Sizce2011 1.4 TSI PASSATMI YOKSA 1.4T Opel ASTRA SEDAN COSMO MU ?

ßeta®

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sizce2011 1.4 TSI PASSATMI YOKSA 1.4T Opel ASTRA SEDAN COSMO MU ?

Konfor bakımından D sınıf araçların satış liderliğini yıllardır bırakmayan passat bence bir adım öndedir doğruları konuşmak lazım şimdi tabi genç işi olacaksa kesinlikle astra derim biz bu yüzden astra aldık  dancee
şuda bir gerçekki passatlarda 2005 kasa ile son mevcut kasa dışında beğenmiyorum ben

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Passat kullanmış birisi olarak yorumlara katılıyorum. Ancak şehirdışında çok kullanıyorsanız passatın verdiği konforu astrada beklememek gerekir. Bir kere sınıfları farklı araçlar. Ben passatı elektronik arıza yaptığı için satıp 1.4 turbo cosmo hb aldım ve eşim şehiriçinde kullandığından çok fazla aramadım. Ama tam 1 yıl sonra yakıt başımı ağrıttığından yine astra 1.3 cdti aldım. Şu an çok memnunum ama arıza yapmasaydı passatı değiştiri miydim? Kesinlikle hayır...

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Sık sık Passat Variant kullandığım için rahatlıkla konfor ve sürüş zevki konusunda Passat'ın -doğal olarak daha üstün olduğunu söyleyebilirim. Daha tok bir yapı, daha iyi bir ses sistemi, daha üstün bir yalıtım ve daha kaliteli malzemeler. Elbette bir D sınıfı ile C sınıfı arasındaki doğal farklar bunlar.

Ancak sedan bir Passat'a göre bir Astra Sedan daha estetik görünüyor dışarıdan benim için. Bir Jetta'yla karıştırmamak için arkasındaki model ismine bakmak zorunda kalacağım bir araba almazdım. Dış görünümü ne yazık ki sıradan, oysa Astra Sedan görünüm olarak dikkat çeken zarif hatlara sahip.

22 yaşında olsaydım sanırım konfor ve malzeme kalitesinden önce arabanın ne kadar dikkat çekeceğine odaklanır ve Astra Sedan'ı seçerdim. (:)
passat baba arabası derler ya gerçekten de öyle.arkadaşımda eski kasa passat var.babasının arabası.onunla okula gelirken ''bu araba benim değil ha babamın arabası'' diye bağırıyor sanki araba.oysa astra sedan gerçekten genç işi bir araba.

passatın konforu ve kalitesi astra sedandan çok daha üstündür ama öğrenci adam napacak çok geniş arabayı.passattan dar olsun ama sport olsun.LED farı olsun AFL farı olsun.bagajı tavana kadar kumandadan açılsın kızlar oo desin :).vites altında kırmızı led olsun kapı kolunda kırmızı led olsun kızlar binince oo desin :)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

20li yaşlardaki bir gence sorsalar Mercede E250 mi BMW 320d mi diye sorsalar cevaplar %90 BMW olacaktır.Çünkü genç adam için gerçekten arabanın ne kadar geniş oldugu ve diğerinden ne kadar konforsuz oldugu önemi değildir.E250 320 den konforlu ama bu 320 yi konforsuz mu yapıyor.daha dar olabilir ama bir gence yeter de artar bile.passatla astra arasındaki ilişkide böyle.astra sedan passata göre dar ve konforu daha az ama konforsuz mu bu arac?valla yayıla yayıla 4 saat seyahat ettim ne sarstı ne bir yoldan geldiğimi hissettirdi.40 lı yaşlara göre tabiki en mantıklısı daha kaliteli,daha konforlu ve üst sınıfta olan passat ama 20li yaşlarda C sınıfı Sport sedan yeter bence

[img=800x443]http://r1305.hizliresim.com/19/f/n0nuu.jpg[/img]

açık ara 320d bir gence göre favoridir :)

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aslında bu sorunu cevabı beklenti, araç sizin hususi aracınız ise Astra sedan iç mekan olarak size yeterde artar ama aile arabası ise durum değişir kaç kişi olduğunuz ne sıklıkla seyahat ettiğiniz hatta boy kilo ölçümleriniz bile kararınızı değiştirebilir.  011zaa

Astra sedan şüphesiz çok şık bir araç 1,4 T 140 lık motor hem Passattan az yakacak hem de daha performanslı olacaktır. Ama ne kadar kaliteli olursa olsun D sınıf Passatın yol tutuşu konforu kalitesi kadar iyi olacağını sanmıyorum sonuçta tercih sizin bizim 2 tane aracımız var biri Astra HB diğeri Toyota Yaris 3 kişilik bir aile olarak büyük araca ihtiyaç duymuyoruz bu sebeple ben seçecek olsam kesinlikle Astra Sedan seçerim çünkü dizayn benim için herşeyden önce gelir.

