Soğutma suyu havası

ariox001

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
A14net motorun termostat, gövdesi ve su bidonunu değiştirttim. Değişimden sonra iki kere antifrizli suyu yenilettim ancak motor kısa mesafede hemen ısınıyor ve fan çalışmaya başlıyor. Paneldeki derece 90 ı cok az geçiyor, fan çalışıyor bir müddet sonra kapanıyor. Zannediyorum ki sistemde hava var. Maalesef bulunduğum yerde usta seçeneğim yok. Bu havayı en sağlıklı şekilde nasıl alırım. Bir de bununla alakalı mı bilmiyorum ama kalorifer kapalı olmasına rağmen sıcak hava geliyor.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Tüp yoksa kenliginden atacaktır ama derseniz radyatörün solunda üste tıpa var açın ekleyin çıkıcaktır

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
A14net motorun termostat, gövdesi ve su bidonunu değiştirttim. Değişimden sonra iki kere antifrizli suyu yenilettim ancak motor kısa mesafede hemen ısınıyor ve fan çalışmaya başlıyor. Paneldeki derece 90 ı cok az geçiyor, fan çalışıyor bir müddet sonra kapanıyor. Zannediyorum ki sistemde hava var. Maalesef bulunduğum yerde usta seçeneğim yok. Bu havayı en sağlıklı şekilde nasıl alırım. Bir de bununla alakalı mı bilmiyorum ama kalorifer kapalı olmasına rağmen sıcak hava geliyor.
Araç soğukken genleşmekabı kapağını açın ve aracı çalıştırın hava kendiliğinden çıkacaktır. Sıvı azaldıkça antifiriz yada saf su ekleyebilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Zafer715

hsnsrbst

Kayıtlı Kullanıcı
22-Edirne
Siteyi ziyaret et
Hocam merhaba.
Belli bir mesafe yol yaptiktan sonra kaputu acip su hortumlarinin serligini kontrol ettiniz mi hic. Hortumlar asiri sert ve basinc altinda mi?

ariox001

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Hocam merhaba.
Belli bir mesafe yol yaptiktan sonra kaputu acip su hortumlarinin serligini kontrol ettiniz mi hic. Hortumlar asiri sert ve basinc altinda mi?
Aşırı bir sertlik yok ama biraz sertleşiyor

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Soğuk motorda radyatorün ordaki hava tıpsını açın su gelinceye kadar yedek su deposuna su ekleyin tıpacı kapatın aracı çalıştırın yedek su depo kapağı açık olsun devir daim başlayınca hava tamamdır. Eksiğini tamamlayıp kapağı kapatırsınız

ariox001

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Yazılanlar şekilde havasını aldım. Biraz yol yaptım durduğumda fan ikinci kademede çalışıyordu. Sağdaki boru biraz sert olmakla birlikte çok sıcaktı ancak termostat girişindeki boru yumuşak ve daha ılıktı. Göstergede de derece 90 ı geçmedi. 5 dakika sonra aracı tekrar çalıştırdım fan birinci kafemede 30 saniye kadar çalıştı ve durdu yaklaşık 1 dakika sonra tekrar birinci kademede çalıştı ve durdu.

ariox001

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Sorun hala devam etmektedir