Sunroof Uygulaması hakkında

mhakangonul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar iyi günler,
Web sitesinin birinde dolaşırken bir Corsa gördüm. Sonradan sunroof uygulaması yapılmış. Hoşuma gitti haliyle =) Bunu bizim araçlara nasıl uygulatabiliriz ? Bildiğiniz yerler, avantajlar, dezavantajları var mıdır ? Ortalama ne kadar maliyeti olur ? Bu uygulamayı yaptırmak isteyen başkaları da olabilir belki de :D

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sunroof Uygulaması hakkında

Bizim arabalara daha sonradan uygulanırmı bilmiyorum ama en büyük sorun sunroof lu araçların tavanı buna göre tasarlanıyor daha doğrusu bi kaza anında daha dayanıklı olması için tavan yapısı güçlendirilmiş oluyor.

yinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sport aracım için stil paketi aldığım için çok mutluyum :) Sunroof keyfini yaşayan bilir  ;)

saint2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aşağıya copy-paste yaptığım cümleleri veya benzerlerini daha önce çeşitli yerlerde okumuş, dinlemiştim. Ancak derli toplu bir şekilde yazıldığı için yolluyorum.

"Sunroof (Schiebedach) yani Açılır Tavan üretiken araçların tavan yapısında, bilhassa A ve B sütunlarında tavanın ortasında teknik (prensip) olarak bir deliğin (boşluğun) bulunmasından ötürü sertleştirme, sıkıştırma ve desteklemeler yapılır. Normal tavanı düz araçlarda buna gerek yok çünkü tavan sacı birleştirici olarak görev yaptığından A ve B sütunları normal mühendislikle üretilir.

Sonradan takılan sunroof için size sadece şunu söylemek istiyorum. Uzak durun.

Hem aracınızın değerini ileri derecede baltalamış olursunuz, hem ne siz, ne de sizden sonraki kullanıcı memnun olur. Ne yapsanız ve etseniz de su, ister moleküler olarak, ister rutubet, nem, buhar, sızıntı ya da başka bir şekilde çıplak kalan tavan sacına sirayet eder ve oksidasyon başlar. Yani sac çürür.

Bu nedenle vazgeçilmez diyorsanız bence aracınızı satın, üzerine para koyun, sunrooflu bir araç sipariş edin. Bu uğurda harcayacağınız para ve yapacağınız masraf size fazlası ile geri dönecektir. "

mhakangonul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de bilmediğimden dolayı size danışayım dedim. Ki gerçekten hiçbir bilgim yoktu. Bunu öğrendiğim iyi oldu. Teşekkürler.

gogoank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu uygulamayı yaparsanız aracınızı satarken teste girdiğinde tavan komple hatalı çıkacak. biraz daha kötümser yaklaşayım. bu uygulamayı genelde tavanı hasar görmüş araç sahipleri yapıyor. araç takla atıyor, özel serviste yaptırıyor. daha sonra başka bir alıcıyı sunroof yaptırdım o yüzden sebepleriyle hafif dolandırıcılık yapıyor. evladiyelik binecekseniz yine tavsiye etmem. normalde orjinal gelen araçlarda saçın kalınlığı aynı fakat, tavan kaplamamızın altında paralel destekler var. bu kaza anları için düşünülmüş. yaptırırsanız bu destekler olmazsa olmaz. ( can güvenliğiniz için) takdir sizin.

mhakangonul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gogoank link' Alıntı:
bu uygulamayı yaparsanız aracınızı satarken teste girdiğinde tavan komple hatalı çıkacak. biraz daha kötümser yaklaşayım. bu uygulamayı genelde tavanı hasar görmüş araç sahipleri yapıyor. araç takla atıyor, özel serviste yaptırıyor. daha sonra başka bir alıcıyı sunroof yaptırdım o yüzden sebepleriyle hafif dolandırıcılık yapıyor. evladiyelik binecekseniz yine tavsiye etmem. normalde orjinal gelen araçlarda saçın kalınlığı aynı fakat, tavan kaplamamızın altında paralel destekler var. bu kaza anları için düşünülmüş. yaptırırsanız bu destekler olmazsa olmaz. ( can güvenliğiniz için) takdir sizin.

vay arkadaş ne numaralar varmış :D Bu söylediklerinizin hiçbiri aklımın ucundan geçmemişti. Bu foruma yazdığım iyi oldu. Bir sürü şey öğrenmiş oldum :D  thnxx

AIRTECH1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Orjinalliğini kesinlikle bozdurmayın derim ben...

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gogoank link' Alıntı:
Güvenlikten bahsetmiş herkes biz still paket aldık bizim arçların tavanı ne kadar güçlendirilmiş olsada Euro Ncap ten geçmiş olsada acaba bir kaza durumunda sunroof olmayana araçtan daha güvensiz diyebilirmiyiz her ne kadar orjinal de olsa  032questn Birde panoromik tavanlar var tamamen cam onlar daha sıkıntı??