Sonunda kurtuldum

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yok beya. İnşaat sezonu kapandı, bağ bahçe işleri de bitti, emekli adamım, İzmir'de boş boş vakit geçmiyor, biraz aksiyon lazım :) .

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yok beya. İnşaat sezonu kapandı, bağ bahçe işleri de bitti, emekli adamım, İzmir'de boş boş vakit geçmiyor, biraz aksiyon lazım :) .

Aslında şaka bir yana abim eğer benim aracın yasal olarak bir engeli olmasa idi sana seve seve verirdim. Sorunsuz bir şekilde kullanacağına inanıyordum çünkü komple bakımlı bir araç biliyorsun. Ankara'ya geldiğinde dolaşmıştık biliyorsun aracı ufakta olsa.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Opel'ler öyle kolay kolay pes eden, sahibini üzen araçlar değildir ama konu sahibi kardeşimize mazisi kötü olan bir araç denk gelmiş olmalı. Benim şimdiye kadar üç tane 20 yaş üzeri Opel'im oldu, halen kullandığım Opel'de 24 yaşında, birbirimizi üzmeden kardeş kardeş geçinip gidiyoruz.
Arkadaşımızın aracı değerli, kalitesi tartışılmaz bir araçtı, ama ya mazisi iyi değildi ya da kötü ustaların elinde heba oldu. Neyse, arkadaş bu şekilde daha mutluyum diyorsa sorun yok, inşallah bundan sonra sorunsuz bir araca sahip olur.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında buna benzer araçları alırken kafadan şahsi fikrim bir 10 000 TL masraf edeceksin A dan başlayıp Z ye kadar bakım yaptırıp öyle bineceksin.

Opel araçlarında en çok sevdiğim bir özelliği var oda kasaları harbiden kasa var. Tank gibi ama motor aksamları hırpalanmış zamanın da bakımları yapılmamış bir opel ise işte o zaman yadın demektir. İşin içinden çıkmak o kadar kolay değil.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 16:00 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:59 ----------

abi sana corolla lazım.hani şu dünyanın en az arıza çıkaran arabası varya eski kasa :)

Toyata aslında son yıllarda suyunu çıkardı resmen. Adamların araçları durduk yere zam yer oldu. Geçenler de bir yaris için gittim adamlar 50 000 TL bir rakam çekiyorlar bu parayı eder mi? Bana göre etmez hatta mümkün değil birde o kasa durmadan değişim içinde olan bir kasa.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sen bir de eski kasa Honda fiyatlarını görsen aklın şaşar. Sanki her Honda alan aracına illaki modifiye yapıp pistlere çıkacak :sopa:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sen bir de eski kasa Honda fiyatlarını görsen aklın şaşar. Sanki her Honda alan aracına illaki modifiye yapıp pistlere çıkacak :sopa:

Abi zaten bazı markaların orasını burasını kaldıran yine biz tüketicilerden başkası değil. Oysa bu araçlara bin basacak araçlar ülkemizde hak ettiği yere asla ama asla gelemiyorlar. Sonra da bu firmalar dandik araçlarına hak etmeyecekleri paraları istiyor bizim millette anında görüntü.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adamlar resmen ürettikleri mala ömür biçiyorlar üretirken.tebrik etmek lazım aslında yetenek bilgi ve beceri ister :) 100.000 km yi gören araba başlıyor bozulmaya... 10 yılı doldurduysa zaten ayvayı yedin :) yenisini satalım mantığı... onlarda haklı bozulmayanı yapsalar yenisini satamazlar...
aküler bile artık maksimum 3 yıl gider oldu... eskiden ben akü arızası yaşadığımızı hatırlamıyorum bizim ticari araçlarda... kapının önünde eskiden kamyonetlerde müzik dinlerdik saatlerce hiç akü aldığımızı hatırlamam. şimdi hergün çalışan kamyonetlere 2 yılda bir akü alıyoruz....

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adamlar resmen ürettikleri mala ömür biçiyorlar üretirken.tebrik etmek lazım aslında yetenek bilgi ve beceri ister :) 100.000 km yi gören araba başlıyor bozulmaya... 10 yılı doldurduysa zaten ayvayı yedin :) yenisini satalım mantığı... onlarda haklı bozulmayanı yapsalar yenisini satamazlar...
aküler bile artık maksimum 3 yıl gider oldu... eskiden ben akü arızası yaşadığımızı hatırlamıyorum bizim ticari araçlarda... kapının önünde eskiden kamyonetlerde müzik dinlerdik saatlerce hiç akü aldığımızı hatırlamam. şimdi hergün çalışan kamyonetlere 2 yılda bir akü alıyoruz....

500bin km giden ilk el zafiraya ödül verdi opel. Motor yağı, filtreleri zamanında değişmiş, kalitesiz yakıt koyulmamış ve kusursuz AFR ile binilen bir araba kolay kolay bozulmuyor. Ötelediğimiz hyundai 150bin km veya 5yıl garanti veriyor arabalara. Standart aile arabası olarak kullanılacak bir araba zaten 150bin kmyi anca 6-7 yılda doldurur. Her gün işe(git gel 30km) gidildiği taktirde, bir de ayda 2-3 uzun yol yaparak 6 ayda 8-9 bin km yol yaptım ben arabayla, bence makul değerler :D

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 18:11 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 18:03 ----------

alırken turşu alıyorsunuz sonra kurtuldum :D
sor bakalım hüseyin abiye 2.0 t vectra var. sat desen istediği rakamın altında veriyormu.;) @HK

Geçenlerde şikayet ettiler beni çöp araba alıyosunuz dediğim için. Şimdi bu arbadaş 20bin liraya sattı arabasını, alan kişi sorunu bildiği için 2-3bin liraya kusursuz hale getirecek arabayı, sonra 27-28bin liraya satacak :D