Susuz soğutma sıvıları hakkında ne düşünüyorsunuz

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Aslında çok mantıklı , oran olarak tavsiye 1 e 20 Motul a göre . Kombi ne kadar su alıyor bilmiyorum ama 3-4 şişe ekleyerek deneme yapılabilir :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bir katta max 100 litre var desek 5 litre yeterli olur

Astra97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devir daimler genelde V kayış üzerinde olur . Trigerden tahriki yağ pompası alır :bir:

1.3 zincirli araçlarda evet V kayışı üzerinde olur.

Ama opellerin çok fazla modeli benzinlidir ve dizel modeller gibi zincirli değil triger kayışlıdır.Triger kayışları da devirdaim kasnağına bağlıdır.Mesela benim vectra B nin triger kayışşı önceki vectra a astra gibi araçlarımın triger kayışları devirdaim kasnağına bağlıydı.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et

Ama opellerin çok fazla modeli benzinlidir ve dizel modeller gibi zincirli değil triger kayışlıdır.Triger kayışları da devirdaim kasnağına bağlıdır.Mesela benim vectra B nin triger kayışşı önceki vectra a astra gibi araçlarımın triger kayışları devirdaim kasnağına bağlıydı.

Resim çektirmeyin bana 2003 model benzinlide devir daim V kayış üzerinde.

İstersen resim çekip atayım :D ama gerek yok buyur al benzinli opel motoru içte triger dışta V kayış gözüküyor . Alternatör , klima ve devir daim V kayış üzerinde . Trigerde ise sadece yağ pompası var ;)

3b70da6d103d48a6d3e5346b9f9bda2e.jpg

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
pardon maili yanlış okumuşum prep ve susuz sıvı 780+kdvmiş işçilik yok bu fiyatta gm kırmızı antifiriz saf suya devam :)

Zam gelmiş ben en son sorduğumda Astra H için 400-450 tl bir maliyet çıkıyordu . Kesinlikle 800 tl verilmez aklım değil yolum şaşırır kaçak olursa :D

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bazı opel modelleri trigere baglı (benim z 16xe de öyle ; bence cok sakıncalı) ,, bazı opel modelleri baglı degil..
Nasıl anlarız
Su pompası bu sekilde ise Trigere baglı indir.jpg
maxresdefault.jpg

Bu sekildeyse V kayısa baglı pr_01_10533_max-500x500.jpg

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
AYnen öyle bende zaten genelde V kayışta olur dedim :)

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
AYnen öyle bende zaten genelde V kayışta olur dedim :)

Aynen Kaptan , senin söylemini destekledim biraz daha detaylandırdım sadece..:bir:

Abi su pompasının trigerde ne işi var onuda anlamıs degilim acıkcası , malum kıs günleri arac suyunu dondurup ilk mars ta trigeri koparanları masraf üstüne masraf acanları duydum..

Kaptan benim şu sol ayna konusunda bilgin varmı??

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Zam gelmiş ben en son sorduğumda Astra H için 400-450 tl bir maliyet çıkıyordu . Kesinlikle 800 tl verilmez aklım değil yolum şaşırır kaçak olursa :D

kaçağı geçtim havadan nemde kapmaması gerekiyormuş fren hidroliği gibi. Adamlar 20 sene ömür diyor ama nem kapıp kapmadığını nasıl ölçücem. Fren hidroliğini bile her yıl yeniliyorum. 300 civarı olaydı düşünürdum ama çok zamlanmış mocoolda öyle evde ısıtma sistemleri için en güzeli mavi antifiriz gerisi fanteziye giriyor :)

Astra97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Resim çektirmeyin bana 2003 model benzinlide devir daim V kayış üzerinde.

İstersen resim çekip atayım :D ama gerek yok buyur al benzinli opel motoru içte triger dışta V kayış gözüküyor . Alternatör , klima ve devir daim V kayış üzerinde . Trigerde ise sadece yağ pompası var ;)

3b70da6d103d48a6d3e5346b9f9bda2e.jpg

Ben 2001 den beri vectra kullanıyorum benim kullandığım araçlar başka bir fabrikadan çıkıp üzerine opel amblemi yapıştırmışlar o zaman :) Çünkü ustaya gittiğimde çoğu yerini can sıkıntısına kendim söküp takarım da :)