Sol abs sensörü kısa devre veya devrede açıklık mevcut.

muratak1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar. aracımda abs ışıgı sürekli yanmaktadır. opcom a baglattim. Başlıkta belirttiğim hatayı vermektedir. Tekeri felan söktüm sensörün kablosunu kontrol ettim bir sıkıntı gözükmüyor. Ayrıca sensörün önündeki dişli gibi yeride temizledim. Halen arıza lambası yanıyor. Bir diger problem ise km saati ilk haeket ettiğimde normal çalışıyor bazen titreyerek sıfıra düşüyor bazende durdugumda çalışmıyor. Bu konuda bilgi ve deneyimlerinizi bekliyorum.

Ben Çanakkele'de bulundugumdan abs beynine baktırabilecegim çevre illerden (Tekirdağ, Balıkesir, Bursa) bir usta varmı? Teşekkürler

muratak1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar. aracımda abs ışıgı sürekli yanmaktadır. opcom a baglattim. Başlıkta belirttiğim hatayı vermektedir. Tekeri felan söktüm sensörün kablosunu kontrol ettim bir sıkıntı gözükmüyor. Ayrıca sensörün önündeki dişli gibi yeride temizledim. Halen arıza lambası yanıyor. Bir diger problem ise km saati ilk haeket ettiğimde normal çalışıyor bazen titreyerek sıfıra düşüyor bazende durdugumda çalışmıyor. Bu konuda bilgi ve deneyimlerinizi bekliyorum.

Ben Çanakkele'de bulundugumdan abs beynine baktırabilecegim çevre illerden (Tekirdağ, Balıkesir, Bursa) bir usta varmı? Teşekkürler

Kimsenin bir düşüncesi yok sanırım

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Beyine girme, opcom beyine bağlandıysa %99 sağlamdır. Sensör temizlemekle kurtulmuyor genelde, yenisini almanız gerekmekte.

muratak1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyine girme, opcom beyine bağlandıysa %99 sağlamdır. Sensör temizlemekle kurtulmuyor genelde, yenisini almanız gerekmekte.

Sensörü degiştirdim. Yine aynı hata veriyor.

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sorunu ancak bir oto elektronikçi çözer internetten araştırdım çanakkalede böyle bir yer var..

Firma ID 39952
Yetkili Kişi önderbozkurt
Yetkilinin Görevi isveren
Adres kemalpaşa mah selahi aksoy pasajı k1 no 38
Çanakkale
Telefon 02862121506
Firma Tanıtımı
oto elektronik çanakkale oto beyin lpg beyin abs beyin arızaları tamir bakım teknik servisi. elektronik müzik aletleri projeksiyon cihazları tamir teknik servisi çanakkale

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sensöre bağlanan kablolarda sıkıntı olabilir...

muratak1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
abs poryası da arızalı olabilir

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gösterge panelinden olabilirmi.Arka sokette temassızlık durumu.Birde firene bastığınızda abs devredemi.Yani sistem çalışıyor fakat göstege panelinde sorun olabilir.Kilometre arada sıfırlıyo dediniz

muratak1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gösterge panelinden olabilirmi.Arka sokette temassızlık durumu.Birde firene bastığınızda abs devredemi.Yani sistem çalışıyor fakat göstege panelinde sorun olabilir.Kilometre arada sıfırlıyo dediniz

ABS devrede değil. Ayrıca Km göstergesi rakam bölümü sıfırlamıyor. Gösterge bölümü sıfıra dogru düşüyor.