Spor salonu üyeliğimizi nasıl iptal ederiz?

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buna sonuna kadar katılıyorum. bende spor salonuna gittim. 3 aylık olursa 150 tl dediler tek seferde verileceği için aylığı 50 tl saymış oldular.
1 aylık olursa 80 tl dediler. ben 3 aylık istedim 150 tl peşin ödedim 2 ay gittim son kalan 1 ayın parasını geri alma teşebbüsünde bile bulunmadım. çünkü bu tarz yerlerin belli bir kapasitesi var. sizin söylediğinize göre müşteri alıyorlar. ben 3 ay geleceğim dedim. adam da 3 ay boyunca ben geleceğim için ona göre kişi sayısını ayarladı. denildiği gibi bunlar paket yapılan sözleşmelerdir yapılan sözleşmeye uymayan taraf sorun yaşar.
bu nedenle sorun yaşayan taraf siz olmuşsunuz

:D hiç bir spor salonu sizin kaç ay geliceğinize göre kişi programı yapmaz.
gelen herkesi kabul eder. bunu kim dediyse size sallamış:D:D
Ki gittiğiniz spor salonu aylık çalışan tiplerden bu tarz salonlar genelde küçük hacimli olup aylık imkanlar sunarlar ama paket satan salonlar da sistem daha farklıdır.

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bu dediğiniz gıda için doğru (zehirlenme veya gıda dışı madde çıkması hariç) fakat hizmet sektöründe iade koşulları olması zorunlu diye biliyorum.

Zehirlenme ve gıda dışı madde çıkması ağır kusurdur, bırakın iadeyi uğraşırsanız üstüne tazminat bile alırsınız. Hizmet sektöründe de eğer sözleşmedeki koşulların yerine getirilmemesi gibi bir durum söz konusu ise sözleşmenin iptali ve para iadesi talebinde bulunabilirsiniz, ancak böyle bir durum yoksa paket olarak aldığınız bir programı kısmi olarak iade edip para iadesi talebinize karşılık bulmanız zor...

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zehirlenme ve gıda dışı madde çıkması ağır kusurdur, bırakın iadeyi uğraşırsanız üstüne tazminat bile alırsınız. Hizmet sektöründe de eğer sözleşmedeki koşulların yerine getirilmemesi gibi bir durum söz konusu ise sözleşmenin iptali ve para iadesi talebinde bulunabilirsiniz, ancak böyle bir durum yoksa paket olarak aldığınız bir programı kısmi olarak iade edip para iadesi talebinize karşılık bulmanız zor...
Bizim geriye dönük para iade talebimiz yok zaten. sadece üyeliğimizi sona erdirmek ve bundan sonrada almadığımız hizmetin parasını ödemek istemiyoruz. Tüketici olarak böyle bir hakkım mutlaka olmalı. örneğin beklenmedik bir iş değişikliği, şehir değişikliği, işsiz parasız kalmak v.s. bir sürü örnek verebiliriz. yani bir imzayla akde bağlanmış sözleşme insanı esir durumuna düşürmemeli.

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim geriye dönük para iade talebimiz yok zaten. sadece üyeliğimizi sona erdirmek ve bundan sonrada almadığımız hizmetin parasını ödemek istemiyoruz. Tüketici olarak böyle bir hakkım mutlaka olmalı. örneğin beklenmedik bir iş değişikliği, şehir değişikliği, işsiz parasız kalmak v.s. bir sürü örnek verebiliriz. yani bir imzayla akde bağlanmış sözleşme insanı esir durumuna düşürmemeli.

Yanlış anlaşılma olmasın, üyeliğini iptal edemezsiniz demiyorum, durumun ne olduğunu ve firmanın neden bu şekilde cevap verdiğini anlatmaya çalışıyorum. Araştırdım, tüketici kanununun abonelik sözleşmeleri kısmında aşağıdaki madde yer alıyor. Buna göre bir dilekçe hazırlayıp gerekirse noter kanalıyla da iletip hakkınızı arayabilirsiniz.

Madde 11/A- (Ek: 6/3/2003-4822/18 md.) Her türlü abonelik sözleşmelerine taraf olan tüketiciler, isteklerini satıcıya yazılı olarak bildirmek kaydıyla aboneliklerine tek taraflı son verebilirler.

Satıcı tüketicinin aboneliğe son verme isteğini, yazılı bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren en geç yedi gün içinde yerine getirmekle yükümlüdür.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlış anlaşılma olmasın, üyeliğini iptal edemezsiniz demiyorum, durumun ne olduğunu ve firmanın neden bu şekilde cevap verdiğini anlatmaya çalışıyorum. Araştırdım, tüketici kanununun abonelik sözleşmeleri kısmında aşağıdaki madde yer alıyor. Buna göre bir dilekçe hazırlayıp gerekirse noter kanalıyla da iletip hakkınızı arayabilirsiniz.

Madde 11/A- (Ek: 6/3/2003-4822/18 md.) Her türlü abonelik sözleşmelerine taraf olan tüketiciler, isteklerini satıcıya yazılı olarak bildirmek kaydıyla aboneliklerine tek taraflı son verebilirler.

