Stop etme...

enel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar foruma yenİ Üye oldum..yardimlarinizi beklİyorum. 2009 model opel astra aracim var...aracimdan Çok memnunum aslinda ama Özellİkle soguk havalarda canimi sikan bİr durum var...aracim soguk havalarda ve sabah İlk Çalistirma da tÜpe geÇmeden hareket edersem stop edİyor ve geÇ isiniyor ayrica tam isinmadan hareket edersem hafİf sİlkelİyor...ama en az bİr 7- 8 dk beklersem hareket etmeden sorun olmuyor bİr isindimi yaĞ gİbİ gİdİyor araba...defalarca ustama gÖstermeme lpg cİlere gÖstermeme ragmen sorunun kaynagini bulamadilar...sonra da opelİn kronik sorunu normalden bİraz daha fazla isinmak İÇİn beklersen sorun yasamassin dedİler...bİr de sİzlere sorayim dedİm benzer sorunu yasayanlar var mi gerÇekten kronİk sorun mu...sİzce aracin sorunu ne olabİlİr...saygilar...

ckaracaev

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2009 model aracta ilginc bir arizaya benziyor,kronik olmadigini soyleyebilirim. Lpg ayarini tekrar yaptirmayi denediniz mi acaba?

lars

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende oksijen sensörü değişti sorun düzeldi.

KavacıkOpel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, lpg ayariniz kotu oldugu icin lft duzeltmesi toleranslarin disina cikmis olabilir. Bilgisayara baglatip degerinin +/- %5 tolerans icinde kalip kalmadigina baktirin. Eger bu tolerasin uzerindeyse ecu resetleyip araci benzinde kullanarak tekrar gaz ayari yaptirin. Ecu resetlenmeden yapilacak her ayar dogruluktan uzaktir.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CLarioN+

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı çalıştırdığında yol bilgisayarın varsa hava soğukluğunu göre motor anlık Yakış 1.6 1.4 1.2 diye düşer ben hep ısıtırım aracı yaz kış 0.9 0.8 indimi hareket ederim ısıtmadımmı STOP ediyor en yakın zorlamada bide klimanın açık olmasıda etkiler

ismailD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gidiş esnasında mı stop ediyor. Boşa attığında yada debriyaja bastığında mı stop ediyor. Bende böyle bir sorun var

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi