Tecrübe

ozgur6042

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Tecrübe

295 lira karsiliginda 3 yil ya da 100.000 km garanti verdiler ama bu lpg icin.motor garantisini de bozmuyoruz dediler ama servise gittigimde yok arkadas lpg taktirmissin bozuldu garanti derlerse de sasirmam yani.

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Motor garantisi devre dışı araç garantiden çıkmıyor. Motor arantisi veren firmalardan lpg taktırabilirsin. Ama bu işi en iyi nerede yaptırabilirsin onu araştır. Ben sırf işçiliğine güvendiğim için Çorum Özençler de taktırdım.

halilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar tecrübenizden faydalanalım . Aracımı kapalı garajdan çıkarıyorum, özellikle öğleden sonraları oluyor otomatik far normale dönmeden far yanarak yola devam ediyorum acaba bu tüm araçlarda oluyor mu? Birde akşamları far yanerken multimedya ekranının gece modunda degilde gündüz modunda kalarak yani kırmızı olmadan beyaz olarak kalıyor acaba bunlar bir sorunmu yoksa sorun edilmeyecek şeylermi? Çok teşekkür .

enigma33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracım imzamdaki gibidir. Şu an 42 bin km'deyim.
Yakıt sarfiyatı yol ve hava şartlarına, yakıtın muhteviyatına, klima açık/kapalı durumuna, sürüş şekline, aracın ağırlığına, lastik ebadına... göre değişir. Fabrika verileri ile tutmaması da bundandır.
Mesela ben 90% İstanbul şehir içi kullanıyorum, aracımı her seferinde fullerim, depoyu 56 litre olarak alıp hesap yapmak için. Her seferinde km ve harcama bilgilerini android uygulamaya girerek epey veri topladım, hala da topluyorum. İlk günden bugüne hesapladığımda 9.15 L/100 km. Son üç defasında hesaplarım 9 ile 9.5 arasında değişiyor.
Genel olarak gözlemlerim, aracımız ağır yaklaşık 1.5 ton, İstanbul'da dur kalk fazla, her gün aracı kullanıyorum, sarfiyat normal gibi bence, ha pahalı mı derseniz, ülkedeki benzin fiyatları hakkında yorum yapmaya gerek var mı?? Uzun yol yaptım, 7-8'leri gördüm, üstelik bagaj dolu, 3 yetişkin ve 1 de bebek vardı, gözlerim yaşardı. Aracı 130 km/sa hıza çıkarıp düz ve rüzgarsız yolda anlık sarfiyat 3-5 L/100 km olabiliyor. Yeşil ışıkta kalkınca sizi koltuğa yapıştırabilecek bir potansiyeli var aracımızın :)
Bence 1.6 L motor daha iyi olurmuş, araba biraz daha hafif olsa tadından yenmezdi...

halilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

halilbey' Alıntı:
Arkadaşlar tecrübenizden faydalanalım . Aracımı kapalı garajdan çıkarıyorum, özellikle öğleden sonraları oluyor otomatik far normale dönmeden far yanarak yola devam ediyorum acaba bu tüm araçlarda oluyor mu?  Birde akşamları far yanerken multimedya ekranının gece modunda degilde gündüz modunda kalarak yani kırmızı olmadan beyaz olarak kalıyor acaba bunlar bir sorunmu yoksa sorun edilmeyecek şeylermi? Çok teşekkür .

Arkadaşlar bu konu hakkında bilginiz yokmu ootomatik far sensörü gündüz de yanmaya devam ediyor bazen ve diger konu.