Takılan amortisör Bozuluyor!

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ilginçtir ön amortisörleri yeni taktırmıştım, taktırdıktan sonra önden hafif tıkırtılar geliyordu gittim amortisör vuruyor dediler. Tekrar değiştirdiler 1 hafta geçmedi yine amortisör vuruyor dediler. bu kez takozu değiştirdiler ses kesilmedi abi sorun yine amortisör dediler. Takılan amortisörler neden bozuluyor olabilir anlamış değilim...

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence onlar takmayı beceremıyolar .. markası ney takılan amorts. abı ? hadı 1 dedın 2 dedın ama hala kesılmıyosa ya yaylarını duzgun takmıyolar yada baska eksık yaptıkları bısey var.. baska bı yere gostersene sökme takma yapmasın ama nedenını solesın sana..

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla abi bende bilmiyorum. ön düzenci amortisör diyor, aynen dediğin gibi ozaman adamlar takamıyor dediğim de, takmayla ne ilgisi var deyip kestip atıyor. kaçtane tamirciye gittim hepsi dinliyor sesi, ön kaputu açıyorlar amortisörleri el ile kontrol ettiklerinde abi sorun burada diyorlar. Orjinal takoz aldım taktırdım onlardanmı acaba diye yine yok...

takılan amortisör markası maysan mando

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustayı değiştirin amortisörü değil.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abı bı daha degıstrelım derlerse kac paraysa ver uzerıne monreo taktır aracına derım bıde onu dene boyle bı sacmalık olmaz yanı aracın önden kazası mı var bı yere carptınız mı daha önce dıcem oda mantılı gelmıyor kı...
yada amortısorden baska rot rotıl keson benzerı bı parcada sıkıntı var omu tetıklıyo bu olayı ...

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustayı da orjinaliye değiştirmek gerek:)
ben bu yüzden 4-5 senedeir önden gelen lok lok sesiyle kullanıyorum arabayı, adamlar bulamıyo sesi, arabayı almanya russelsheim e göndermeyi düşünüyorum:))

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
ustayı da orjinaliye değiştirmek gerek:)
ben bu yüzden 4-5 senedeir önden gelen lok lok sesiyle kullanıyorum arabayı, adamlar bulamıyo sesi, arabayı almanya russelsheim e göndermeyi düşünüyorum:))

Üst takoz ve altı Original GM yapmadıkça değiştirin 2 aya kalmaz lokurdar. Verilen işçiliğe yazık.

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alt üst takoz orjinal takıldı zaten. ilginçtir bugün okadar ses yoktu :) ufak tefek lok lok etsede insanın kulağı hep orada oluyor. Çukura sert düşüyorum ses yok nezaman kasisden geçiyorum ozaman çok hissediyorum lok diye yani ne ilginç bir olay oldu anlamadım

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün başka biriisine dinlettim, sonra aracın altına indi ve dediği tek kelime viraj lastiğini değiştir oldu. Al buyur burdan yok dedim kendi kendime bu lastik bu şekilde ses yapar mı arkadaşlar ? düşük hızda daha çok belli oluyor lık lık şeklinde hissediyorum.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa c de kroniktir amortisörler çabucak patlar. yağ verir astra g lerde z rotlarını bozar çabucak. ama amortisör iyice bitene kadar değiştirmeniz gerekmez.