Sizce Sıfır seat Leon 1.4 tsi FR Alınır mı??

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu dallandırıp budaklandırmaya gerek yok aslında ,abimiz gider testını yapar hosuna giderse alır , gitmezsede almaz bu kadar basit :) burda ne kadar övsekde yerin dibine çalsakta, orada abimizin hoşuna giden veya gitmeyen anlık hevesler sayesınde alıcak veya ufak bir çapak yuzunden vazgececek bu tamamen zevki bir durumdur ;)

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki ya senin söylediğin söz biraz ağır kaçmadımı , leonla tutmuş tüm opel modellerini kıyaslıyorsun , yok opeli cebinden çıkartırmış , hani leon değilde rolls royce veya bugatti filan olsa eyvallahta leon bir marka değil bir markanın bir modelidir sen bir modelle kos koca bir markayı karşılaştıracak kadar usta birisin demekki bu işte

İkincisi züğürt tesellisi derken beni tanımadığını çok bariz belli ediyorsun , şükürler olsun ki değil 1 tane 5 tane FR alacak param var , ben sadece kişisel görüşümü sundum beğenen beğenir beğenmeyen beğenmez saygı duyarım

Son olarak tüm gözler üzerinde derken , nefretle değil sevgiyle , ah şu arabanın içinde bende olsam diye bakan gözleri kastettim ben , yoksa öyle olsaydı OPC'nin şahinden doğandan farkı kalmazdı emin ol ...

Saygılarımla

benim yorum yaparken kıyas ettiğim opel ile seat dolayısı ile astra h ile leon. çünkü ikisi de aynı dönemin arabası . astra j ile kıyas etmek isterseniz yeni leonu beklersiniz.
her zaman belirttiğim gibi zevkler kişiye özeldir ve herkesin arabadan beklentisi farklıdır. doğal olarak ta her kes ihtiyacına, beklentisine ve zevkine hitap eden arabayı alır.
yazdıklarım benim görüşlerimdir ve beni bağlar isteyen katılır istemeyen katılmaz.
ben yine söylüyorum genel manada seat opelden ve leon astradan bana göre özellikle motor ve işçilik kalitesi olarak daha iyidir.
öyle olmasa 124 hp lik tsi motor 140 lık turbo opel moturunu hem serilikte hem de yakıtta sollamazdı. bu gün hangi opel sahibi aracınca seattaki DSG şanzımanı istemez.
benim senin yaşından fazla şöförlük tecrübem var ve bu araçların hepsini de aldım kullandım ve bildiğim şeyleri yazıyorum, farazi yorum yapmıyorum.
opeli de birim, seatı da rolls royceyi de bugattiyi de.
opel hala 1980-1990 lardaki yaptığı tank gibi sorunsuz arabaların şöhretini ve kredisini yiyor.
ben araçlar hakkında fikirlerimi ortaya yazdım, sen kalkmış bana hitaben posta kotar tavırla kendi arabandan bahsedip arabanı öğüyorsun. burada konu senin araban değil arkadaşın leon hakkındaki yorum isteği.
züğürt tesellisi derken ben paradan veya imkandan bahsetmedim, senin bütün gözler benim arabanın üzerinde yorumuna karşılık yazdım.
halkı rahatsız eden ve kanunların suç saydığı bir eksozla dolaşmak marifet olmasa gerek. bu ülkenin insanları senin arabanı beğenen veya ben de içerisinde olsam diyen üç-beş kişiden müteşekkil değil hiç şüphen olmasın onların en az on katı bu duruma kızan insan vardır.

jr1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya dostlar asıl boş konuşan sizlersiniz bence sırf arkasında fr logosu var diye kütük gibi arabaya o kadar para vermem ben tutturmus herkes bi leon türküsü gidiyor eskidi artik leon modası çok moda takip ediyorsanız gidin mini cooper s alın kızlar şimdi ona hayran . Ayriyetten tsi lere tüp takılıyor diyen arkadaş onu bizde biliyoruz herhalde ama sıkıntı yaşatıyor turbolu araç bu tüpü sevmez bi yerden patlak verir tupsuz kullanayim dersen de benim corsanin onda biri etmez ekonomi açısından adamın ocagina incir ağacı diker ;)

