Sorunu Çözene Çikolata :) Astra Fren Sesi ..

arcatoprak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkesten farklı düşünceler çıkıyo ortaya... ben sessiz kalarak istiycem çukulattemi :D

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır kampana torlattıktan sonra blatalarıda sıfır takmanız gerekiyor.
eski balataları takmayın zararlı birşey...

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama zaten çok eski değil ki balatalar. ama bakalım gerekirse onlar da değişir.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu balata işi çok değişken bazı ustalar bakar daha götürür der ama başka ustada değişelim der risk yapmayalım daha götürür diyen ustanın maksatı balatayı komple bitirmesidir ama iyi bir şey değil işde çünkü balata bittikden sonra doğru zamanda gitmesseniz geç giderseniz diskleri yiyorsunuz.

oguzbaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence arka kampanalardan geliyor bahsettiğin sesi ancak arka kampananın içindeki kapalı alandan çıkan seslerdir. bir ara boş bir yolda elfrenini çekerek ses varmı dinle eğer yoksa ozaman ön frenlere yönel derim

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben arka fren değişim işini dışarda yaptıracağım aynı fiyata serviste yaptırdım. Balatalar da gayet iyi. 130 TL (parça+işçilik) + 45 TL tornaya aldılar. 45 TL tornaya çok mu bilemiyorum. Eğer bu orjinal balatayı alıp dışarda yaptırmaya kalksam 130 TL parça + işçilik ödemem gerekecekti.
Kampana değişimi olacaksa fiyatlarını servise sormanızda fayda var.
Aracımızın ilk sahibiyiz ve bu balataları 102.500 Km boyunca kullandık.(Şehiriçi kullanım oldukça azdı.) Üstünde çok az da olsa kalınlık vardı. Resimlerini buraya koyacağım.

Ah cıvıhlı attırsan da gondersen :D :D

Son düzenleme:

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben arka diskleri değiştirdim torna yapalım mı dedi usta torna ne kadar dedim disk ne kadar dedim torna 40 tl dedi diskde tanesi 70 tl dedi bende 30 tl için tornaya falan öyle işlere girmeye değmez dedim ustam bencede dedi ama gene sorıyım dedi.. boş ver dedim 50 tl fazla olsun temiz iş olsun... ben arka sağ sol diski değiştirdim arka balatalarda değişdi..

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben arka fren değişim işini dışarda yaptıracağım aynı fiyata serviste yaptırdım. Balatalar da gayet iyi. 130 TL (parça+işçilik) + 45 TL tornaya aldılar. 45 TL tornaya çok mu bilemiyorum. Eğer bu orjinal balatayı alıp dışarda yaptırmaya kalksam 130 TL parça + işçilik ödemem gerekecekti.
Kampana değişimi olacaksa fiyatlarını servise sormanızda fayda var.
Aracımızın ilk sahibiyiz ve bu balataları 102.500 Km boyunca kullandık.(Şehiriçi kullanım oldukça azdı.) Üstünde çok az da olsa kalınlık vardı. Resimlerini buraya koyacağım.

Ah cıvıhlı attırsan da gondersen :D :D

servisde yeni tip kampanalar için 200 - eski tipler için 120 tl fiyat verdiler. balata + torna + işçilik 125 gibi tutar dediler. Önce bi kampanaları tornalatarak başlıycam.

Cıvıklıyı biz bile zor yiyoz ne göndermesi :D Uzak geliyo bize develi :D

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
erciyesten inmesini biliyon emme:D
7. durakta(yumurtacılar gediği yani:D) korna çalmadan inme:D duragın yanındaki bağdan istediğini alabilirsin sorun yok dedemin elini öp yiter:D

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam olarak adres verir misin :) dedenin elini aşındıralım :) erciyesten kayseri'ye inerken mi?
duraklarla pek aram yoktur da..