Sonunda gereken yapılmaya başlandı

flashmt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maalesef antalya hakikaten trafik teröristlerinin yeri desem yeridir ehliyeti olmadan 20 senedir araç kullanan insanlar tanıyorum ,içip zil zurna sarhoş yollarda makas atanlar,camdan silahı çıkarıp hareket halinde iken sıkanmı dersin ,hiç bir lambası yanmayan araçlarmı dersin,eksoz sesleri öyle garipki carıl carıl yeri göğü inleterek gelip giden 100 lerce araç,kırmızı ışık filan zaten takan yok,hele motosikletler ve motorlu bisikletler hemen her gün terör estiriyorlar trafikte.... 16 senedir antalyadayım ilk geldiğim sene trafik çevirdi ehliyet ruhsat sordu bir dahada hergün trafikteyim 1 kere bile polis herhangi bir şey sormadı.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Maalesef antalya hakikaten trafik teröristlerinin yeri desem yeridir ehliyeti olmadan 20 senedir araç kullanan insanlar tanıyorum ,içip zil zurna sarhoş yollarda makas atanlar,camdan silahı çıkarıp hareket halinde iken sıkanmı dersin ,hiç bir lambası yanmayan araçlarmı dersin,eksoz sesleri öyle garipki carıl carıl yeri göğü inleterek gelip giden 100 lerce araç,kırmızı ışık filan zaten takan yok,hele motosikletler ve motorlu bisikletler hemen her gün terör estiriyorlar trafikte.... 16 senedir antalyadayım ilk geldiğim sene trafik çevirdi ehliyet ruhsat sordu bir dahada hergün trafikteyim 1 kere bile polis herhangi bir şey sormadı.
Söylediklerinizin bir kısmına katılsamda,motosikletler in hepsini bir değerlendirmeyin bence.

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Söylediklerinizin bir kısmına katılsamda,motosikletler in hepsini bir değerlendirmeyin bence.

Mehmet motosiklet konusundaki her ikinizin de yorumlarına katılıyorum. Evet her motosiklet kullanan saygısız değil, içlerinde son derece duyarlı, saygılı olanlar var ama ne yazık ki orana vurulduğunda saygısızlar çoğunlukta. Bu durum sadece Antalya'ya has bir durum değil, yoğun motosiklet kullanılan yerlerin ortak sorunu. Bizim burada bırak kırmızı ışığı, yolun en solunu (özellikle pizza ve kurye hizmeti verenler) adamlar kaldırım, çocuk bahçeyi, ters yön falan hiç dinlemiyorlar, motosikletin gidebildiği yerde karşımıza aniden çıkabiliyorlar :(. Eleştirilerimiz kural tanımayan bütün sürücüler için.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Cuma günü resmen kontrolümü kaybettim. Cuma günü Keçiören Araştırma hastanesinden geliyorum. Yukarıdan aşağı doğru 30-40 km kadar hızla iniş halindeyim. Yolun hemen sol şeridin de otobüs durağına parklardan dolayı adam mecbur yol ortasında durak hizasında yolcu indirmekte idi. Neyse herkes otobüsün yolcu indirmesini bekliyor. Ve sanırım yedi yada sekiz araç var. Bu arada onların arkasında gelen bir taksi ve adam bu kadar araç bekler iken sol şeride çıktı geliyor. O sırada kan beynime iyice fışkırdı. Ve aracı S konuma aldım ve direk olarak üzerine doğru sürdüm ve gram gazdan çekmedim Allah bilir ya nereden incelir ise orada kopsun dedim. Sonra bu şerefsiz sanki ben suçluyum gibi korna ışıklar görseniz eli ayağına dolaştı ama kesmedim. Kafa kafaya gireceğimi bilse dedim dalacağım o sırada can hali ile verdi kaldırıma arabayı şerefsiz... Şimdi benim yaptım doğru mu? Değil ama bu kadar adam beklerken babasının yolu gibi fırlayan bu adam da resmen biri beni öldürsün havasında. İşte böyle asalakların kesin kez trafik içinde olmaması gerek. Yeter artık... İnsanı canından bezdirdi bu adamlar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Maalesef dediklerinde çok haklısın, kendini uyanık sanarak başkasının yolunu işgal edenlerin, zamanını çalanların, sinirlerini hoplatanların kul hakkı yedikleri gün gibi ortadadır. Yaptıklarını haklı göstermek için hemen saçma sapan savunma yapmaları ise saygısızlıktan/eziklikten öte bir şey değildir.

Ahmet_77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sadece motosiklet değilki hocam.

bilmiyorumda bu antalyanın durumu neden böyle :S bu şehire bu kadar araç fazla. kimsenin parasında pulunda gözüm yok ama. 80 yaşında kadının neyine gerek son model mercedes :S bu şehirde arabaylamı insan olunuyor :S merkezde oturuyorum meydanla laraya yakınım. burası lüks bir yer değil. ama her evin kapısında bir tane son model mercedes yada bmw. 150.000 liralık dairede 250.000 liralık aracın işi nedir ?

(Ula doğru dürüst yemek yenilecek bir yer yok. 250.000tl lik arabaların park ettiği yerlerde tavuk döner diye tavuk eti yerine tavuk taşlığı yediriyorlar adama)

ankara bıçak taşıyan sivri burun ayakkabılı takım elbiseli gençleriyle ünlüydü.
antalya ise 80.000 lik evde oturup 150.000 tl lik arabası olan insanlarla ünlü :S

yav kimsenin parasında pulunda gözüm yok.
ama herşeyin fazlası zarar. antalyada ulaşımı bunlar kötüleştirmiş. doğru dürüst belediye otobüsü yok. çünkü 1 evde 2 araba var. öyle ahım şahım bir yaşantılarıda yok.

mesela bunlar bizi çok kötü etkiliyor. zamlar bile bunlar yüzünden oluyor.

flashmt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende eski bir motosiklet kullanısıyım (A2 ehliyetimi 1990 senesinde aldım) ve hala motosikletleri gördüğümde imrenerek bakıyorum hatalı yazdıysam özür dilerim amacım kimseyi kırmak değil,demek istediğim şuki ister hertürlü araç isterse kamyon isterse motosiklet önce saygı (saygılı ve efendi olan kurallara uyan hiç kimseye sözüm yok )

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ama dediginiz konulara katılıyorum bunu belirtiyim. Son motorumu alalı 15 ay oldu daha ruhsatını polis görmedi askerden geleli 5 sene oldu ehliyetimi polise göstermedim bu bizim yada sizin değil denetleyen yada denetledigini sananların. Nisan ayında Antalya-Akseki-Konya-Akşehir-Afyon-Antalya güzergahında bir tatil yaptım,sadece bir yerde radar gördüm bütün yolculuk boyunca ne bir polis ne bir radar gördüm. Bu yönetenlerin suçudur. Eğer ben her gün trafikteysem ve 3 günde bir beni ve aracımı denetlemiyorlarsa bu işte bir terslik var demektir.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşların dediği gibi antalya trafiği tam bir felaket.. ankara trafiği belki daha kalabalık ancak en azından insanlar saygılı birbirine.. ankaraya gittiğimde taksiye biniyorum adamlar birbirlerinin önüne kırıyor sağdan soldan önlerine geçiyorlar biriside kalkıp korna bile basmıyor. ama antalyada en ufak bir hata yap kornalar küfürler havada uçusuyor kavga edenler hak getire.. ayrıca antalyada trafik sağ şeritten akıyor :) akan trafikte sol şeritte mutlaka önü boş trafiğin akan hızının yarısı kadar hızla seyir eden araçlar bolca var ve artık herkes alıştı bu duruma.