soğutucu az uyarısı

avicenna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: soğutucu az uyarısı

teşekkürler arkadaşlar

bugun gündüz 3 ayrı servisi aradım bu konuyla ilgili biligi almak için

hepsi aynı şeyi söyledi

'motor soğutma suyu az uyarsı veriyorsa ya sistemde kaçak verdır ya da sensörde hata vardır , siz suyu tekrar doldurun en kısa zamanda servise getirin' dediler ,
ben de aynen dedikleri gibi suyu doldurdum , çok fazla bir azalma da göremedim
uyarı işareti kayboldu
haftasonuna da randevu aldım
beklemekten başka yapıcak bişi yok artık

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vigilante8 link' Alıntı:
Aynı olay bir arkadaşımın başına gelmişti. Derhal aracınızı hiç kullanmadan kaputu açıp  üzerinde (Minimun-Maksimun) yazıları olan yarı saydam bir su koyma haznesi(bidonu) var, ona maksimum seviye geçmiyecek kadar su doldurun ve belirli bir süre bunu kontrol edin, çünkü bazen aracın radyotör bağlantı hortumlarında problem olabiliyor ve burdan sürekli su eksiltiyor Bilginiz olsun ve dikkat edin uzun bir süre suyu eksiltip eksiltmediğini kontrol edin ve eğer sürekli eksiltme devam ederse hiç vakit kaybetmeden servise gidin,
thnxx

erkanozden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba,
Aynı durum benim şirket aracımda da olmuştu. Servis'te garanti'den soğutma suyu deposunu ve sensörünü değiştirdiler sanırım.
Duyduğum kadarıyla standart bir problem. Bizim şirkette ki bütün opel'lerde (astra, insignia) değişim yapıldı.

ilhana38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

herkes bu konuda şikayetçi, koca opel firmasının böyle bir hata yapmış olması düşündürücü.  battle_Teroriste
garanti altında olanları değiştiriyor ama garantisi bitenler ne yapacak, parasını verip onlara para kazandıracak  battle_Escrime

@ftertezzek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba;

genleşme deposu veya radyatör tahliye musluğunuz arızalı. garantiden değişim yapılması gerekecek.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Muhtemelen tamamlanacak su miktarı 0,2-0,3 lt. Kuyu suyu koysan kaç litre suyun içinde seyrelir gider kireç mireç bir şey olmaz. Dolayısıyla saf su, antifirizli su filan gerekli değil. Hadi çok titizim diyorsan marketten alın şişe suyunu tamamlayın onunla o kadar.

Bende de çıktı bu uyarı. Minimumun az üzerindeydi su seviyesi. Eğime göre uyarı veriyordu. 0,2 lt kadar su tamamladım. Bir daha eksiltme yaparsa 15 bin bakımda kaçak arayacağız bakalım. Dolayısıyla su seviye müşüründe sorun yok benimkinde.

avicenna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugün aracı 1. yıl bakımına götürdüm

DAha önce bahsettiğim Soğutucu suyu ile ilgili bir problem göremediler serviste , nadir de olsa olabiliyor muş

takip edicez artık

yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara tekrar  thnxx

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

3 sene sonra bende de soğutucu sıvısı az mesajı vermeye başladı.kontrol ettim üst çizginin biraz altındaydı.safsu ilave ettim fakat arada yine mesaj vermeye devam ediyor.

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

Djfree link' Alıntı:
3 sene sonra bende de soğutucu sıvısı az mesajı vermeye başladı.kontrol ettim üst çizginin biraz altındaydı.safsu ilave ettim fakat arada yine mesaj vermeye devam ediyor.

Su Deposu Tamamen Değişecek İçinde Bulunan Sensör arızalnıyor eğer aracınız garantiliyse garantiden değilse kendiniz değiştireceksiniz.