Direksiyonu çevirince gelen ses ve kasisten geçerken gelen ses

maxidooz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Ankara'da şiddetli kar yağdı biliyorsunuz. Dün arabaya bindiğimde direksiyonu çevirirken takıt tukur sesler geldi. Bu ses daha öncede gelmişti kendiliğinden kesildi...2 gündür bu sese katlanıyorum ama katlanılcak gibi değil... Az önce ses yine kesildi... Sizce sorun ne olabilir başına gelen var mı? Birde araba 5 aydır bende aldığımdan beri kasislerden geçerken araba yaylanırken gacur gıcır ses geliyor onun nedeni nedir? neler yapmam lazım?

Teşekkürler okuyup yorum yapanlara

arkadaşlar takır tukurtu sesi soğuktan ve kardan oluyormuş ama gacur gucur gelen ses viraj demir lastiklerindenmiş 40tl değiştirdim işçilik dahil... şuan ses gelmiyor...

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu şekilde sağlıklı bir neticeye ulaşmak zor, en sağlıklı yol aracın bir usta tarafından kontrol edilmesi.

uzman8181

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
.........

bu ses bana 2 gün önce 415 tl ye maloldu büyük ihtimal direksiyon kutusu yan sanayisi bu fiyat orjinali 1200 ü bulur

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç yaylanırken gelen ses salıncaklardan geliyor yatak gıcırtısı gibi fişeklerin değişmesi lazım..diğer ses için bişey diyemem ama soğuklardan donuyor olabilir

maxidooz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç yaylanırken gelen ses salıncaklardan geliyor yatak gıcırtısı gibi fişeklerin değişmesi lazım..diğer ses için bişey diyemem ama soğuklardan donuyor olabilir

teşekkürler bilginiz için. cuma günü rotil , üst amortisör bilyası , z rotuna baktırıcam...

emreilme

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım bence havaların ısınmasını bekle. havalar ısınınca o sesler kesilebilir. diğer arkadaşların söylediği masrafları yapmadan havaların ısınmasını beklemek bence en güzeli.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende vectra c almayı düşündüğümden aracı biraz araştırmıştım. bu C kasalarda o ses kronik heralde. gıcırtı genelde tümseklerde oluyor ve soğuk havalarda kendini gösteriyor. sesi yok etmek için mehmet'in dediği parçamı bilmiyorum ama lastik bir parça değişince gidiyor. 4 teker için 30 tl ye değiştiriliyor diyorlar.kısa bür süre sonra yine tekrarlasa bile maliyeti düşük bir parça.

maxidooz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun çözüldü!!!