Su Eksiltme

karbeyaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle tüm opelcilere ve forumdaki arkadaşlara selamlar.
Ben de opel dünyasına birkaç gün önce adım attım şükür.
Aracım ople corsa 2007 model 1.2 enjoy modeli ve sıralı sistem atiker lpg takılı.
Aracı birkaç gün önce aldığımda yağına suyuna baktırmadım, birkaç gün kısa süreli kullandım kısa bir süre hararet lambası yanıp söndü.
Suyuna bakmak aklıma geldi ve araçta neredeyse hiç su olmadığını gördüm.
Suyunu ekledim ve yine 1-2 gün kullandığımda gözle görülür şekilde su eksilttiğini gördüm.
Benim ilk aracım ve otomobil bakım-tamir olaylarından hiç anlamam.
Yardımcı olabilecek arkadaşlar ne gibi bir sorun ile karşı karşıya kaldığım konusunda beni aydınlatırlarsa sevinirim.
Teşekkürler

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Önce gözlemleme ile başla kuru zemine çek ve aracın altına su akıp akmadığına bak... bu çok önemli eğer ki aracın su tesisatında kaçak varsa mutlaka yere dalmayacak. Bu gözlemi de yoldan geldiğinde yap sıcak suyun basıncı ile kaçak yapar kesin ;)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni opeliniz hayırlı olsun öncelikle..Antifirizin amacı araçların soğukta donmamasını çok sıcaklarda da hararet yapmamasını sağlamaktır..Normalde antifriz haznesine %50 su %50 antifiriz maddesi konur...Muhtemelen sizin aracınızda antifirizin karışım oranı, yani kimyasal yoğunluğu az ve normal suyun fazlalığı neticesinde su buharlaşıyor..Opellerin genlerinde Amerikan motorları olduğu için sıcak çalışmayı severler ve zaman zaman sıcaklık 105-120 derecelere çıkar..Her ne kadar kapalı bir sistem de olsa bu durum antifirz haznesindeki suyun buharlaşmasına yeter de artar bile..Nadir Abi nin söylediğini yaptıktan sonra antifirz eklemenizde yarar var..

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence bir ustaya göster, ben hala uraşıyorum su kaçağı ile,