Kızlar hayran olsun diye araba alan insanlar kaldı mı hala diyordum varmış demek ki..
Teknolojiyide bayaa geriden takip ettiğinizde ortada yeni lpg kitlerle scirocco dahil tüm turbo araçlara sıkıntısız uygulanıyor hatta sciroccoda güç artışı bile sağlandı lpg kitle.. ayrıca lpg olmadan da belki sizin corsa kadar olmasada yinede çok ekonomik ;)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim yorum yaparken kıyas ettiğim opel ile seat dolayısı ile astra h ile leon. çünkü ikisi de aynı dönemin arabası . astra j ile kıyas etmek isterseniz yeni leonu beklersiniz.
her zaman belirttiğim gibi zevkler kişiye özeldir ve herkesin arabadan beklentisi farklıdır. doğal olarak ta her kes ihtiyacına, beklentisine ve zevkine hitap eden arabayı alır.
yazdıklarım benim görüşlerimdir ve beni bağlar isteyen katılır istemeyen katılmaz.
ben yine söylüyorum genel manada seat opelden ve leon astradan bana göre özellikle motor ve işçilik kalitesi olarak daha iyidir.
öyle olmasa 124 hp lik tsi motor 140 lık turbo opel moturunu hem serilikte hem de yakıtta sollamazdı. bu gün hangi opel sahibi aracınca seattaki DSG şanzımanı istemez.
benim senin yaşından fazla şöförlük tecrübem var ve bu araçların hepsini de aldım kullandım ve bildiğim şeyleri yazıyorum, farazi yorum yapmıyorum.
opeli de birim, seatı da rolls royceyi de bugattiyi de.
opel hala 1980-1990 lardaki yaptığı tank gibi sorunsuz arabaların şöhretini ve kredisini yiyor.
ben araçlar hakkında fikirlerimi ortaya yazdım, sen kalkmış bana hitaben posta kotar tavırla kendi arabandan bahsedip arabanı öğüyorsun. burada konu senin araban değil arkadaşın leon hakkındaki yorum isteği.
züğürt tesellisi derken ben paradan veya imkandan bahsetmedim, senin bütün gözler benim arabanın üzerinde yorumuna karşılık yazdım.
halkı rahatsız eden ve kanunların suç saydığı bir eksozla dolaşmak marifet olmasa gerek. bu ülkenin insanları senin arabanı beğenen veya ben de içerisinde olsam diyen üç-beş kişiden müteşekkil değil hiç şüphen olmasın onların en az on katı bu duruma kızan insan vardır.

Sevgili abicim, arada geçen diyalogları okudum da posta koyar bir tavır göremedim arkadaşta, avukatlığa soyunuyormuş gibi algılamayın ama siz biraz alınganlık etmişsiniz. Seat'ın Opeli cebinden çıkarma gibi bir durumu söz konusu olamaz. Kaldı ki Opel'e binen insan da eşdeğer sınıflardaki otomobillerde Opel daha ucuz olduğundandıri fukara tesellisi olarak adlandırdığınıza göre, sizin de Hyundaiye binmeniz, aynı şey sayılabilir İlgi çekme olayına gelince, kadınlar ne için makyaj yapıyorsa Erkekler de egzos sesine o sebepten düşkündürler, yıl 2013 oldu, artık ilgi çekmek için egzos takanlar sadece şahinciler, NEED FOR SPEED ile büyüyen gençlerin sayısı fazla olduğu için sadece ego tatmini için takılıyor o egzoslar, Opel kesinlikle en iyidir demiyorum, ancak sıkıntımız para olduğundan ve ucuz paraya alınabilecek arabalar Opel olduğundan Opel diyoruz genelde...Kusurum olduysa affola.

Saygılar
Mert Alımlı

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şahsi fikrime göre,
Ben sizin yerinizde olsam 2.0 turbo bir arabadan inip 1.4 turbo bir arabaya binmem...Aracınızdan memnun değil misiniz ?

Şahsıma ait 2.0 vectra B CDX 136 beygir aracım var... Patronun 1.6 mini countryman S 4 aLL 186 beygir aracı var. Arada kullanma fırsatım oluyor...evet motor güçlü ama afedersiniz o güç için öküz gibi bağırıyor.Mini de vectranın gaza basma keyfini alamıyorum ki sizin araç 2.0 turbo ve tadından yenmez bence.... yakıt derseniz sakin kullanımda şehir içi 9.6(yol bilgisayarı) litre yakıyor. eğer güçü hissetmek isterseniz.(ışıklarda iyi hızlanma gibi) 12-14 litre yakıyor. Patron bu ay gitti 5.25 xdrive aldı. Daha da binmem diyor bu arabaya.. :) bundan önce X5 3.0 vardı... mininin, X5 3.0 dan daha çok yaktığını söylüyor.. TL olarak....Bence motorlar arabasına göre takılmalı... Leon da en az 1.6 olmalı... bu benim düşüncem...
Seat hakkında bir bilgim yok ama
Tabi seatın woswagen grubunda olduğunu unutmayın... Ancak Türkiye ye gelen seat ve opeller İspanya üretimi...hatta woswagenler bile...

