tekleme sorunu...

isapehlivan07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a. arkadaşlar. 2005 1.6 astra h aracım var bobin ve bujileri değiştirdim bobin delphi bujiler orjinal servisten almıştım. lpgde gaza ani yüklenmede tekleme silkme oluyor benzinde hissedilmiyor 1000-2500 devir arası oluyor. araba rolantide 900 devir 880 devir arası oynamalar oluyor arada bir ve ilk kalkışta lpgde iken boğulma tarzı devir düşüklüğü oluyor 900 den 800 civarına düşüyor. motor ustasına gösterdiğimde yarım motor dedi bir diğer usta da sübapdan erime olmuştur dedi kararsız kaldım bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa cevap atarsa çok sevinirim şimdiden herkese teşekkür ederim.

peace27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a. arkadaşlar. 2005 1.6 astra h aracım var bobin ve bujileri değiştirdim bobin delphi bujiler orjinal servisten almıştım. lpgde gaza ani yüklenmede tekleme silkme oluyor benzinde hissedilmiyor 1000-2500 devir arası oluyor. araba rolantide 900 devir 880 devir arası oynamalar oluyor arada bir ve ilk kalkışta lpgde iken boğulma tarzı devir düşüklüğü oluyor 900 den 800 civarına düşüyor. motor ustasına gösterdiğimde yarım motor dedi bir diğer usta da sübapdan erime olmuştur dedi kararsız kaldım bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa cevap atarsa çok sevinirim şimdiden herkese teşekkür ederim.
Kardeşim buna benzer bir durumlada ben karşılaşmıştım benim araç dizel ama arada fark tabiki var dizel ile benzinli araçla sadece mantık üzerinden ve kendi durumumla alakalı anlatayım.Aracım tekleme devirden düşme rampaları çıkamama gibi bir durumum olmuştu ustaya götürdüğümde bana enjektörlerse sorun pompalarda sorun olabileceğini ve ihtimal olarak %90 dedi aracımı bilgisayara bağladığımda hata raporlarını gördüm sildirdim çok şükür hiç birşey kalmadı.Benden tavsiye ustalara fazla güvenme emin ol her tamirci başka birşey diyor.Yapman gereken öncelikle sağlam bir bosch bayisine giderek hata raporlarına bakarak ordan sonuca ulaşabilirsin.Son olarak şunu belirteyim her arıza tespit cihazı malesef opel hatalarını okumuyor bosch olmasına dikkat et.Umarım durumun çözülür.