Spor salonu üyeliğimizi nasıl iptal ederiz?

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ödediğiniz ücret peşin aslında arkadaşların dediği gibi sizin onu taksitli ödemeniz onlarınd ataksitli aldığı anlamına gelmiyor.
üzgünüm ama sizden kaynaklı ve geçerli bir neden olmadığı için üyeliği iptal edebilir ancak ücreti alamazsınız. bu durumda da iptal etmenin sizin için bir faydası olmayacak yani bu kere şu anda isterseniz gidebilecekken o zaman hiç gidemeyeceksiniz ama parayıda ödeyeceksiniz.
Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti Hukuk sistemi ve kanunları.....pürrrrrrrrrrrrrttttt

S

senem_

Bilgi Girilmemiş
kanuna düzene laf atmaya gerek yok bence
sözleşme çok net
okuyup imzalanacak şeyler bunlar
heleki borç altına giriyorsan sayfalarca değilki hepi topu 2-3 sayfa
bile bile imzaladınızsa bu miktar bi sözleşmeyi ya o salona gidecek arkadaşlar mis gibi sporlarını yapacaklar yada şikayet etmeyecekler

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sözleşme çok net
bile bile imzaladınızsa bu miktar bi sözleşmeyi ya o salona gidecek arkadaşlar mis gibi sporlarını yapacaklar yada şikayet etmeyecekler

Kanuna laf söylememem için ;ikili yapılan sözleşmeler bir şekilde fes halini aldığında ve kişiler bu durumu hukuğa ibraz ettiğinde genel kanun ,hükmü iki tarafa eşit bakarak vermeli..

Yani kişi ikili sözleşmeden şikayetçi olduğunda, kanun okuyup imzalasaydın demeyecek, benim ve onun nedenlerini dinleyecek ve bu yönde karar verecek.

O zaman ben kanuna laf söylemem şahsen.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Valla ben cinlik acısından değil başıma geldi...
2008de arabacımı sıfır aldığımda 10.000TL 'li kredi çekmiştim. Krediyi alabilmem için arabaya kasko şartı koydular (zaten yaptıracaktık). Kredi kartından taksitli çekiyorlardı (Sanal post). Benim 4 ay sonra cüzdanım çalındı ve yeni Kredi kartları geldi. Tabi üzerindeki Numaralar değiştiği içinde kredi kartından çekim yapamamışlar bana da ulaşan olmadı. Adamlar bana haber vermeden kaskomu iptal etmişler ben 8 ay boyunca habersiz arabaya kaskosuz bindim taaki Kaskom dahilinde ufak hasar denilen tamponda hafif bir cizik vardı. Auto king gidesiye kadar bilmiyordum kaskonuz geçersiz dediler. Orada öğrendim durumu kredi çektiğim bankaya anlattım ölsem kalsam bunun parasını nereden alacaksınız diye sormuştum. Sonuçta Banka kaskoyu parasını kurtarmak için yaptırdı bana, Hiç bir sonuç çıkmadı.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sözleşme çok net
Senem Hanım kanun dediğin tüketiciyide üreticiyide mağdur etmeyip eşit haklar tanırsa adaletli olur. Burda söz konusu alınan hizmet için bu sözleşmeyi imzalamadan faydalanma şansımız yok. Okumaktan imtina ettiğimizden değil. Yani bu sözleşmeleri oturup karşılıklı olarak yazmıyoruz. Hazırlanmış sözleşmeleri imzalamak zorunda kalıyoruz tıpkı banka kredi kartı sözleşmeleri gibi. Ben bu kısmını kabul etmiyorum yada bunu çiziyorum beğenmedim diyemiyosun. Üstelik tip olarak sanırım tüm salonlar aynısını kullanıyorlar.

Ancak şunu anlamak lazım dünyadaki herşey insanlar için olduğu tezinden yola çıkarsak; sözleşmeyi imzaladığımız gün ile ertesi gün yaşanacakların hiçbir garantisi yoktur. Yni o imzanın atıldığı gün 1 yıllık bir plan yapmış olabilirsiniz ama sonra şartlar istemediğimiz yada planlamadığımız bir şekilde gelişebilir. Şimdi böyle bir durumda kalkıp bunu okudunuz kardeşim o gün o imzayı atarken herşeyi kabul ettiniz demenin neresi hangi hukuka hangi düzene sığıyor?

Bu salonlar en nihayetinde ticari işletmelerdir ve bir şekilde batabilirler veya zarar edip salonu kapatabilirler. acaba böyle bir durumda bu sözleşmenin hükmü tüketici yönünde ne gibi bir yardımda bulunacaktır? sizinde ifade ettiğiniz gibi parayı peşin alıp sonra extreye yansıttıklarına göre üyelikten 2 ay sonra bu işletmeler kilidi vurup gitseler yinemi okudunuz imzaladınız kardeşim sözleşmede batarsak paranızı veririz ifadesi yoktumu diyecekler?