Bence aracınızdan memnunsanız değiştirmeyin. Yenilik ve değişiklik istiyorsanız Leon fiyat-kalite olarak bence iyi...ancak 2. el fiyatlarını da bir araştırın derim..opel kadar seri bir ikinci eli olacağını zannetmiyorum..
saygılar

kcostur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam

Aracımdan memnunum elbette performans ve yakıt olarak 2.0turbo olmasına ragmen harika dıyebılırım donanım olarakta harıka bizede rahatlık mı batıyor dıyeyım yenılık olsun mu dıyeyım dış görünüşü ve içi etkıledı spor koltukları spor dıreksıyonu vs.vs. etkıleyen bunlar sanırım

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili abicim, arada geçen diyalogları okudum da posta koyar bir tavır göremedim arkadaşta, avukatlığa soyunuyormuş gibi algılamayın ama siz biraz alınganlık etmişsiniz. Seat'ın Opeli cebinden çıkarma gibi bir durumu söz konusu olamaz. Kaldı ki Opel'e binen insan da eşdeğer sınıflardaki otomobillerde Opel daha ucuz olduğundandıri fukara tesellisi olarak adlandırdığınıza göre, sizin de Hyundaiye binmeniz, aynı şey sayılabilir İlgi çekme olayına gelince, kadınlar ne için makyaj yapıyorsa Erkekler de egzos sesine o sebepten düşkündürler, yıl 2013 oldu, artık ilgi çekmek için egzos takanlar sadece şahinciler, NEED FOR SPEED ile büyüyen gençlerin sayısı fazla olduğu için sadece ego tatmini için takılıyor o egzoslar, Opel kesinlikle en iyidir demiyorum, ancak sıkıntımız para olduğundan ve ucuz paraya alınabilecek arabalar Opel olduğundan Opel diyoruz genelde...Kusurum olduysa affola.

Saygılar
Mert Alımlı

estağfurullah kardeşim, burası forum tabi ki büyük küçük her kes fikrini söyleyip yazmakta özgür. zaten gereken de o.
benim her zaman yazıp söylediğim gibi araba konusu biraz bütçe, biraz, zevk biraz da beklenti işi.
her kes zevkine, bütçesine, ihtiyaç ve beklentilerine göre bir seçim yapıp kullanıyor.
ben opeli genel anlamda kötülemem, 3 tane opelim oldu vectrayı kısa sürede sattım, 3 yıl kadar astra f, 4,5 yıl kadar da corsa d dizel kullandım bir sıkıntı yaşamadım.
ikici el değerlerine göre tercih edilecek arabalar olduğunu da her zaman söylerim. ancak bu söylemler opelin eski kalitesinden uzaklaştığı gerçeğini de değiştirmiyor. daha arabalara adam gibi bir motor bile koyamadılar.
bu forumda benim takıldığım bir konu var; evet opel forumudur, opel severler çoğunluktadır, çoğumuzun arabası opeldir.
tabi iki opel ağırlıktadır vs. ancak başka marka ile bir konu açılsa belki de o marka hakkında hiç bir bilgisi ve tecrübesi olmamasına rağmen o markanın şunları iyi ama şunları da kötüdür gibi bir yorum yerine kafadan at gitsin çöp tenekesine bir halta yaramaz yaklaşımı belli bir noktadan sonrainsanı ister istemez rahatsız ediyor.
hiç bir marka babamızın malı değil, bu gün opele bineriz yarın şartlar değişir başka markaya. ama şu var yiğidi öldür hakkını yeme, yorumlar biraz da objektif olsun.
ben tofaşın her türlüsünü, hondayı, opeli, toyotayı, seatı, skodayı aldım kullandım, sattım. şimdi ise benim için parasını tek hak eden araba olduğudüşündüğüm için i30 aldım ona biniyorum.
hyundaiyi almadan önce üyesi olduğum bu ve başka bir kaç forumda astra j sedan ile kia ceed hakkında konu açıp arkadaşların fikirlerini aldım.
hem motor hem de donanım olarak i30 kafama yattığı ve bir de üstüne öğretmen indiriminden dolayı 3.000-4.000 lira gibi bir indirim yakalayınca tercihim i30 oldu.
13 yıl önce ev aldığımda bütçem ona elverdiği için ev borcunu ödeyinceye kadar 6 yıl serçeye bindim, bunlardan hiç gocunmam.
ama yorum yaparken her zaman objektif oldum ve bildiğim gerçekleri tüm açıklığı ile yazdım.
bu konuya dönersek; konu arkadaşın leon FR hakkında görüş istemesi, bu konuda her kes fikrini beyan etmekte tabi ki hür bunda sıkıntı yok.,
belki ben de konuya biraz sert girip kısa ve öz cebinden çıkarır yazdım geçtim.
buna da amenna, bu fikrimin karşısında olanlara da amenna.
benim kafama takılan arkadaşın halkın rahatsız olduğu ve kanunun suç saydığı eksoz meselesini marifetmiş gibi bütün gözler benim arabamda, bakan dönüp bir daha bakıyor edasında yazdığı cümleler oldu.
aslında sen haklısın, benim o arkadaştan büyük oğlum var bazı şeylere gülüp geçmek lazım.
çok kuralcı ve bütün kural ve kanunlara son derece uyan birisi olarak müziğin sesini sonuna kadar açan, eksozunu açan vs. davranışlarla halkı rahatsız eden insanlara tahammül edemediğim için belki de ban alınganlık gösterdim.
rahatsızlık kaynağı olduysam bu arada bütün forumdan özür dilerim.
sana da ayrıca teşekkür ederim. saygılarımla.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada yaşım 23 olabilir keza bindiğim ve ciddi bir süre kullandığım araçların listesi ;

