Sonunda benim de direksiyonum titriyor!!

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sonunda benim de direksiyonum titriyor!!

Tatile gitmeden önce,servise gidip lastik havalarını kontrol ettiriyodum,o arada bir  insignia ve bir astra nın yanına gidip ön disklerine ve kaliperlerine bakmıştım,ikisinin de kaliperlerinin üstünde beyaz kocaman puntolarla GM yazıyodu,yola çıkacağım için soramadım,benimkinde seri numarasına benzer bişeyler yazıyodu,farklıydı anlıycanız,şimdi taşları yerine koyarsak,acaba onlar iyileştirilmiş parçalar olabilir mi? Zira insignia forumda okuduklarıma göre onlarda direksiyon titremesinden şikayet ediyolarmış.Acaba o insignia ve astranın frenleriyle oynanmışmıdır?

S

screem

Bilgi Girilmemiş

eketen link' Alıntı:
[quote author=screem link=topic=2189.msg45282#msg45282 date=1315223437]
[quote author=eketen link=topic=2189.msg45281#msg45281 date=1315223126]
[quote author=screem link=topic=2189.msg45279#msg45279 date=1315222690]
[quote author=turbocosmo61 link=topic=2189.msg45275#msg45275 date=1315222227]
İyileştirilmiş denilen diskler mi takıldı aracınıza Sn.screem? Eğer öyleyse ben hiç boşu boşuna servise gitmiyim,değişmesine rağmen  sorun yok olmuyorsa ne anlamı var?
kesinlikle yeni diskler takıldı gözümün önünde ama  aynı sorun tekrarladı aslında servisinde yapacağı pek bişey yok garanti bitene kadar değiştirmeye devam
[/quote]

Sn Screem size çıkma disk takıldı demiyoruz zaten. Ancak atladığınız nokta yeni takılan diskin de hatalı olan parti maldan olup olmadığı. Yeni takılan parçanız yeni takıldı diye iyileştirilmiş partiden olmayabilir ki zaten de değilmiş görüldüğü üzere.

Sn Salih mücadeleye devam ;)
[/quote]
sn.eketen birazdaha yumuşak msj yazarsanız sevinirim(demiyoruz) ben sn.turbososmo ya cvp yazdım çıkmadan bahsetmedim benim başıma gelen salihin başınada  geldi anlatmak istediğimiz çözüm bulamamış olmaları saygılar...
[/quote]

Sn screem sert yazmıyorum sadece yazı olduğu için öyle hissettiniz kusura bakmayın Amacım düzelmesi çok basit olan bir dert için aracınızdan soğuyup hem maddi hem manevi sıkıntı yaşamamanız. Sonuna kadar devam edin göreceksiniz düzgün parçalar size de gelecektir. Garantiniz devam etmekte nasıl olsa
[/quote]
:) ok anlaşıldı ama amacımız zaten bu sorunların kronik mi yoksa belli araçlardamı olduğu mesela salihin araç 2010 model benim araç 2011 üretimi ama gel görki sorun basit değil fren sistemi seri üretim diyoruz normal diyoruz olur diyoruz ama gel görki araçtan soğumamak elde değil aracı çalıştırmaya otur servis dışı yazısıyla karşılaş  15 dk bekle çalıştır sür frene bas azer baba gibi bir direksiyon..gelde soğuma  okadar sogudum ki foruma bile uzun zamandır girmiyorum problemleri okuyup kafam atmasın diye..ama aldık bir kere napalım...

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Herşey mümkün siz bunlarla canınızı sıkmadan hemen servise :)

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tamam tamam sustum,evet beni servis paklar:)))) hepinize tekrar teşekkürler.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

screem link' Alıntı:
[quote author=eketen link=topic=2189.msg45284#msg45284 date=1315223580]
[quote author=screem link=topic=2189.msg45282#msg45282 date=1315223437]
[quote author=eketen link=topic=2189.msg45281#msg45281 date=1315223126]
[quote author=screem link=topic=2189.msg45279#msg45279 date=1315222690]
[quote author=turbocosmo61 link=topic=2189.msg45275#msg45275 date=1315222227]
İyileştirilmiş denilen diskler mi takıldı aracınıza Sn.screem? Eğer öyleyse ben hiç boşu boşuna servise gitmiyim,değişmesine rağmen  sorun yok olmuyorsa ne anlamı var?
kesinlikle yeni diskler takıldı gözümün önünde ama  aynı sorun tekrarladı aslında servisinde yapacağı pek bişey yok garanti bitene kadar değiştirmeye devam
[/quote]

Sn Screem size çıkma disk takıldı demiyoruz zaten. Ancak atladığınız nokta yeni takılan diskin de hatalı olan parti maldan olup olmadığı. Yeni takılan parçanız yeni takıldı diye iyileştirilmiş partiden olmayabilir ki zaten de değilmiş görüldüğü üzere.

