SprintBooster

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar burada bu icadı tartışalım biraz. Nedir, nasıldır, kimleri memnun eder ? Kullanan, deneyen arkadaşlardan izlenimlerini alalım.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: SprintBooster

Gaz tepkilerini iyilestirir flexride ij sport u gibi ama son kademesi sport moddan bile daha hassastir 3kademelidir istendigi zaman kapatilabilir arabaya guc falan vermez ama verdigi bir psikolojik etki vardir Satan yerler deneme yapmaniza izin verir genelde cunku cok kolay sokulup takilan birseydir mantik olarak ayaginiz gaz ustunde sabitken her kademede farkli devirde oldugunuzu gozlemlersiniz bizim aracta cok olan gazin gec tepki vermesi olayini neredeyse ortadan kaldirir otomatik vitesli araclarda daha etkilidir

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şimdi gaz tepkimesini iyileştirmekle gaz pedalı sabitken her kademede farklı devirde olmak tamamen birbirinden farklı şeyler. Eğer benim gaza bastığım an ile aracın gazı yemesi arasındaki süreyi kısaltıyorsa cihaz işe yarar Yok ben gaza çeyrek bastığımda o gazı tam basmış gibi gösteriyorsa beş para etmez. Neticede heran tam gaz kullanmaya gelir bu iş ki buna ihtiyacımız yok. Belirli bir süratte giderken az biraz hızlanmak istediğimizde tepki süresi otomatikte sinir bozucu boyutta Buna çözüm getiriyorsa eyvallah ama tam gaz moduna geçirip kickdown a alıyorsa  046thumbsdown

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bi arkadaşım 1,6 115 Asta j otomatik aracına taktırdı.580 ytl fiyat verdi. çok işe yaramadığına şahit oldum.aracın gücü,beygiri herşeyi aynıı sadece psikolojik bir faydası var.gaza basınca tepki olarak motor sesi daha fazla , ama araç gitmiyor.ne kalkışta ne de vites geçişlerinde açık bir faydası yok...bence gereksiz bir harcama olur

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Yok ben gaza çeyrek bastığımda o gazı tam basmış gibi gösteriyorsa beş para etmez.

Yaptığı iş tam olarak bu. Sensörün algıladığı gaz aralığını daraltarak, örneğin, siz gaz pedalına yarım basmaktayken, elektronik gaz kontrol ünitesine sanki gaza tam basıyormuşsunuz gibi sinyal yolluyor. Gaz pedalının geri kalan aralığı ise ölü aralık oluyor ve tepki vermiyor. Takılması ve çıkartılmasının basitliği de buradan ileri geliyor. Siz taktıktan sonra aracınızı eski alışkanlıklarınızla kullanırken, aslında araca önemli ölçüde fazla gaz vermiş oluyorsunuz. Bu da aracın performansının arttığı gibi bir izlenim oluşturuyor. Tabii yakıt tüketimini de önemli ölçüde arttıracaktır. Sizin de söylemiş olduğunuz gibi, beş para etmez.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:
[quote author=eketen link=topic=2187.msg44991#msg44991 date=1314962235]
Yok ben gaza çeyrek bastığımda o gazı tam basmış gibi gösteriyorsa beş para etmez.

Yaptığı iş tam olarak bu. Sensörün algıladığı gaz aralığını daraltarak, örneğin, siz gaz pedalına yarım basmaktayken, elektronik gaz kontrol ünitesine sanki gaza tam basıyormuşsunuz gibi sinyal yolluyor. Gaz pedalının geri kalan aralığı ise ölü aralık oluyor ve tepki vermiyor. Takılması ve çıkartılmasının basitliği de buradan ileri geliyor. Siz taktıktan sonra aracınızı eski alışkanlıklarınızla kullanırken, aslında araca önemli ölçüde fazla gaz vermiş oluyorsunuz. Bu da aracın performansının arttığı gibi bir izlenim oluşturuyor. Tabii yakıt tüketimini de önemli ölçüde arttıracaktır. Sizin de söylemiş olduğunuz gibi, beş para etmez.
[/quote]

Ne demek istediğimi çok iyi anlamışsınız sayın xylent. Eğer tepki süresinden kasıt bu ise ayağımı tabana yapıştırmak için 600 lira vermeme ne gerek var? Ama ben gazı çeyrek açtığımda örneğin 2500 devire 4 sn de çıkıyorsa araç, bunu 3 sn ye indirmiş olsaydı 1000 lira da verirdim. Hikaye aletler sınıfından desenize...

