Soğutma Sıvısı Eksik uyarısı - Su eksiltme

sahincem20001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Soğutma Sıvısı Eksik uyarısı - Su eksiltme

Herkese merhaba,

Cevaplar ve ilginiz için çok teşekkür ediyorum. Dün aracı landirenzo servisine götürdüm lpg hortumlarını felan kontrol ettirmek için. Baktılar fakat hiç birşey yok yanlız bu kontrolü araç sogukken yapmamız lazım dediler. Sabah araç sogukken 0,4 lt su ekledim eski seviyesine geldi. Acaba ben mi abartıyorum 5 ayda 0.4 litre su azaltması normal mi ? birde şöyle bir durum var sogukken bakıyorum su seviyesi çok aşağıda araba ısınınca tekrar eski seviyelerine geliyor doğru kontrol araba sogukken mi yapılır sıcakken mi ?

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araç soğukken yapılır diye biliyorum, çünkü sıcakken seviyesi yükselir. Soğutma suyu eksiltmez araç 3 ay gibi kısa bir sürede. LPG sisteminde kaçırsa kaçırsa regülatörün oradan kaçırır. Arabada da termostat gövdesi veya devirdaim motorundan olabilir radyatörden olabilir. Arkadaşlarında saydığı gibi birkaç olasılık olabilir. Bende soğutma suyu az uyarısı almıştım termostat gövdesine giren hortumdan sızdırıyordu.

sahincem20001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bonexx kardeşim cevabın için teşekkür ederim. Sabah kapağı açarken kapak çok bariz bir şekilde böyle açılmaya hemen müsait gibi geldi kapaktan biraz şüphelendim. Bugun bir kapak siparişi vereceğim.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

araçlarımız kapalı sistem olduğundan eksiltmemesi lazım ,en iyisi sizin yetkili bir servise kontrol ettirmeniz.

syabasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim araçta da su eksiltme vardı, devirdaim pompası ve termostat kütüğüne bağlanan hortumlardan olduğu anlaşıldı, çözüm olarak servis devirdaim pompasının ve termostat kütüğünü değiştirdi.
kullanılan malzemelerin fiyatları işçilik dahil:
devirdaim pompası: 390 TL
termostat kütüğü:130 TL
genleşme kabı su hortumu: 50TL
Antifriz su değişimi:60 TL
bilginize..

sahincem20001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

syabasan' Alıntı:
benim araçta da su eksiltme vardı, devirdaim pompası ve termostat kütüğüne bağlanan hortumlardan olduğu anlaşıldı, çözüm olarak servis devirdaim pompasının ve termostat kütüğünü değiştirdi.
bilginize..

PEKİ SİZİN ARAÇTA SIZINTI VAR MIYDI ? SU KAÇAĞINI BULDULAR MI ? BENİM ARAÇTA HİÇ BİR YERDE KAÇAK YOK DAMLA SU YOK

syabasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sahincem2000' Alıntı:
syabasan' Alıntı:
bilginize..

PEKİ SİZİN ARAÇTA SIZINTI VAR MIYDI ? SU KAÇAĞINI BULDULAR MI ? BENİM ARAÇTA HİÇ BİR YERDE KAÇAK YOK DAMLA SU YOK

Termostata bağlanan hortumların giriş yerlerinde ve devirdaim pompasının alt tarafında pembe pembe su izleri vardı, ayrıca LPG nin T bağlantısında da pembe su izi vardı.

sahincem20001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

anladım tekrar baktıracağım dediginiz yerlere...