Bu yüzdendirki sadece o sözleşme bukadar katı olsa bile TCK nın tüketiciyi koruyacağı orta noktayı bulacağı bir kanun maddesi yoksa zaten gerçekten ben yukarda yazdığım gibi buna kanun değil ancak püüüüüürrrtttt derim.
(Seem Hanım, Lütfen siz bir hukukcu olarak olayı kişisel algılamayın, Demokrasilerde gerçekler fikir tartışmasından doğarlar)

Son düzenleme:
S

senem_

Bilgi Girilmemiş
niye bu kadar tepki çekiyor anlamadım
eğer ki önlenemez ve elinizden gelmeyen bi sebeple sözleşmeniz devam ediyor ve para ödemek zorunda kalıyorsanız ödeme yapmaz ödemenin sizden kanuni yolla talep edilmesi halinde genel mahkmelerde temeli sebepsiz zenginleşmeye dayalı bir dava açar ve ödeme yapmazsınız. adamın dükkanı kilitlemesi halinde yine sebepsiz zenginleşme olur ki peşin bir ödme yapıldıysa iadesini ister alamazsanız cebri icraya başvurursunuz.
sizin durumunuz bunlar değilki: eş abone olurken ya hamileydi yada zaten çocuğu vardı değişen bir hal söz konusu değil. aynı durum içinde o zaman abone oldum ama şimdi kullanmak istemiyorum diyorsunuz. sapla samanı ayıralım derim ve bu kadar sert tepki göstermenizi de anlamıyorum
kendinizi haksız hissedincemi oluyor anlamadım. hukuki bir yardım istediniz bende sözleşmenizi okuyup elimden gelendiğince cevapladım
şunuda söyliim TCK dan bizim anladığımız Türk Ceza Kanunudur ki o da bu işlerle uğraşmaz

bunun yanında sözleşmenizde sizin için de maddeler var yapıp pişman olduysanız 7 gün içinde iptal edebilirdiniz

herşeyi geçin karşınızdaki bir bayan.
üslubunuza dikkat ederseniz sevinirim

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Sözleşme sözleşmedir. Kusura bakmayın ama Okumadan imzalarsak olacağı budur.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İçimizde ticaret yapanlar, kampanya düzenleyenler, işleri gereği sözleşme yapanlar mutlaka vardır. Kampanyaların amacı iki tarafın ortak menfaati içindir. Hizmet veren ..... şartlarımı yerine getirirsen veya taahhüt edersen sana bu hizmeti normal fiyat yerine daha düşük fiyattan veririm der, hizmeti alan da sözleşmeyi okur işine gelirse basar imzayı (bu tür satış sözleşmelerinden kaç tanesi noter huzurunda imzalanıyor onu da ayrıca merak ediyorum) hizmeti alır, işine gelmezse almaz. Hizmeti alanlar bir iki ay hizmet aldıktan sonra ben bu işten sıkıldım veya vaz geçtim benden bundan sonra para çalışmaz demesi bırakın kanunu, etik açıdan ne kadar doğrudur. Peki hizmet veren kurum, verdiği hizmeti geri çekseydi veya eksik hizmet verseydi aynı kurum hakkında ne düşünürdük. Şimdi o kurum burada yerden yere vurulmaz mıydı? Bu sözleşmedeki hizmet veren kurum sizlerden birinin olsaydı, ben de sizlerle bir sözleşme imzalasaydım, daha sonra herhangi bir şekilde vazgeçip artık sizden hizmet alamayacağım deyip ödemelerimi durdursaydım ne yapardınız?

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Valla benim işlermdede 1 yıllık sözleşme imzalıyoruz fakat müşteri sözleşmeyi istediği zaman tek taraflı fes edebilir. Diye madde ekledim alına, adama zorla bir şey yaptırmaktansa hiç olmasın daha iyi hele ki, ben adım 1 kere kötüye çıkarsa hayatta tutunamam. Bu şekilde bir kaç müşteri kaybetmişliğim var fakat kaybettiğim firmalar sağ olsun. Benden memnun kalıp başka arkadaşlarına yönlendirmişlerdi. Oradan kazanıyorum. Eğer ben böyle bir şey yapamasam kimse beni önermez hele ki, o adam dan senede 1.000TL kazanıcam diye dava etsem icra yolu ile alacağımı almaya kalsam, Bırakın o ilcede geçinmeyi Aydını terk etmem lazım.

Burada en iyi yapacağınız şey kötü reklamdır. Bu kadar basit.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Murat büyük firmalar senin gibi düşünmüyor. Bahsi geçen firma tahmin ettiğim firma ise burnundan kıl bile aldırmaz.