sizinde debriyaj pedalınız sert mi?

barrris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra c

arkadaşlar 2004 vectra c var bende 130,000 de baskı balata değişti ama debriyaj çok sert geliyor normalde değiştiğinde yumuşamaz mı? yumuşar diye biraz bindim ama sanki dahada sertleşti biz çözümü var mı nasıl yumuşatabilirim :D

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 yıllık konuyu canlandırmışsınız :) baskı değiştiğinde debriyajın yumuşaması lazımdı bir terslik var. Ben her baskı balata değişiminden sonra şok geçiriyorum. Gaz pedalı gibi oluyor nerdeyse

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
debriyaj mı dedi birisi :saplak:Oda ne:maden:

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kısa süre önce baskı balata ve bilyeyi değiştirttim fakat istediğim kadar debriyaj yumuşamadı, debriyaja basınca tel sesi geliyordu ve yine gelmeye devam ediyor debriyaj teli değiştirinler var dahada yumuşamış bunun maliyeti nedir? Cevaplarınızı bekliyorum.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kısa süre önce baskı balata ve bilyeyi değiştirttim fakat istediğim kadar debriyaj yumuşamadı, debriyaja basınca tel sesi geliyordu ve yine gelmeye devam ediyor debriyaj teli değiştirinler var dahada yumuşamış bunun maliyeti nedir? Cevaplarınızı bekliyorum.

konuyu 4 sene önce açmışsınız, 4 sene bu şekilde binince araca alışmanız lazımdı. bazı araçlarda bazı durumlar aracın karakteristik yapısından kaynaklanır. debriyaj sert geliyorsa aracınızı satıp aynı parayla hidrolik debriyajlı bir model alabilirsiniz. bu konudan müzdarip bir arkadaşım vardı. tel filan değiştirdimi bilmiyorum ama bu debriyaj bana arabayı sattıracak ne yaptıysam yumuşamadı diyordu. sonunda sattı .

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu 4 sene önce açmışsınız, 4 sene bu şekilde binince araca alışmanız lazımdı. bazı araçlarda bazı durumlar aracın karakteristik yapısından kaynaklanır. debriyaj sert geliyorsa aracınızı satıp aynı parayla hidrolik debriyajlı bir model alabilirsiniz. bu konudan müzdarip bir arkadaşım vardı. tel filan değiştirdimi bilmiyorum ama bu debriyaj bana arabayı sattıracak ne yaptıysam yumuşamadı diyordu. sonunda sattı .

debriyaj baskı balata değişeli 1ay oldu , konu kirliligi olmasın diye yeni konu açmadım

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi yapmışsınız ;) bence sertliği yumuşaklığı;

neye göre,kime göre? değişir..Sert olmasının yumuşak olmasının farklı araçlarda ve motorlarda farklı anlamlara gelebilir..En basitinden debriyaj seti markasının ya da yağının bile etkisi var..Ama ben yumuşak olmasından yanayım; Hız sabitleme olmayan araçların debriyajları sağ baldırı zorluyor

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracın debriyaj jı oldukça yumuşak. eski 92 F kasa astramın kide yumuşaktı. fakat 2000 model astra cd ye bindim onun kide oldukça sert idi.

compela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaş hidroliği ve baskı balata değiştiğinde poamuk gibiydi aradan 1 sene geçti sertlerşti opeller debriyaj fren ve vites geçişleri sert olan bir araç hatta direksiyonu bile geçen jettaya bindim oyuncak araba gibi geldi :) direksiyon pamuk debriyaj gaz vitesler pamuk fren hem pamuk gibi hemde tepkimesi çok daha fazla mesela opellerde fren hem sert hemde tepkimesi zayıf jetta frene basmamla çakkılmamız bir oldu .)

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaş hidroliği ve baskı balata değiştiğinde poamuk gibiydi aradan 1 sene geçti sertlerşti opeller debriyaj fren ve vites geçişleri sert olan bir araç hatta direksiyonu bile geçen jettaya bindim oyuncak araba gibi geldi :) direksiyon pamuk debriyaj gaz vitesler pamuk fren hem pamuk gibi hemde tepkimesi çok daha fazla mesela opellerde fren hem sert hemde tepkimesi zayıf jetta frene basmamla çakkılmamız bir oldu .)

siz birde focus sürün. yeni kasa jettanın direksiyonu focustan ağır. bir sonraki aracımın D segmenti olmasını istediğim halde sırf direksiyon yumuşaklığı ve vites yumuşaklığı nedeniyle focus alabilirim :)