soğuk ve mazot donması

yeumyang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu mesajı bilgilendirme amaçlı olarak gönderiyorum.

2006 model bir Opel Corsa CDTI arabam var. Kayseri'de havaların gece -25 derecenin üzerine çıkması sebebiyle Önceki pazar mazotun donması sonucu sabah arabam çalışmadı. Kaskonun çekicisi yardımıyla ( Opel asistans bu tür durumlarda arıza sebebi kendinden olmadığı için üzretliymiş) aracı servise götürdüm. Serviste sıcak havada yaklaşık 15-20 dakika durunca çalıştı. Serviste içine Würth'ün bir katkı maddesinden eklediler. Ayrıca tam depoya 3-4 lt gazyağı koymamı, donmayı geciktireceğini söylediler. Bende depoya 2 lt gazyağı koydurdum.
1-2 gün havalar normal (-10 ila -15 derece) gittiğinden araba normal çalıştı. Fakat geçen Pazar gecesi yine sıcaklıklar aşırı düşünce araba yine çalışmadı. Bu sefer arabayı servise götürmedim. Kendi kendine havalar ısınınca tekrar çalışıp çalışmayacağını merak ediyordum. Dün hava biraz daha önceki günlere göre sıcaktı(-5 derece). Akşam eve dönünce denediğimde araba sorunsuz çalıştı. Sabahta herhangi bir sorun çıkarmadı.

Söylemek istediğim katkı maddeleri veya gazyağının soğuğa bence hiç faydası olmuyor. İnşallah bu deneyimim birilerinin işine yarar.

srknclk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benimblog.com
paylasim icin tesekkurler bendede 2007 cdti combo var ankarada ben henuz bu sorunu yasamadim ama yasarsan tavsiyelerin aklimda olacak

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya Euro Dizel Kullanin Onun Donma Derecesi Daha Yuksek Jem 2006 Model Arabaya Hangi Hakla Gazyagi Koyuyorsunuz Yazik Degilmi

yeumyang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya Euro Dizel Kullanin Onun Donma Derecesi Daha Yuksek Jem 2006 Model Arabaya Hangi Hakla Gazyagi Koyuyorsunuz Yazik Degilmi

Zaten sürekli euro dizel kullanıyorum. Ama soğuk euro dizel dinlemiyor. Gazyağı konusundada haklı olabilirsin ama sokaktaki bir vatandaş değil, yetkili opel servisi önerdiği için koydum. Bilginize

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracını sogugun daha az etkileyecegi rüzgar almayan bir alana parketme imkanın yok mu dur bi de onu dene... benim camların sağ taraftakileri buzlanıyor ken sol taraftakilere bişey olmuyordu sonradan farkettim ruzgarın geldiği yön donmayı çabuklaştırıyor yani aracın muhafazalı bir alanda olursa bel ki yardımcı olur donmayı engellemeye... bi görüş sadece...

yeumyang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracını sogugun daha az etkileyecegi rüzgar almayan bir alana parketme imkanın yok mu dur bi de onu dene... benim camların sağ taraftakileri buzlanıyor ken sol taraftakilere bişey olmuyordu sonradan farkettim ruzgarın geldiği yön donmayı çabuklaştırıyor yani aracın muhafazalı bir alanda olursa bel ki yardımcı olur donmayı engellemeye... bi görüş sadece...

Aslında dediğin doğru. Ben arabayı evin arka tarafına önü apartmana gelecek şekilde yani önden rüzgar almayacak şekilde bırakıyorum. Eğer arabayı evin ön tarafında bırakırsam sabah on dakika buz çözmem gerekiyor. Buna rağmen araba çalışmıyor. Uyarın yerinde ama Kayseri şartlarında işe yaramıyor. Bu arada bu sabah yine çalışmadı. Sabah saat 8'de gösterge -13 tü. Gece yine -20 nin altına düşmüştür soğuk mutlaka.

DerKommisar

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erzurumda arabanın üstüne battaniye örterdik d: