Tamtur direksiyonu çevirince gelen ses

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar az evvel kuEnimi evine bıraktım geldiğimde aracımı park edeken farkettim. Geri vitese taktım tam tur direksiyonu çevirince hiç kesilmeyen bir ses başlıyor. Arabanın içinden de baya yüksek sesle duyuluyor. Hidrolik pompası var mı bu araçta bilemiyorum konununda buna kaymasını istemiyorum ama ses çok ama çok belirgin ve sinirlerimi zıplattı gece gece! Bu konuda bilgi sahibi olan aynı sorunu önceden yaşayan ve çözüm bulan var mı? Bu arada servisin yine bunu da çözümlemeyeceğini varsayarsak servisi kime şikayet edeceğim bir bilgisi olan var mı?

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Tamtur direksiyonu çevirince gelen ses

Bu ses aşağı yukarı hidrolik direksiyon olan tüm araçlarda olur normal bir durum bendede var eminim olmayanda yoktur

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Bildiğim kadarıyla edition donanımda düz hidrolik direksiyon var yani gücü dırekt motordan kayışla alıyor bu yüzden direksiyonu sonuna kadar çevirdiğinizde pompa zorlanıp ses yapıyor ve bu pozisyonda çok tutarsanız pompa arıza verir.diğer donanımlarda elektro servo var yani gücü motordan değil elektrikli motordan alıyor böylece motora yük binmiyor.

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Normal mi yani?

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yavuzozkan link' Alıntı:
sııntı yapma bu cok nomal bır olaydır benım arabadada var dıreksıyonu hıc bır zaman sonuna kadr zorlama eğer oğyle bısey yaparsanda hafıf  gevşetırın ses hemen gıder  045thumbsup

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu bayramda kafayı yedirtti bu ses bana! Bir de üstüne ön kelebeklerin iç kısmından gelen zanlama sesi eklenince iyice soğuttu beni. Bu ne biçim izolasyondur. Hanım camlar açık mı yavuz diye sordu durdu. Hiç arabaya laf attırmayan eşim bu sesler nereden geliyor diye söylenip durdu. Şimdi arabayı aldıran o olunca ses de çıkaramıyor insan :) ama gerçekten çok berbat bir durum.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yavuzozkan link' Alıntı:
Bu bayramda kafayı yedirtti bu ses bana! Bir de üstüne ön kelebeklerin iç kısmından gelen zanlama sesi eklenince iyice soğuttu beni. Bu ne biçim izolasyondur. Hanım camlar açık mı yavuz diye sordu durdu. Hiç arabaya laf attırmayan eşim bu sesler nereden geliyor diye söylenip durdu. Şimdi arabayı aldıran o olunca ses de çıkaramıyor insan :) ama gerçekten çok berbat bir durum.
yavuz hangı kelebeklerden bahsettın anlamadım

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ön cam sağ ve soldaki kelebek camların iç tarafındaki plastik aksamlardan

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yavuzozkan link' Alıntı:
֖n cam sağ ve soldaki kelebek camların iç tarafındaki plastik aksamlardan
okey anladım naptın bozuk yollara fılanmı gırdın  bayramda  ben bulgarıstana gıttımde orda yollar köstebek yuvası gıbı arabayla o kadar çukurlara daldım çıktım kı allaha  sukur bı ses fılan gelmıyor

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eskişehir Bolvadin arası bulgar yolundan daha berbattır