Sizce?

İbrahim T.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa b kullandım 6 sene bir kere bile yolda bırakmadı sağolsun. Parçası ucuzdur , donanımı fazla olmadığından elektronik arızası da azdır. Ve aracı satmadan önce 4 hasar kaydı toplamda 20 bin liraya yakın masraf gözüküyordu. Satarken öğrensemde bunu kullanırken sorun çıkarmamıştı. Ben şahsen öneririm

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konfor a takılmıyorsan 10-14 bin aralığında klimalı hd li 2004-2005 solenza öneririm hem masrafsız bir araç hem yeni (kasko açısından genarali 400-600 aralığı fiyat veriyor ekstrem bir durum yoksa) hemde parçası ucuz birde araç çok az yakıyor kullanımı zevkli.. piyasası yok derler ancak satışa koyduğunda değerinde satarsan elden çabuk çıkıyor bende bir tane var deneme amaçlı koyduğumda bile kaç tane galerici ve alıcı aradı. alfayı tavsiye etmem 156 kullandım parça pahalı ve sorun çıkarmaya müsait araç..

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana göre sorunsuz araç yeni olandır gözümüz gibi baktığımız aracımız bile yaşı gereği sorun ve masraf açıyor. solenzaya baktım geçici olarak mantıklı fakat çok tipsiz geldi bana :D yerinizde olsam en az 2005 2006 bakardım ona göre bütçemi ayarlardım. Ama 10-15e bulması zor gibi. sonuçta insan veya ırk değil bunlar hepsi mekanik elektronik parçalar. opel sorun veriyo diye adı çıkmış diğer markalarda yokmu opeldeki parçalar?motor belli çalışma prensibi belli aşağı yukarı parçalar belli. belki daha dayanıklıdır ama illaki o yaşta araçta vericek aynı arızayı. opel sorunluymuş şu sorunsuzmuş bana en saçma gelen genelleme türü. Şahsen 10bin bütçem olsa doğan alırdım. istemeyerek 1 kere bindim. bindikten sonra anladım ki apaçilerin oluşturduğu önyargıymış.Gayet düzgün bi arabaydı yaşına fiyatına göre. yolda kendi astramdan daha konforlu gidiyordu :D

ckaracaev

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gosteris meraklisi degilsen dogan slx oneririm, tamamen orjinal, ellenmemis,yayi kesilmemis adam gibi bir dogan slx isini gorur. uzun yolada, yuk tasimayada, heryerede gelir.
Ikinci olarak yumurta kasa accentleri oneririm.
Yok biraz gosterisli olsun dersen roverlar var honda motorlu, parcasini bulursun.
Yada ford KA var. ucuz,guzel, masrafsiz arabadir.

Senin yerinde olsam
Dogan SLX-Yumurta Kasa-Solenzo-KA-Rover tercih ederdim.

Alicam,satici degilim, binerim uzun sure dersen eski japonlara bak Mazda 323 vb. camry vb. gibi

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
euro civicde olabilir. güzel araba donanımlıda olur. abs 2 airbag klima sunroof hatta satmazsınız bile belki :D

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tigran, mesajını gördüm. Forumda mesaj yazarken yazılan her mesaja tek tek cevap vermeme gibi bir huy oluşmuş bende, genel fikir üzerinden gidiyorum genelde, o yüzden cevap vermediğim için özür dilerim.

Mazda 323 ilk kullandığım arabalardan bir tanesi, kullanımı kolay çok rahat ve güzel bir araç, biliyorum. Ama kullandığım aracın ta kendisi ki bir arkadaşımın aracıydı, trafikteyken bir beton mikseri aracı görmeyerek düşük hızlarda önüne kattı ve arabanın kapısını çamurluğunu vs. her yerini bir güzel traş etti. Bu parçaların çıkmalarını bulana kadar canları çıktı yani böyle bir problem yaşadılar.

Ama düşünmediğimi veya es geçtiğimi zannetmeyin, üniversite öğrencisiyim ve vizeler yaklaşıyor, buraya bir gün mesaj yazıp 3 gün belki bu siteyi açamıyorum. Opel konusuna gelince, ne yalan söyleyeyim, makyajlı kasa vectraları gördükçe imreniyorum, ama biraz gerçekçi olalım, 3 adet opel servisinin olduğu sanayide neden 1 adet Renault servisi var mesela? Haydi diyelim haklısınız, opelde yaşanan bu sıkıntı her markada mevcut. Peki biz bu opel servislerine en çok hangi araçtan ekmek yediklerini sorsak? Bence cevapları uzay kasa vectra olur, teknik serviste de okkalı bir yere sahiptir vectra b1ler. Doğrudur, zamanında yanlış insanlar kullandı, yanlış ustalar baktı, doğrudur. Ama ben buna bakmam, vectra b'ler trafiğe çıktığında ben daha okula gitmeyen bir çocuktum, o zamanların makam arabası olması benim sorunum değil, bugün bir Hyundai alsaydım arabaya motor hariç 5 bin lira masraf yapsam ikinci bir 5 bin lirayı ister miydi sizce?