Satıcı tüketicinin aboneliğe son verme isteğini, yazılı bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren en geç yedi gün içinde yerine getirmekle yükümlüdür.
Bu maddeye göre imzalanan sözleşmenin hiçbir hükmü kalmıyor demektir!!! Bu kadarda basit değildir sanırım :D Israrla inat ediyolar çünkü iptal etmemek için.

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D hiç bir spor salonu sizin kaç ay geliceğinize göre kişi programı yapmaz.
Ki gittiğiniz spor salonu aylık çalışan tiplerden bu tarz salonlar genelde küçük hacimli olup aylık imkanlar sunarlar ama paket satan salonlar da sistem daha farklıdır.

hiç bir spor salonu sizin kaç ay geliceğinize göre kişi programı yapmaz.

bence yanlış düşünüyorsun adamın yeri yoksa geleni planlamak zorunda ve benim gittiğim yerde küçük bir yerdi aynı saatte 35 kişilik salona 55 kişi yerleştiremeyeceğine göre planlama yapılıyor.

Ki gittiğiniz spor salonu aylık çalışan tiplerden bu tarz salonlar genelde küçük hacimli olup aylık imkanlar sunarlar ama paket satan salonlar da sistem daha farklıdır

buna da katılmıyorum. aylık imkanlar sağlıyorlar ancak paket yani 3 aylık 6 aylık ve yıllık abonelikleri var. buna ayrıyetten aylık denemek isteyenler içinde aylık paketleri var.

S

senem_

Bilgi Girilmemiş
üzgünüm ama pek iyi haber veremeyeceğim
sözleşmenize göre
1. hem iptal ve hem ücret iadesini ancak ve ancak sözleşmenin imzalanmasını takip eden 7 gün içinde kullanmamak şartıyla gerçekleştirebilirsiniz (bu durum tüketici haklarındaki ürünün iadesine de uygundur)
2.üyelik iptali için herhangi bir sorun yok her zaman yapabilirsiniz ama ücretinizi iade alamazsınız.

bunlar sözleşmenizi gördükten sonra söylediklerim
bir de genel olarak bırakma sebebi salondan kaynaklıysa (vaad edilenlerin sunulmaması vs. gibi) o zaman iade alabilirsiniz.
imzalanan sözleşme çok net. en azından benim fikrim bu.

hubus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neticede sözleşmeyi sona erdirme sebebiniz tamamen kendinizden kaynaklanan bir sebep ve bu sebebin ortaya çıkmasında salonun kusur veya ihmali yok. Bu sebeple, senem hanımın sözleşmeye ilişkin görüşleri de dikkate alındığında sözleşmeyi feshedebilme imkanınız mevcut olmakla beraber ben de ödediğiniz bedelin iadesini (taksitli satışlarda aslında her ay ödeme yapmıyorsunuz, sadece o ayki ekstrenize bu bedel yansıtılmış oluyor bedel firma tarafından peşin olarak çekiliyor diye biliyorum- yani sizin ekstre de mayıs ayında gördüğünüz bedel mayıs kullanım bedeli değil, aldığınız ürün tek ve dolayısıyla ödediğiniz bedel de tek, sadece bunu 12 ye bölüp ödüyorsunuz) talep edemeyeceğinizi düşünüyorum.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üzgünüm ama pek iyi haber veremeyeceğim
sözleşmenize göre
1. hem iptal ve hem ücret iadesini ancak ve ancak sözleşmenin imzalanmasını takip eden 7 gün içinde kullanmamak şartıyla gerçekleştirebilirsiniz (bu durum tüketici haklarındaki ürünün iadesine de uygundur)
2.üyelik iptali için herhangi bir sorun yok her zaman yapabilirsiniz ama ücretinizi iade alamazsınız.

bunlar sözleşmenizi gördükten sonra söylediklerim
bir de genel olarak bırakma sebebi salondan kaynaklıysa (vaad edilenlerin sunulmaması vs. gibi) o zaman iade alabilirsiniz.
imzalanan sözleşme çok net. en azından benim fikrim bu.
Senem Hanım, üyeliği iptal etmiyorlar. Yani sadece şu oluyor paranızı ödemeye devam edersiniz ama isterseniz gelemzsiniz? yani bundan sonra gitmek istemiyoruz ve parada ödemek istemiyoruz. Geriye dönük bir talebimiz yok. bu sözleşmeye göre bunu yapamıyormuyuz? yani iadeli taahhütlü bir yazı gönderip tebliğ edildiği tarihten itibaren ilişiğimizi kesip o tarihten sonrada ücret ödememe hakkımız varmı?

S

senem_

Bilgi Girilmemiş
ödediğiniz ücret peşin aslında arkadaşların dediği gibi sizin onu taksitli ödemeniz onlarınd ataksitli aldığı anlamına gelmiyor.
üzgünüm ama sizden kaynaklı ve geçerli bir neden olmadığı için üyeliği iptal edebilir ancak ücreti alamazsınız. bu durumda da iptal etmenin sizin için bir faydası olmayacak yani bu kere şu anda isterseniz gidebilecekken o zaman hiç gidemeyeceksiniz ama parayıda ödeyeceksiniz.