AbdulSamed24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kararsızım. astra passat kadar rahat olmicak ve attan inip eşşeğe binmiş gibi olucaz passat cok kaliteli araba ama eski kasasına 4 yıl bunada 6 ay falan bindik işte ic aynı kapılar aynı bıktık artık. içi dç,öşemeleri siyah dısı gümüş astra birazdaha geniş olsa düsünmeden o derdim ayrıca passat 2014 te yeni kasa yaptıgında fiyatları düsücek . ama astra yeni. bide söyle bi olay var opel tarzdır ve yola gidisi yol tutusu daha iyidir. passat 1.4TSI 122hp kalkarken biraz hantal. aracı sehir ici kullanıyorum ve senede 10 bin km'yi gecmem kesinlikle. benim icin önemli olan kasa ve iç ve dinamiklik  ::)

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

AbdulSamed24 link' Alıntı:
kararsızım. astra passat kadar rahat olmicak ve attan inip eşşeğe binmiş gibi olucaz passat cok kaliteli araba ama eski kasasına 4 yıl bunada 6 ay falan bindik işte ic aynı kapılar aynı bıktık artık. içi dç,öşemeleri siyah dısı gümüş astra birazdaha geniş olsa düsünmeden o derdim ayrıca passat 2014 te yeni kasa yaptıgında fiyatları düsücek . ama astra yeni. bide söyle bi olay var opel tarzdır ve yola gidisi yol tutusu daha iyidir. passat 1.4TSI 122hp kalkarken biraz hantal. aracı sehir ici kullanıyorum ve senede 10 bin km'yi gecmem kesinlikle. benim icin önemli olan kasa ve iç ve dinamiklik  ::)

"bindik" diyorsunuz. "bindik" kelimesi çoğul olduğuna göre tek başınıza kullanmıyorsunuz heralde aracı? Babanız da kullanacaksa passatın rahatlığına ve genişliğine alıştıysa astranın iç hacmi (özellikle arka kısmı) gerçekten passat a göre çok fark edilir derecede küçük. Bunu göz önünde bulundurmanızı öneririm.

Sercan06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
20li yaşlardaki bir gence sorsalar Mercede E250 mi BMW 320d mi diye sorsalar cevaplar %90 BMW olacaktır.Çünkü genç adam için gerçekten arabanın ne kadar geniş oldugu ve diğerinden ne kadar konforsuz oldugu önemi değildir.E250 320 den konforlu ama bu 320 yi konforsuz mu yapıyor.daha dar olabilir ama bir gence yeter de artar bile.passatla astra arasındaki ilişkide böyle.astra sedan passata göre dar ve konforu daha az ama konforsuz mu bu arac?valla yayıla yayıla 4 saat seyahat ettim ne sarstı ne bir yoldan geldiğimi hissettirdi.40 lı yaşlara göre tabiki en mantıklısı daha kaliteli,daha konforlu ve üst sınıfta olan passat ama 20li yaşlarda C sınıfı Sport sedan yeter bence

[img=800x443]http://r1305.hizliresim.com/19/f/n0nuu.jpg[/img]

açık ara 320d bir gence göre favoridir :)

+1

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Uzun yol konforu, oturaklılık hissi ayrı ama şu yol tutuş konusuna bir açıklama getirmek istedim; yürüyen aksamı iyi ayarlanmış araçların üst sınıf modelleri ani yön değişimi ya da sert köşe dönüşleri gibi anlarda alt modeller kadar çevik olamayabilirler, bu Bmw için bile geçerlidir.

Şahsen uzun karoserli ve yumuşak amortisör ayarlı bir Passat ın Astra dan bu bağlamda daha çevik olacağını pek düşünmüyorum zira 2004 2.0 Passat da kullanıyorum dediğim gibi köşe dönüşlerde vs Astra ya göre kafadan çok erken kayıyor.