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler sayın astraowner, gerçekten çok açıklayıcı bir video idi. Cihazın artık benim için tamamen fasarya palavra olmasını sağladı. Neden? En başta cihazı güya teknik olarak anlatmaya çalışan arkadaş tamamen teknik bilgiden yoksun. Öncelikle aracın gaz tepki süresinin kısaltılması ile alınan max tork ve gücün daha erken elde edilmesi birbirinden tamamen farklı,ayrı şeyler. Böyle birşey aracın yazılım haritası değiştirilmeden imkansız ötesi imkansız birşey. Sonra ne daha fazla yakıt gönderiyor ne turbo basıncını artıyor diyor. Siz bunları yapmadan alınan tork ve güç devrini hangi kurala göre daha erkene çekiyorsunuz. Tezgah üzerine kurulmuş elli tane led içeren bir argüman ile hiçbirşeyi iddia ve ifade edemezsiniz zaten. Bir de oradaki arkadaş ne diyor "Eskiden 6. viteste kesinlikle sollama yapmayan 5e 4e aldıran araç şimdi uzuyor" Aynı viteste bir aracın çekişinin artmasını gaz tepki süresini kısaltarak değil, 1 beygire düşen kg miktarını azaltarak elde edebilirsiniz. (Tabi alt devir hızlanması için ikinci şart aracın ürettiği max torku çok daha erkene, alt devirlere çekmek gereklidir.) Üstelik 2 de biraz basasıya araç patinaja düşüyor kayıyor diyor Bu da siz (aracın gücü hangi viteste patinaj çekebilmeye yetiyorsa o vitesler için) gazı çeyrek açtığınızda o yarım açıldı, tam açıldı diye beyne sinyal göndermesi demektir. Yani tepki süresi kısaltılmıyor gaz pedalının çalışma yolu kısaltılıyor. Örneğin fabrikasyon ayar tam gaz için 12 cm ise (gaz pedalının en üst konumu ile en dip konumu arasındaki mesafe) cihaz birinci konumda 6 cm e ikinci kademe de ise 3 cm e indiriyor bu tam gaz mesafesini. Yani cihaz kapalıyken gaza 3 cm bastığımızda, beyin %25 seviyesinde gaz kelebeğini açıyorsa cihaz açıldıktan sonra %50, %100 açıyor demek. Doğal olarak da biz araç şahlandı gaz mükemmel oldu sanıyoruz psikolojik olarak. Benim kendi fikrimce bu cihaz, çok akıllı birinin detay teknik bilgiyi bilemeyen insanların pompalanan iddialar üzerine sanal inançları doğrultusunda tatmin olma duygusundan çok güzel para kazanabilmek için ürettiği bir cihaz. Çünkü ben o hissi, gazı kendi ayağımla dip yaparak da yaşarım. 600 lira gibi bir fiyat verip de ayağımın beş on santim daha hareket etmemesini sağlamaya ihtiyacım yok.

Tekrar çok teşekkürler sayın astraowner.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bizim forumda konuyu görmemiştim, az önce insigniateam de görünce merak ettim konuyu bizim forumda aradım. iyi ki arama yapıp yorumları okumuşum. alınmalı mı acaba diye düşünüyordum ama anlaşılan boşa harcanan bir para olurmuş.

U

UNS

Bilgi Girilmemiş

hllb link' Alıntı:
bizim forumda konuyu görmemiştim, az önce insigniateam de görünce merak ettim konuyu bizim forumda aradım. iyi ki arama yapıp yorumları okumuşum. alınmalı mı acaba diye düşünüyordum ama anlaşılan boşa harcanan bir para olurmuş.
Bence alınmalı ve asla paraniz bosa gitmez, benim aracıma binen herkes farkı hissetti... Ama ona o kadar vereceğime üzerine koyar yazılım yaptırırım dıyorsanız  045thumbsup 045thumbsup :)