Tekerden Gelen sürtme sesi gıcır gıcır

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar. Akşam işten çıktım bindim gidiyorum, sabah falan hiç yokken durduk yere yavaşken az, hızlandıkça hızlanan gıcır gıcır sütrme sesi geldi. ses gittikçe arttı. eryamana kadar geldim. frene basınca kesikli kesikli ama sık olan gıcırtı sesi sürekli oldu sanki ıslık çalıyor gibi, millet dönüp bakıyodu noluyo diye. baya ses yaptı. önce şanzımandan başıma gelen şey yine oluyor sandım ama vites boştayken de yapıyordu hiç değişmeden. sadece teker hızına bağlıydı. 1 viteste dik yokuş çıkarken devri yükselttim şanzımandan olmadıgına emin olmak için. teker yavaş olduğu için ses de yavaştı. sorun tekerde bilyada yada balata mı sürtüyo bilmiyorum. nasıl aniden oldu onu da bilmiyorum. giderken sol ön camı açtım ses çok geldi. sağ ön camı açtım çok az geldi. sol arka camı açtım geldi biraz. sağ arkada da çok az geldi. bu yüzden sanırım sol ön tekerde. bilya mı değişecek ? abs olduğu için aks mı değişecek acaba ne olacak bu sorun bilmiyorum. daha şubatta şanzıman değişti 1500 ytl'ye sonra 200 lira bakım falan derken çok masraf ettim düğün öncesi. ne çıkar sizce ? masrafı ne olur ? yarın götürecem sabah fazla ilerlemeden iş açmadan yolda bırakmadan. liftte bakarlar.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bişey takılmış olabilir arabaya ben geçen tel takmıştım altına bi kerede sağ teker salıncağının içine taş girmişti o ses yapıyodu

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
büyük ihtimal porya rulmanı..aynı problem bende de vardı gıv gıv gıv ses yapıyodu ve ses hızla beraber artıp azalıyordu, değiştirdim düzeldi..

eğer rulmansa kitlerse yolda kalırsın bir an evvel baktır..

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok ardakaşlar çıktım baktım. nişanlım direksiyonda boş viteste saldı arabayı ben dışardan tekerleri dinledim. hem fren anında hem frensiz. biraz kullandım yavaşken çok felaketti, hızlanınca kesildi ama fren yapınca yine ses yaptı.

şaşmazda bildiğim bi servise gittim hemen. gösterdim dedim arkalardan kampanadan boyle ses geliyo. abi dedi çırak ön balataların gitmiş dedi sadece bakarak. oldu dedim. ezbere iş yapıyon dedim :) usta geldi denedi baktı arkalar dedi. kampanalara 30 lira sıkışmış. çıkarttılar geçti. allahtan anlıyoz yoksa bilmeyen çıraklar bile kekleyecekler :)

mybest

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok ardakaşlar çıktım baktım. nişanlım direksiyonda boş viteste saldı arabayı ben dışardan tekerleri dinledim. hem fren anında hem frensiz. biraz kullandım yavaşken çok felaketti, hızlanınca kesildi ama fren yapınca yine ses yaptı.

şaşmazda bildiğim bi servise gittim hemen. gösterdim dedim arkalardan kampanadan boyle ses geliyo. abi dedi çırak ön balataların gitmiş dedi sadece bakarak. oldu dedim. ezbere iş yapıyon dedim :) usta geldi denedi baktı arkalar dedi. kampanalara 30 lira sıkışmış. çıkarttılar geçti. allahtan anlıyoz yoksa bilmeyen çıraklar bile kekleyecekler :)

geçmiş olsun şaşmazda kime gösterdiniz opel servismi...

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

burak , hacı abi dışında birimi baktı sana ilk ? orada ben hiç çırak görmedim ama başka bir servise gitti isen bilemem tabi. yoksa garajda benim tek gördüğüm çırak 8-9 yaşlarında bir sarı tosuncuk :) ki onu konuşturmayacaksın direk yanaklarını sıkacacaksın ..