Sürücü Bilgi Ekranı

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sürücü bilgi ekranında iki ayrı trip seçeneği var.Fakat bunlar sadece katedilen mesafeyi ölçüyor, değil mi?
Benim şöyle bir beklentim vardı.Yola çıkarken trip i sıfırlayıp hedefe ulaştığımda mesafe yanında sadece bu trip için harcadığım benzin miktarını ya da ortalama tüketimi de göstersin.Fakat başlangıçtan beri olan değerleri de kaybetmesin.
Böyle bir seçenek var mı?
Kullanma kılavuzunda araç bilgi ekranı için lastik basınç göstergesi de var, fakat ben araçta göremedim,sanırım bizde yok:)
2011 lerde sürpriz şekilde upshift uyarısı çıkmışken keşke lastik basınçları da görünseydi.
anıl

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net
Ynt: Sürücü Bilgi Ekranı

sanırım böyle bir imkanınız yok...
iki trip arası mesafede ki yatık tüketimini görüp, eski verileri kaybetmemek imkansız...

lastik basınç göstergesini görmek için avrupada yaşıyor olmak lazım...
avrupada ki satılan astralarda, dvd navigasyon tv sistem var...
bu alete bu istediğiniz lastik basınç göstergesi ve geri görüş kamerası gibi
bir takım özellikleri avrupada ekliyorlar....
maalesef türkiye de böyle bir imkanımız yok..

opel izmir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yol bilgisayarı ile ilgili beklentiniz yazılımla çözülebilecek bir durum. ancak bunu yapmak için üreticilerin böyle bir ihtiyacın varlığına inanmaları gerekir. ona göre de program yazmalılar.
lastik basınç göstergesi ve geri görüş kamerası da ilerleyen yıllarda muhtemelen gelecektir.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim böyle bir ihtiyacım var, bir yere gidip geldiğimde kaç litre benzin yaktığımı öğrenmek istiyorum.Eğer çok yakıyorsam bir daha gitmeyeyim diye:)
Bu arada genel verileri de kaybetmek istemiyorum.Şaka bir yana, bu taleplerimizi iletebileceğimiz bir yer var mı?
Geri görüş kamerası mevcut cd500 e entegre edilebilecek mi?Yoksa bu özellikler yeni versiyonlarda mı mevcut olucak?Eğer mümkünse geri görüşe gece görüş de ekleseler iyi olur, geçen hafta gece geri giderken tamponu sürttüm:)
Teşekkürler.

Anıl

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Benim böyle bir ihtiyacım var, bir yere gidip geldiğimde kaç litre benzin yaktığımı öğrenmek istiyorum. Eğer çok yakıyorsam bir daha gitmeyeyim diye:)

O zaman Astra H'ı tavsiye ederim  byee

şaka bir yana bu konunun yazılımla çözülebileceğini düşünüyorum, daha önce DH'de de yazmıştım. Sonuçta ortalama yakıt tüketiminin hesaplanması için harcanan yakıtın miktar olarak hesaplanması gerekiyor ve bu bilgi sistemde mevcut. ֖nceki kasada olduğu gibi bu verinin ekrana neden yansıtılmadığını anlamıyorum. Bu konuda elimizden gelen birşey varsa hep beraber yapalım.

opel izmir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Şaka bir yana, bu taleplerimizi iletebileceğimiz bir yer var mı?

talepleriniz servislerdeki müşteri ilişkileri departmanı tarafından toplanıp GM ile paylaşılır. diğer bir yol da mail yoluyla GM Türkiye veya GM Avrupa'ya ulaşmak.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cyclone taktırmadan önce cyclonun da özellikleri arasında lastik basıncı özellikleri vardı
ancak taktırdıktan sonra bunun da opsiyon olduğunu öğrendim, bu özellik yüklenmemişti
belki yüklenebilir bir sorayım ben de

opel izmir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eğer öyle bir şey mümkünse lastiklere basınç ölçmek için aktör takılmalı. bu da araca dahil etmeden cyclon üzerinden yapılır mı? sormak lazım...

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar,
Gösterge panelinde birşey dikkatimi çekti.
Kontağı açınca hem lastik resmi içinde TC üzerinde çizgi, hem de kayan araba resmi off görünüyor.Bu ikisi aynı şey değil mi?Neden aynı sistem için iki ayrı ikaz lambası koymuşlar.

TC ilk başta off iken araç çalıştığında on a geçiyor diyor.

cluster.jpg

opel izmir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ikisi aynı şey değildir.
TC Traction Control çekiş kontrol sistemi kaba bir anlatımla tekerleklerin patinaja düşmesini engeller, tahrikli tekerler arasında dönüş farklılıklarını engeller. Uyarı ışığı yanıyorsa TC kapalı ancak ESP hala açıktır.
Kayan araç resmi off ışığı da ESP'nin ışığıdır ve sistemin kapalı olduğunu belirtir. her ikisi de aynı üniteleri kullanır ancak farklı şeylerdir. ESP ışığı ekranda sabit yanıyorsa ESP kapalı ve dolayısıyla TC de kapalı. Seyir esnasında kritik durumda ESP ışığı yanıp yanıp sönüyorsa sistem ESP'yi kullanıyor demektir. Yani o an ESP araca müdahale edip aracı kritik durumdan kurtarmaya çalışıyor demektir.