Sn Salih mücadeleye devam ;)
[/quote]
sn.eketen birazdaha yumuşak msj yazarsanız sevinirim(demiyoruz) ben sn.turbososmo ya cvp yazdım çıkmadan bahsetmedim benim başıma gelen salihin başınada  geldi anlatmak istediğimiz çözüm bulamamış olmaları saygılar...
[/quote]

Sn screem sert yazmıyorum sadece yazı olduğu için öyle hissettiniz kusura bakmayın Amacım düzelmesi çok basit olan bir dert için aracınızdan soğuyup hem maddi hem manevi sıkıntı yaşamamanız. Sonuna kadar devam edin göreceksiniz düzgün parçalar size de gelecektir. Garantiniz devam etmekte nasıl olsa
[/quote]
:) ok anlaşıldı ama amacımız zaten bu sorunların kronik mi yoksa belli araçlardamı olduğu mesela salihin araç 2010 model benim araç 2011 üretimi ama gel görki sorun basit değil fren sistemi seri üretim diyoruz normal diyoruz olur diyoruz ama gel görki araçtan soğumamak elde değil aracı çalıştırmaya otur servis dışı yazısıyla karşılaş  15 dk bekle çalıştır sür frene bas azer baba gibi bir direksiyon..gelde soğuma  okadar sogudum ki foruma bile uzun zamandır girmiyorum problemleri okuyup kafam atmasın diye..ama aldık bir kere napalım...
[/quote]

yok yok hiç soğumayın bunlar ufak tefek sorun ne kadar canınızı sıksa da Ama gerçekten bunlar kronik olarak nitelenen sorunlardan değil. Kronik olması için ne yaparsanız yapın düzelmeyen sorunlar olması gerekli. ֖rneğin bipper lerin partner tepee lerin ön takım sesleri 308 lerin motor kulakları gibi. 308 de motorkulakları yüzünden aracın içinde öyle sesler duyuyorsunuz ki herkes tahammül edemez. Ve elli kerede değiştirseniz yine aynı. Gerçekten hallolacak göreceksiniz siz devam edin değişime.

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dün servise gittim bu arada,tabi mesai bitimine yakın bir zamanda gittiğim için çok ilgilenemediler,ama usta bir deneme turuna çıktı ve direksiyonun frene bastığında titremediğini iddia etti,yalnız 80-90 km/h hızla kullandım hep dedi,ben şaşırarak nasıl olur ben hissediyorum titreme yapıyor arada dedim,o da randevu alın detaylı bir inceleme yapalım dedi,perşembe günü detaylı incileme için servise bırakacam,bakalım neyi varmış? Durumdan haberdar ediyim dedim...

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Olayı takip eden arkadaşlar için,dün servise aracımı bırakmıştım,servisten beni arayıp,disklerinizi garanti kapsamında değişecez dediler.Durum böyle umarım değiştikten sonra bu sorundan tamamen kurtulurum.Saygılar hepinize

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

Torna olayına girmeyip direkt değiştirmeleride bişeydir sevindim sizin adınıza
servise gittiğimde bende bu disk problemini halletmek istiyorum ama bazı arkadaşların belirttiği gibi değiştirdikten sonrada yamulma olacaksa hiç uğraşmam kaliteli disklerden taktırırım
siz kullanın bakalım bir süre sorun çıkarsa yine inşallah çıkmaz bizi haberdar edersiniz bizde ona göre hareket ederiz :)

Lorenzo Von Matterhorn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Benzer sorun Honda Civic lerde de yaşanıyordu sanırım makyajla düzeltildi.

Garantiden değişim yaptıran da oldu yaptıramayan da, en kesin çözüm ise aracınkilerden daha kaliteli balata-disk kullanmaktı..

aynen bendede astra J den önce 2008 model civic sedan vardı bu fren yapınca direksiyonda titreme oluyordu, son zamanlarda astramdada düşük hızlarda özellikle kırmızı ışık için durduğumda hafif bir titreme oluyor. Çarşamba servise girecek 15000 bakımı.. bu sorunun olduğunu söyleyeceğim, ama ben sorunun disklerde değilde balatalarda olduğunu düşünüyorum. Balatalarda değiştikten sonra disk yüzeyine alışana kadar o titreme devam edebilir ama 200-300 km sonra balata disk yüzeyine alışınca kesilir die düşünüyorum. Çünkü Civicte bu şekilde olmuştu.

Ama şunuda söylemeden geçemiyorum, forumu okudukça aracımda yeni sorunlar keşvediyorum ve bunlarda insanın canını sıkmıyor deil :)

S

screem

Bilgi Girilmemiş

turbocosmo61 link' Alıntı:
Olayı takip eden arkadaşlar için,dün servise aracımı bırakmıştım,servisten beni arayıp,disklerinizi garanti kapsamında değişecez dediler.Durum böyle umarım değiştikten sonra bu sorundan tamamen kurtulurum.Saygılar hepinize
sn.turbocosmo arkadaşım az önce servisten aracımı aldım tabiki balata disk değişti..servisin yaklaşımı şu şekilde umarız 2000 km sonra tekrarlamaz..benim cevap peki tekrarlarsa çözümünüzde bir farklılık olacakmı..cevap malesef yine değişim yapabiliriz...teşekkürler opellll.... battle_Teroriste battle_Escrime