Tabi bunlar benim şahsi görüşlerim ve tamamen kişisel tecrübelerime dayanan şeyler.

Kişisel tecrübelerime dayanarak cevap vermek istedim.
Opel servisleri renaulta bakabiliyor ama renault servisleri opele bakamıyor.

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dört paragraflık bir yazıda tek bir cümleyi bold yapıp buna cevap vermek ne kadar sağlıklı bilemem. o cümlenin devamındaki cümleler yazdığım paragrafın ana fikrini tamamlıyor ama buna odaklanmamışsınız.

benim bir buçuk yıllık öğrencilik paramı yemiş ve kalan üç yılın parasına da göz koyan bir marka benim gözümde bitmiştir. ben bugüne kadar hiçbir Renault kullanıcısından "ocağıma incir ağacı dikti" sözünü de duymadım.

Son düzenleme:

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aklıma yatan temiz bir mazda veya Hyundai.. hepinize fikirleriniz için teşekkür ediyorum. hayırlısı diyelim, bakalım neler göreceğiz :) inşallah ikinci kez piyasa kurbanı olmam.

tekrardan tüm öneri ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. en azından bütçemle ne yapabileceğimi öğrendim az çok.

bu arada opel hakkındaki fikrime gelince, çoğunuzun bildiği üzere sanayi esnafından ötürü mağdur oldum. neredeyse tek tek bütün opel servislerini gezdim. araç farlardan ötürü muayeneden geçemeyince (yan sanayi-orijinal lux farkı) yeni far alıp platin otoda taktırdım ve anladım ki, birkaç ay önce gittiğim başka bir opel servisinin elektrikçi ustası arabamdan far motorunu çalmış. beni bu lanet yere düşürmeyecek araba işimi görür. opele olan kinim de hem sürekli arıza vermesinden, hem de aynı parçalardan iki üç kez peş peşe arıza vermesinden ötürüdür.

Son düzenleme:

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
aklıma yatan temiz bir mazda veya Hyundai.. hepinize fikirleriniz için teşekkür ediyorum. hayırlısı diyelim, bakalım neler göreceğiz :) inşallah ikinci kez piyasa kurbanı olmam.

tekrardan tüm öneri ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. en azından bütçemle ne yapabileceğimi öğrendim az çok.

bu arada opel hakkındaki fikrime gelince, çoğunuzun bildiği üzere sanayi esnafından ötürü mağdur oldum. neredeyse tek tek bütün opel servislerini gezdim. araç farlardan ötürü muayeneden geçemeyince (yan sanayi-orijinal lux farkı) yeni far alıp platin otoda taktırdım ve anladım ki, birkaç ay önce gittiğim başka bir opel servisinin elektrikçi ustası arabamdan far motorunu çalmış. beni bu lanet yere düşürmeyecek araba işimi görür. opele olan kinim de hem sürekli arıza vermesinden, hem de aynı parçalardan iki üç kez peş peşe arıza vermesinden ötürüdür.

Opeli a dan z ye söküp toplamış biri olarak şunu çok rahat söyleyebilirim. Orjinal taktığın hiç bir parçayı bir daha değiştirmek nasip olmaz sana.. Alman malına Almanın ürettiğinden başka birşey takmayacaksın bunu öğrendim..

Opelin yan sanayisi çok ve fiyatları uygun. Durum böyle olunca piyasa çakma parçalarla toplanmış derdi bitmeyen opellerle dolu..

250 tl ye Bosh almak yerine 70 Tl ye yan sanayi benzin pompası takarsan 15-20 bin de bir değiştirirsin. çekiş sorunu yaşarsın üst devirde.. Ateşleme bobini orjinal takmazsan 1-2 seneyi görmeden tekrar yenilersin.. aynı şekilde yuruyen aksam 200 tl ye de aks var 55 tl yede. birinde 4 aks 800 yapar diğerinde 220 tl. sert kullanıyorsan 5.000 km yapmadan aksalar cacık olur tekrar.. Değiştirir durusun.. Rulmaları çin malı alırsan dağıtırsın ay geçemeden. vs vs..

Hakkını veremeyeceği arabaya bel bağlamamalı kimse.. B kasa vectraların tek kronik sorunu elektrik tesisatı bana göre. Adam akıllı toplandıktan sonra, geri kalan tek şey periyodik bakımlarında, zamanı dolan parçaları orjinali ile yenilemek. Kullanıcı o miktarı ödeyemiyorsa demekki o araba ona fazla bir araç. satıp segmentini düşürmesi gerekli bana göre.

Söylediklerimi sakın yanlış anlama bunları en başta kendime söylüyorum. Verdiğim örnekleri kendim deneyerek bizzat tecrübe ettim. Aracıma bu güne kadar 17.000 tl para harcadım. Bunun en az 8.000 tl si yan sanayi parça veya usta hatası yüzünden çöpe attığım para. orijinalini kullandığım ve kendi yaptığım hiç bir şeyden sorun yaşamadım.