Şirinler (Küçüklüğümüzde izlediğimiz çizgi film) hakkında bilmediklerimiz...

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim anlamadığım bu şirinler nasıl türüyor :D:D hep merak etmişimdir bi şirine var başkada kimse yok :D:D

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi ara da teletubbies ler eşcinselmiş diye yasaklanıyomuş diyolardı :D
onların ne olduğunu anlamadım ki ben adamlar cinsel tercihlerini bile anlamış :D:D

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et

e_uludag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim anlamadığım bu şirinler nasıl türüyor :D:D hep merak etmişimdir bi şirine var başkada kimse yok :D:D

ben sanki o da sihirle cinsiyet değiştirdi diye biliyorum, yanlış mı hatırlıyorum acaba???

bzgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben şimdi anladım bu şirinlerin her bölümünü niye kaçırmadığımı hııııı...

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında smurf in yaptığını abd yıllardır zaten yapıyordu.. çizgi filmleri propagandist maksatları için kullanan kişi-kurum ve kuruluşlar abd de hep oldu. Temel Reis çevirisiyle yayınlanan popeye the sailor man in esas hedefi deniz kuvvetlerine gönüllü asker toplayabilmekti. Birde o yıllarda ıspanak üreten ve zor durumda olan çiftçileri desteklemekti; zaten ıspanakta demirde yoktur.

Yine red kit adıyla türkçeye çevrilen asıl adı morris olan abd de ki ismiyle "lucy luck"da ağzında sigarasıyla uzun yıllar marlboronun tanıtım işçisi olarak çalıştı.
Siyasi amaçlara hizmet eden ve dünyada ki en büyük hayran kitlesine sahip olan çizgi film kahramanı ise bugs bunny dir. Warner Bros'un yıldızı olan bugs bunny ilk yıllarında , walt disneyin mickey mouse u karşısında eziliyordu. Ta ki birileri walt disney isimli çizerin komünist olduğunu iddia edene ve bugs bunnynin donanma üniformasıyla hitleri ve mussoliniyi tokatlamasına kadar.. O andan itibaren bugs buny yıllarca cia nın psikolojik harp masası şefi gibi çalıştı.

Bu ve buna benzer pek çok yöntem hep kullanıldı. Ama nedense abdnin çocukları zehirlemeye çalıştığı reklamlar analiz edilmedi de şirinler didik didik edildi. Yıllarca marksist teori içinde hiç bir kalıba oturtulamayan "şirine"yi bir dönem rosa lüxemburga atıf zanneden cia analistleri , daha sonra şirinenin konumunu bu yollada izah edemeyince; çizgi film çizerinin küçük kız çocuklarına olan düşkünlüğünün sapık bir ifadesi olarak tanımladı.

Tavsiyem sadece gösterilen tarafa bakmamanız; diğer tarafta birşeylerin örtülmekte olduğunun da bilincinde olmanızdır.

t.abel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en komiği bir ara samanyolu tv de dek gelmiştim şirinlere,
ortalıkta şirin baba yok meraklı şirin bilgine soruyor:
"Şirin Baba nerde, gördün mü hiç?"
Bilgin : "Cuma namazına gitti, az sonra gelir!" :)

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şirine'yi Gargamel yaratmıştı, Şirinlerin arasına fitne sokmak için ama olmamıştı.. Sonra bir ara küçük Şirinler türemişti, Şirine'nin miydi onlar hatırlamıyorum.

Yalnız Red Kit de bir zaman sonra sigarayı bırakmıştı, zaten içtiği sigara da sarma sigaradır filtreli değil :) Kovboy-Marlboro imgesi Marlboro'nun meşhur kovboylu sigarasından kaynaklanıyor.