Stepne Bölümündeki Yama

• Konuyu başlatan salihcaglayan
  • Başlangıç tarihi
S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş
Dün aracımı yıkarken aldığımdan beri hiç bakmadığı stepneye bakayım dedim. Sonra resimdeki macunları, yama yapılmış gibi olan yerleri gördüm. Sizce buralara ne olmuş??
16032011113.jpg

16032011112q.jpg

16032011111.jpg

16032011110.jpg

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Stepne Bölümündeki Yama

Benim bagajdada var bu tarz izalasyonlar normal diye tahmin ediyorum ama yinede bir bilene danışmak lazım.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Ben şimdi benim araçtaki durumu göstereceğim.

Stepne örtüsünün altında bir izolasyon malzemesi var. Sizdeki izolasyon malzemesini de kaldırdınız mı? Buraya yapıştırılmış. Kaldırmak istedim ama salmadı kendisini.

Sizdeki sarı bölgeler sanki o izolasyon bölgesinin yapışkanları gibi ama macun gibi olan kısım nedir bilmiyorum. O da gene izolasyon amaçlı bir çekomastik tarzı bir malzeme gibi ama neden düzensiz kullanıldığını

anlamadım. Servis acaba kendi mi yaptı yoksa fabrika çıkışlı mı böyle  032questn

image1nf.jpg

image2qv.jpg

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

sn.drwaverunner benim aracımda o tarzı bi izalasyon malzemesi yok. Stepneye bakmak için kaldırdığımda karşımdaki manzara bu. Acaba 2011 lerde değişen bir durum mu var. Bana biraz sonradan sıkıntılı olan bölegelere iyileştirme yapılmış gibi geldi ama 2011 araca sahip olan arkadaşların yorumlarını merak ediyorum. Belkide benim aracımda sıkıntı var.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sn salihcaglayan
şimdi kontrol ettim aracımı bende de durum sizin ki gibi
çekomastik yapılmış, izolasyon için yapılmıştır muhtemelen
2011 lerde 2010 lara göre de farklı olduğu görülüyor burdan

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Serviste arkadan darbe almış bir siyah aracın bagaj kısmını inceleme fırsatım olmuştu. Siyah araçlarda metal parçaların ek yerlerine çekilen mastik siyah renkte idi. Beyaz araçlarda da sizden gördüğüm kadarıyla beyaz

renk olarak çekilmiş. Sizde bence sonradan yapılan bir uygulama değil bu. Renk uyumu sağlanmış ama sizde olması gereken bendeki gibi bir süngerimsi belki sesi önleyecek ya da stepne örtüsünde ağırlıktan dolayı iz

yapmayı önleyecek bir sünger / izolasyon malzemesi yok.

Çekilen mastiklerimizin sadece renkleri farklı. Bendeki gri süngeri söksem altından sizinki gibi siyah renkte mastik çıkacaktır.

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Acaba benim gri örtüm nerede? 2011 aracı olan bir arkadaş yardımcı olursa çok mutlu olacağım eğer diğer 2011 lerdede gri örtü  varsa, hafta sonu gidip bayiyi ayağa kaldırayım.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şimdi benim fotoları ekliyorum

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

2. fotoğrafda Sn. HaKaN'da da bu izolasyon malzemesi var gibi ama yapışık değil tabana. Stepne kılıfına mı yapıştırmışlar ?