Sürücü Bilgi Ekranı

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com
Ynt: Sürücü Bilgi Ekranı

Merhaba arkadaşlar

Almanyada olupta Türkiyede olmayan 2 opsiyon daha mevcut.
Daha önce izlediğim almanca bir videoda arka görüş mesafesinin kötü olduğundan dolayı 380 euro'a mutlaka park asistanı alınması gerektiğini söyledi, böylece fiyatınıda yaklaşık öğrenmiş olduk ama türkiyede yine bu opsiyonda bulunmuyor ayrıca
520 euro'ya opeleye ve şerit asistanı sunuyor.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

opel izmir link' Alıntı:
ikisi aynı şey değildir.
TC Traction Control çekiş kontrol sistemi kaba bir anlatımla tekerleklerin patinaja düşmesini engeller, tahrikli tekerler arasında dönüş farklılıklarını engeller. Uyarı ışığı yanıyorsa TC kapalı ancak ESP hala açıktır.
Kayan araç resmi off ışığı da ESP'nin ışığıdır ve sistemin kapalı olduğunu belirtir. her ikisi de aynı üniteleri kullanır ancak farklı şeylerdir. ESP ışığı ekranda sabit yanıyorsa ESP kapalı ve dolayısıyla TC de kapalı. Seyir esnasında kritik durumda ESP ışığı yanıp yanıp sönüyorsa sistem ESP'yi kullanıyor demektir. Yani o an ESP araca müdahale edip aracı kritik durumdan kurtarmaya çalışıyor demektir.
Kontak açıkken bunlar off görünüyor, doğru mu? yani deaktif.Fakat bunlar güvenlik sistemi olduğu için araç çalıştığında default olarak akfit hale geliyor, fakat ihtiyaç olduğunda devreye giriyor.
Keşke kayma butonunun üzerinde TC yi de ekleselermiş.Ben kayma resminin sadece TC olduğunu sanıyordum, meğer ESP ymiş.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Kayma resmini gördüğünüz düğme hem TC hem de ESP. Fourumda bununla ilgili detaylı anlatımlar mevcut.

opel izmir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kontak açık ve araç çalışmıyorken bu sistemler zaten çalışmıyor. o an görülen ışıklar kontrol ışığıdır. araç çalıştığında sistem aktif hale geçiyor. gerektiğinde de müdahale ediyor.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Hatta yanıp sönme sırasında göstergeler arasında da kontrol ediliyor (checking...) uyarısı çıkıyor.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

opel izmir link' Alıntı:
ESP ışığı yanıp yanıp sönüyorsa sistem ESP'yi kullanıyor demektir. Yani o an ESP araca müdahale edip aracı kritik durumdan kurtarmaya çalışıyor demektir.

- allaha çok şükür ki daha yandığı duruma aracımı hiç sokmadım...
pekde niyetim yok, kritik durumlara girmeye :)