Soğukken çıkan duman

Muhammet036

Kayıtlı Kullanıcı
36-Kars
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba kışa girdiğimızden beri olan bir sorun galiba araba soğukken motorun aşağı tarafından buhar çıkıyor lastik gibi bişey kokuyor araba iyice ısındıktan sonra herhangi bişey çıkmıyor. Başlarda antifrz çok ufak kaçıyorsa o olabilir dedim ama seviyesi hep aynı neden olabilir acaba ? Teşekkürler

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
eğilip egzoza bir göz atın sonrasında su eksiltme yok ise yağını bir kontrol edin motor egzozun içerisine parmağınızı sokup yağ varmı bir bakın kışın soğukta normal de buhar atar havanın yoğunluğundan dolayı oluyor buda

• Beğen
Tepkiler: Muhammet036

Muhammet036

Kayıtlı Kullanıcı
36-Kars
Siteyi ziyaret et
Hocam cevap için teşekkür ederim belirtmeyi unuttum işi az çok bilen bir ustaya gösterdim sorun yok dedi antifrizı uzun zamandır takip ediyorum eksilmeyi kış başında ilk değiştirdikten bi ay sonra yaptı bir litre yapmış dedi bayağı çekindim açıkçası sonra LPG olduğu için o borulara gitmiş felan dediler ki bende takip ettim artık azalma olmadı ama egzos tarafına tekrar bakayım. Yağ çubuğunda felan herhangi bişey yok sadece koku ile birlikte gelince acaba bişey mi var diye çekiniyor insan tekrar teşekkürler

Muhammet036

Kayıtlı Kullanıcı
36-Kars
Siteyi ziyaret et
Tabi ustaya gösterdiğim zaman araç sıcak olduğu için o buhar görünmedi bunuda eklemiş olayım

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam cevap için teşekkür ederim belirtmeyi unuttum işi az çok bilen bir ustaya gösterdim sorun yok dedi antifrizı uzun zamandır takip ediyorum eksilmeyi kış başında ilk değiştirdikten bi ay sonra yaptı bir litre yapmış dedi bayağı çekindim açıkçası sonra LPG olduğu için o borulara gitmiş felan dediler ki bende takip ettim artık azalma olmadı ama egzos tarafına tekrar bakayım. Yağ çubuğunda felan herhangi bişey yok sadece koku ile birlikte gelince acaba bişey mi var diye çekiniyor insan tekrar teşekkürler
Özelden yazdım

• Beğen
Tepkiler: Muhammet036