası kalır
12 st sonunda eve geldiginde

cpu gucu tamamen senin ne yapacagına baglı ????

İşte sürekli değil ama ara ara girerim o kadar. Ama köyde çok işime yarar o kesin çünkü orada pc yok.

deliveli

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
internetde ne yaparsın mesela hangi sitelere girersin
ben email + google map + işimle ilgili firma siteleri felan girerim

sen ?

şu acıdan önemli ekran buyuklugunu sevmem ben ne o oyle ya nereye sokacagın sokamazsın
PAD gibi şeyler telefon dedigin kucuk olur işini görür kocaman ekran acıkcas mesea bana ters

4.3inch bana yeter bazıları gibi BUYUKLUK hastası degilim 5.5inch ekran o ne beeee

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
internetde ne yaparsın mesela hangi sitelere girersin
ben email + google map + işimle ilgili firma siteleri felan girerim

sen ?

şu acıdan önemli ekran buyuklugunu sevmem ben ne o oyle ya nereye sokacagın sokamazsın
PAD gibi şeyler telefon dedigin kucuk olur işini görür kocaman ekran acıkcas mesea bana ters

4.3inch bana yeter bazıları gibi BUYUKLUK hastası degilim 5.5inch ekran o ne beeee

Bankacılık işlemleri için sonra haberlere maillere filan bakmak için işte burada yazıp çizmek için kullanırım o kadar.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/pr...04172,1484807.html?langId=-14#teknik-bilgiler

samsung dan asla şaşmam.

iphone a bulaşmam (herseyi paralı)
casper kapısından gecmem (o ne ya cocuk oyuncagı gibi)
Asus gitsin laptop yapsın

marmarali83, tutup autocad mi calıstırcan telefonda arkadaşda iphone6 plus var sadece goruntu var
hangi programı cekmeye kalksan para para para, ANDROID rules, anca paran varsa ıphone alırsın
yada 3-5 programınla debelenirsin

ilk çıktığından beri android kullandığımdan android telefonlardan biraz anlarım. autocad çalıştırmaktan bahsetmiyorum. android de her işlemcinin kendine göre avantajları ve dezavantajları var. biri 1.5 mhz eski teknoloji , diğeri 1.3 mhz fakat yeni teknoloji ve işlemci olduğudan daha seri. android, ios ve windows işletim sistemlerine göre biraz daha ağır bir sistem. bundan dolayı işlemci önemli. samsung linki koymuşsunuz fakat samsung s3 de bir rehber açılışı bile 5-6 saniye sürüyor. şimdi bu telefon gidipte önerilmez bence. samsung ve android mi, tamam o zman al diyemem. s2 s3 den daha iyi bir telefon. biraz fazla ayrıntı bildiğim için öyle yazdım fakat standart telefon kullanıcısına tabiki işlemci çok fark etmez. işlemciyi bırakın işletim sistemi farketmez. telefon etme, facebook, internet gibi sınırlı şekilde telefon kullanan kişiler iphone alsın, anroid alsın windows alsın her şekilde işini görür.

Hakan gerçekten 10 numara açıklama yapmışsın ellerine sağlık. Kardeşim peki burada olan telefonlardan hangisi dersin?

http://www.hepsiburada.com/liste/sm...ategoryId=371946&qs=/841_dp={220gb20ram}&sc=8

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:17 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:15 ----------

@marmarali83

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:17 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:17 ----------

Bende yorumlara filan baktım da azıcık ondan gaza geldim :D

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:17 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:17 ----------

@Astrag2005

abi hangisi diyince biraz havada kalıyor soru. sen nasıl bir telefon istiyorun?
ekran büyükmü olacak
internet hızı iyi mi olacak yoksa orta seviye hız yeter mi?
nasıl kullanacaksın
program yükleme kaldırma yaparmısın?
oyun oynarmısın?
sadece telefon etsin
bazı işlemciler var asus un kullandıkları gibi. eski işlemci olduğundan telefon oyun oynarken ısınır ama normalde performanslıdır. oyun oynamam dersen bu telefonlar alınabilir. oyun da işin içine girdi mi işlemci yeni sürüm olacağından fiyat artar. ama hiç suya sabuna dokunmam programla filan işim olmaz bir tarayıcı bir facebook olsun dersen istediğin telefonu alabilirsin. android de ucuz teller parça ve performans konusunda seni üzebilir. android alacaksan biraz daha pahalı telefonlara bakman lazım. dediğim gibi düz şekilde kullanacaksan iphone da tavsiye ederim. arkadaşın dediği gibi programları paralıdır fakat programla işin yoksa android den daha iyidir. hem ucuz olsun hem kasmasın hemde programlarla işim yok dersen windows öneririm.
tercihlerin ne ise ona göre önerebilirm abi. marka takıntım yok benim.kullanım şeklini yazarsan iş görecek telefon en iyi telefondur dan hareketle bir model önerebilirim.
ben android kullanıyorum ve memnunum. astra kullanıcısı olarak arabamdan mercedes performansı beklemediğim gibi telefonumu 2500 tl lik telefonlarla kıyaslamıyorum.

deliveli

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bankacılık icin samsung s3mini yeter sonucta uygulama kullanıyorsun
ama gözler ile ilgili sorunun varsa ileri numara yada katarakt durumu felan
o zaman buyuk ekran olur ama onun dışında cok sorun degil, kucuk ekranda
tek sorun FACEBOOK da kucuk linkler sorun oluyor ama bankacılık uygulamaları
zaten bu tur touchscreen durumlar icin yapıldgından (mobil uygulama) o zaten
sorun olmuyor.

Ayrıca dahili hafıza dediginiz şey cok fazla hafızada calısır program olmadıkdan sonra
cok sorun degil.

Siteye girişde yazıp cizmekde tapatalk tarzı program kullanmıyoum ve benim kucucuk
samsung s3 minide bile WC de bile rahatca okuyup yazabiliyorum ki

Samsung i9301 Galaxy S3 Neo senin işini fazlasyle görür

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Nadir sırf memlekette internete gireceğim diye akıllı telefon alma derim. Ben bir tane sim kart takılabilen 7 " lik tablet aldım, şehir dışına çıktığımda onu kullanıyorum. Yanlız mobil internet alırken tercihini iyi yap, ben hesaplı diye aveanın mobil internetini aldım, dağda bayırda çekmiyor, internete girebilmem için ya şehir merkezine ya da yüksek bir yere çıkmam gerekiyor ;).

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir sırf memlekette internete gireceğim diye akıllı telefon alma derim. Ben bir tane sim kart takılabilen 7 " lik tablet aldım, şehir dışına çıktığımda onu kullanıyorum. Yanlız mobil internet alırken tercihini iyi yap, ben hesaplı diye aveanın mobil internetini aldım, dağda bayırda çekmiyor, internete girebilmem için ya şehir merkezine ya da yüksek bir yere çıkmam gerekiyor ;).

Abim bir dakika diyorum ve olaya dalıyorum. Şimdi benim hattın birinde 1 gb bir internet var. Şimdi ben bu internet paketini tablet alsam ondan kullana biliyor muyum?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:55 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:54 ----------

@smihci

deliveli

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yada paraşütler atlarsın havada kesin ceker

en iyisi turkcell abisi 6GB Bilgisayardan İnternet Paketi
12 ay taahutlu 29,9 TL / AY mesela
yetmedi mi 10GB Bilgisayardan İnternet Paketi 50 tl

yani o konuda bilemem ama kolayı var tableti olan bir arkadaşın varsa
tak onun tabletine bak calısıp calısmadıgına en kötüsü