Soğutma Sıvısı Eksik uyarısı - Su eksiltme

sahincem2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

2012 model astra j 1.6 sedan benzin + lpg'li otomatik aracımda 2. defadır sogutma sıvısı eksik / azaldı uyarısı alıyorum. İlk uyarı yaklaşık 6 ay önce oldu bende su ekledim sonra sogukken baktım yine azalmış hemen ustaya götürdüm altını üstünü her yerini güzelce kontrol ettiler kaçak yok. Daha sonra araç sıcakken baktım ki su seviyesi yerine gelmiş dedim herhalde ben yanıldım. Bugun yine aynı hatayı verdi sogukken baktım su eksik sıcakken tekrar kontrol ettim bu sefer maksimum seviyenin aşagısına düşmüş yani eksiltmiş ? bu neyde olabilir arkadaşlar araçta kaçak yok... yardımlarınızı bekliyorum. araç lpg'li acaba bundan mı kaynaklanıyor ?
saygılar

Son düzenleme:

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

2012 model astra j 1.6 sedan benzin + lpg'li otomatik aracımda 2. defadır sogutma sıvısı eksik / azaldı uyarısı alıyorum. İlk uyarı yaklaşık 6 ay önce oldu bende su ekledim sonra sogukken baktım yine azalmış hemen ustaya götürdüm altını üstünü her yerini güzelce kontrol ettiler kaçak yok. Daha sonra araç sıcakken baktım ki su seviyesi yerine gelmiş dedim herhalde ben yanıldım. Bugun yine aynı hatayı verdi sogukken baktım su eksik sıcakken tekrar kontrol ettim bu sefer maksimum seviyenin aşagısına düşmüş yani eksiltmiş ? bu neyde olabilir arkadaşlar araçta kaçak yok... yardımlarınızı bekliyorum. araç lpg'li acaba bundan mı kaynaklanıyor ?
saygılar

biyerde illaki bi buhar şeklindede olsa kaçak vardir. en olmadı su kapağını değiştirin 20 lira olması lazım. belki içindeki valfi bozulmuştur

bavik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Su Hortumlarının hepsini gözden geçirin benzer bir sorunu bende yaşadım Astra H aracımda 3 tane su hortumu değiştirdik birtanesin çok küçük nokta şeklinde bir delik bulmuştuk ama kapak değiştirerek başlamıştım bende nereden olduğunu bulmak için

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genleşme kabı kapağında problem olabilir. plastik bidon kapağını geçen yıl 50 liraya almıştım. hala unutamadım :)

sahincem2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genleşme kabı kapağında problem olabilir. Plastik bidon kapağını geçen yıl 50 liraya almıştım. Hala unutamadım :)

evet hocam bende Şİmdİ kapak sİparİŞİ verdİm bakalim İnŞallah kapaktandir... Yoksa hİÇ bİr Şekİlde hİÇ bİryerde su sizintisi yok kaÇak yok