1996 Model - Tempra SLX
2005 Model - Peugeot 307 XR 1.4 HDi (Tam 5 yıl bindim)
2006 Model - Fiat Panda 1.2
2008 Model - Skoda Fabia 1.3
2010 Model - Ford Mondeo 1.6 Titanium
2012 Model - Golf 6 , 1.6 Trend

Ve en son şuan ki aracım olan 2012 Corsa 1.4'e biniyorum

Bilmem bazı arkadaşlar yaşım 23 diye beni toy düşünebilir ancak ben çoğu büyük adamın benden büyük olan oğullarından daha çok arabaya binmişimdir bundan kimsenin 1 gram şüphesi olmasın

Ha konuya gelecek olursak , ben kimseyle oturupta cansız bir varlık için tartışmaya girmem , opelde seatta benim babamın fabrikası değil , ben sadece arkadaşın "cebinden çıkartır" lafına takıldım , bu laf için seatın kırk bin fırın ekmek yemesi lazım diye düşündüğümü söyledim ancak arkadaş sanki seat kendi fabrikasıymış gibi oturup benimle polemiğe girdi

Sanıyorum gülünüp geçilmesi gereken kişiler çoktan belli oldu :)

Saygılarımla

Dipnot : Yukarda kullandığım araçların hiç birine boğum boğum bağıran ve kanunen suç olan egzozlardan takıp kullanmadım . Ha müziğin sesini açmışsamda camlar kapalı ve kimseyi zerre kadar rahatsız etmeyecek şekilde açmışımdır . Benim gösterişten kastım fabrika çıkışlı ve YASAL olarak bağıran araçlardır , tıpkı sürat motorları , ferrariler , lancer EVO'lar gibi

Son düzenleme:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Tartışmalar uzun okuyamadım affola lakin, yeni kasası tanıtılmış bir aracın satıştaki kasasının fiyat indirimine kanmayın. Bekleyin bence biraz daha. Ya düşecektir fiyatı yada satıştan kalkacaktır. Kalkarsa da 2. eli direk etkiliyor üst kasa. Kalkmazsa da daha da düşer.

kcostur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam

sadece leonun yenı kasası pıyasaya surulmedı ve ellerınde kalan leon FR ları satmak ıcın ılavelerıde hedıye olarak fıyatı 43900tl ye dusurulmus. bugun bıraz daha arastırdım cıvarımdakı ıllerde arac yok adanada sanırım var.
Test surusu yaptktan snra kararımı verıcem begenmezsem satılık ılanımıda kaldırcam begenırsemde bısekılde alıcam