sonunda kurtuldum cok sukurrrr

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ahmet ben daha önce yurt dışından araç getiren bir arkadaş ile birlikte idim. Ve sayısını unuttuğum kadar araç getirdik. Şu gerçek opel mekanik aksamında yetersiz bunu her zaman söylerim. Adamlar mekanik olarak başarılı değil. Araçların kaporta aksamlar süper ama bu süper kaportayı kaputun altında taşıyacak bir motor yok. Eğer ki opel kullanacak isen 1600 cc üzerinde olması gerek bana göre klasik motor için söylüyorum bunu. Diğer gerçek ise opel kendi ülkesi de sattığı araçları ülkemize yollamıyor. Buda bir gerçek misal kendi aracın 94 model adam cam açılır tavana kadar koymuş. Ve yurt dışından gelen araçların boyası ülkemizde olanlardan daha sağlıklı çünkü güneşten yanmıyor Savaş abi benim arabayı gördü. 94 olmasına karşın tavanda vs hiç yanık yok. Sadece koyu renk olmasından dolayı kaput soluk.

Ahmet_77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahmet ben daha önce yurt dışından araç getiren bir arkadaş ile birlikte idim. Ve sayısını unuttuğum kadar araç getirdik. Şu gerçek opel mekanik aksamında yetersiz bunu her zaman söylerim. Adamlar mekanik olarak başarılı değil. Araçların kaporta aksamlar süper ama bu süper kaportayı kaputun altında taşıyacak bir motor yok. Eğer ki opel kullanacak isen 1600 cc üzerinde olması gerek bana göre klasik motor için söylüyorum bunu. Diğer gerçek ise opel kendi ülkesi de sattığı araçları ülkemize yollamıyor. Buda bir gerçek misal kendi aracın 94 model adam cam açılır tavana kadar koymuş. Ve yurt dışından gelen araçların boyası ülkemizde olanlardan daha sağlıklı çünkü güneşten yanmıyor Savaş abi benim arabayı gördü. 94 olmasına karşın tavanda vs hiç yanık yok. Sadece koyu renk olmasından dolayı kaput soluk.

usta ben yurtdışından araç getirtmedim, sadece akrabalar orda, 2 tane mercedese bindim birde ww tourege

sıfır mercedes fan dağıttı.
5 yaşında mercedesin yolda camı düştü. ön kapı camı.
babamın vectrası oldu bir sorun yaşamadı.
babamın toyotası oldu bir sorun yaşamadı.
babamın citroen c3 ü oldu 25.000'e 2 el aldı. piyasası 13 e düştü 2 yıl sonra =) satamadı birde 10.000 tl de masraf yaptı.

izmirden bir arkadaş antalyaya geldi. yazın ortasında 15 gün sanayiye bıraktılar.

2012 bmw ile adamın birisi bir forumda ağlıyordu mesela geçen gün.

yani ben bu ülkede veya bu şartlar altında opel güzel araba diyorum.
bakım yaptırmadan binersen kötü olur diyorum.

antalya güneş yanığı olan çok opel görmedim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
usta ben yurtdışından araç getirtmedim, sadece akrabalar orda, 2 tane mercedese bindim birde ww tourege

sıfır mercedes fan dağıttı.
5 yaşında mercedesin yolda camı düştü. ön kapı camı.
babamın vectrası oldu bir sorun yaşamadı.
babamın toyotası oldu bir sorun yaşamadı.
babamın citroen c3 ü oldu 25.000'e 2 el aldı. piyasası 13 e düştü 2 yıl sonra =) satamadı birde 10.000 tl de masraf yaptı.

izmirden bir arkadaş antalyaya geldi. yazın ortasında 15 gün sanayiye bıraktılar.

2012 bmw ile adamın birisi bir forumda ağlıyordu mesela geçen gün.

yani ben bu ülkede veya bu şartlar altında opel güzel araba diyorum.
bakım yaptırmadan binersen kötü olur diyorum.

antalya güneş yanığı olan çok opel görmedim.

Bak mesela ben Corsa yeni kasayı çok fazla bekledim. Ulan dedim bak adamlar araç çıkaracak ama bir çok yerden okuyorum ama beklenti altında kaldı. Hala kampana fren sistemleri hala arka camlar kollu eski sistemler sonra bir ufak değişim için para ver. Siyasa da artık bu işler kalmadı adamlar aştı kendini park sensörünün hediye edildiği bir dönem de yaşamaktayız :) hayırlısı ama dedim gibi artık opel mekanik konusunda çalışması kendini geliştirmesi sorun özellikle kronik sorun kavramından kurtulması gerek. Geçen bire bir yaşandı. Arkadaşın A marka aracında bir sorun yaşandı ve iki servise gidildi. Servislerden biri kronik dedi kullanın dedi. Durum ilgili firmanın Türkiye temsilciğine yazıldı ve adamlar yarım saat demeden aradı. Efendim bizim araçlarımız da kronik sorun söz konusu değildir. Size bunu söyleyen servisin adını verirmisiniz diye adamlar kesinlikle kronik kelimesini dahi kabullenmiyorlar ki birde opele bakmak gerek karşında derdini anlatacak hadi benim sorunuma çözüm bulun diyeceğiniz kişi kurum bulmak o kadar kolay değik. Ben öyle düşünüyorum.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlattığım konu 15 yıllık olaydı o unuttuk gitti.
kardeşim canımın sıkıldığı yok =) milletçe zor bir süreçten geçiyoruz burası doğru. yalnız adam ne yazmış ve hangi forumda yazmış ? sonunda kurtuldum cok sukurrrr
adamın mesaj sayısı 7 - nasıl bir aracı olduğunu bile bilmiyoruz. orada 1000 euroya bitik bakımları yapılmamış bir araç alıp durmadan bakım yaptırmışsa bizi anlayamaz.
ayrıca opeli kötüleyen adam mercedes alsında görsün =)

Arkadaşın paylaştığı opeli kötülemek.
benim paylaştığım en pahalı sıfır mercedesin bile bir fan dağıtması 1 şahin parasından daha masraflı olabilecği.
aradaki sizin kuramadığınız bağ bu.

Ahmet, elbetteki her araçta sorun çıkabilir. önemli olan konuya objektif olarak yaklaşabilmek. Belliki arkadaşın çok canı yanmış ve böyle bir konu açma ihtiyacı duymuş. Ben o arkadaşın amacının opeli kötülemek olduğunu düşünmüyorum. opel kullanıyoruz diye opeli göklerede çıkarmaya gerek yok. ben yaklaşık 7 sene astra kullandım ve şükürler olsun sıkıntı yaşamadım sayılır. şimdide 2 -3 senedir corolla kullanıyorum bunda da hiç sıkıntım olmadı. Opelin yol tutuşu, güven veren hissi ses yalıtımı corolla ile kıyaslanmayacak kadar üstün.
Kısaca en önemli olan bence arabanın bakımlı olması, düzenli bakımının yapılması.