Stop

satir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.Bildiginiz üzere dün akşam Ankaraya çok kar yagdı.Bugün öglen saatlerinde aracın üzerindeki karları temizlemek için aracın yanına gittim ve aracı çalıştırdım ancak 1-2 dakika geçmeden stop etti ve bunu iki kez daha yapttı ve dördüncü çalıştırmamda stop etmeden deam etti gerçi ben en son rolantide çalışırken gaz verdim stop etmemesinin sebebi bumudur bilmem. Kafama takıldı niye stop ederki ?
2000 model astra g 1.6 benzin - lpg otomatik araç..

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rölanti dengesizliği vardır.
ya rölanti ayarlayıcısı , ya hareret müşüründen yapabilir.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya da hava çok soğuk olduğu için karışımı zenginleştirir.. ve lpg kalibrasyonunda bir hata varsa stop eder...

satir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg de çalışırken yani ralantide stop edecek gibi oluyor . tüpü taktırdığım yere 1 ay kadar önce giitim sıkıntının lpg ile ilgili olmadığı kelebek bogazı yada rolanti ayarlayıcısı ile ilgili olabilecegini söylediler.ben zaten bahsolunan yerleri balata spreyi ile yerinden söktürmadan tamizletmiştim bu yaz. Temizlik ya etkili olmadı yada işi gücü bırakıp bunları sürekli temizleyecegiz.zaten forumda istatistik yapılsa en çok kullanılan kelimeler EGR-ROLANTİ AYARLAYICISI- KELEBEK BOGAZI. ne opelmiş...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kelebek ayari bozuk..yani kelebek modülü...ona bir baktir servise...