soğuk ve mazot donması

san

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
battaniye ile sarmak.. vs gibi tedbirler ne derece işe yarıyor?

edrekene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
antalyali sebzeciler ve narenciye ceken kamyoncular yaz, kis depoya haddi asmayacak sekilde benzin koyarlardi ve diesel pompayi iyi ustalara actirirlardi eksozun icinide bosalttirirlardi toros daglarinda gece karanliginda kol gibi alev cikardi motordan yüklü kamyona otobüsle yetisemezdik fazla benzinin zarari olmaz benim kanaatim..ama ustalara sormak daha iyidir yanlis bilgilerle basiniza dert acmayalim

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet anlıyorum ki ben de arabamdan fazla şey bekliyomusum. gecen haftaki soğuklarda sabah ilk çalışmada ben de bayaa zorlandım. lpg nin yoğunlaştıgını biliyodum ama benzinde bile 10 15 kere kontak çevirdim anca çalıştı.

ustaya gittim akü buji platin herşey yeniydi, ufak bi avans ayarı yaptı yolladı daha yapılacak bişi yok diye. daha da zorlanırsan ince yağ (20/50 yerine 10/40) koyarız daha rahat çalışır dedi ama bu soğuklarda onun da fayda edeceğini zannetmem.

sıcakken saniyede alıyo ama sabah 15 marş da fazla gelmişti ama normalmiş demek ki.
bi iki gündür havalar ısındı sorunsuz çalışır oldu tekrar.

demek ki arabanın yiğitliği soğukta belli oluyo :D

Son düzenleme:

TuorAncalime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eurodiesel kullanıyorum ve hiç bir problem olmuyor... katkı maddeleri bir işe yaramıyor demişsiniz ama belki -25 değilde -10 derecelerde işe yarayabilirdi... ondan işe yaramıyor diyip kesip atmak yanlış olur fakat -25e dayanmadığı test edilmiş...

benim sorcağım başka bir şey var sabah aracı çalıştırdığımda rölanti de devir yüksek oluyor bu normal midir? devir normal haline gelinceye kadar ısınmasını bekliyorum bu da doğru bir hareket midir?

Şöyle söyliyim mesajı sen çıkar kıssadan hisse hesabı...

Soğuk motorlu bi ferrari ilk çalışmada hararet 40 dereceye ulaşana kadar rolentide 3.000 devirde çalışır...

R.I.P

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolanti beynin bozulmuş :D :D
devir normal hale gelinceye kadar beklemen yanlış çalıştırdıktan 10-15 saniye sonra fazla yüklenmeden hareket edilmesi tavsiye edilir her zaman.sebebide rolantide yağlamanın düşük olması.

GMGermany

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mazot Filtresi acaba ne durumda? Malum altinda su toplar ve o donarsa o zaman motor calismaz.

Depoda donacagini zannetmiyorum. Mazot Filtrenin üzerinde isitici vardir zaten.

az_ti_layk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşk arkadaşım yaa bazen oluyor bendekide dizel gecen eksi 15 oldu sabah 5 kontokta zor aldıı baıra bağıra sonra güneşe koydum kuzey araftaydı sorunsuz çalıştı kış aylarında dizel biraz dez avantaj gibii sorunlu oolluyor