Sirali Sistemle Ilgili Yardim.......

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzak dogu ülkelerinin bir kısmında taksi (bizdeki sarı taksiler) lpg zorunlu ve adamlar motorsikletlere takıyorlar siz hala lpg zararını konuşuyorsunuz.Opel ve sabura nun almanyada üretikleri araçlarda lpg li.Ayrıca formüle yarışlarında kullanılacak lpg hala iyi veya kötü tartışması yapılıyor anlamak mümkün degil.Lpg zararlı olsa başta İtalya,fransa,hollanda gibi ülkelerde kullanımı artmazdı yasaklanırdı.

ALMANLAR NEDEN LPG YE KARŞI

Otomotiv sektöründe 'çevre' krizi

AB'nin karbondioksiti düşürme kararına lüks oto üreticisi Almanların karşı çıkması bekleniyor. Fransız ve İtalyanlar kararı destekliyor. (ALINTI)

Otomotiv Sektöründe LPG
1930 lu yıllardan beri otomotiv sektöründe kullanılan LPG gelişen teknoloji ve yeni nesil araç motorlarına uyum sağlamayı başarmış alternatif yakıt olarak kullanımı gerek çevreci gerekse ekonomik olması sebebi ile yükselen bir grafik sergilemektedir.
Yalnız otomotiv sektöründe değil deniz motorlarında, motorsikletlerde de kullanılmaya başlamış bazı üretici markaların standart fabrika üretiminde müşterilerine seçenek olarak sunulmuştur. (ALINTI)

letitout

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya özür dilerim burayı bu türlü tartışma platformu olarak kullanmak istemezdim. Benim anlamadığım konu şu ben kimseye ben bunu böyle biliyorum ve böyle olduğunu herkes kabul etmeli demedim. Benim şahsi görüşümdü dedim. Ve bunun üzerine sen kalkıp birsürü şey yazdın tamam yazdıklarının birçoğu önemli şeyler. Elimizdeki bor madeni işletmesinin etibankta olduğu ve amerikanın bu bankayı çok ucuz bir fiyata satın almak istemesi falan bunlar çok önemli ve ben bunların gereksiz olduğunuda savunmadım. Ayrıca sen olayı kişiselleştirdin. Bu arada daha önce dikkat etmemişsin sürekli imza değiştirme gibi bir takıntım var. Canım sıkıldıkça imzamı değiştiririm. C'mon ile ilgili imzamın daha güzelini hazırlamakta olduğum için onu kaldırdım. Yani senin iletinle bir alakası yok. Ayrıca senin bu forumda kimseye sen şu kadar anlamışsın gibi sözler söylemeye hakkın yok. Söylersende kendin söyler kendin duyarsın. Beni senin söylediklerin etkilemez.

takıntıların olduğunu anladım ama geç oldu kusura bakma abim.
peki sessiz kalma hakkımı kullanabilirmiyim?,zira bu senın için en hayılısı olacak.
etkilenmediğini o kadar güzel belli etmişsinki,etkilemesini istiyosan haber wer

halilertekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
tr.netlog.com
lpg den bir sıkıntı duymadım ama ayarları bilen bir usta yapmak kaydı ile yoksa güç azlığı ve fazla yakıt sarfiyatı malumunuz

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya özür dilerim burayı bu türlü tartışma platformu olarak kullanmak istemezdim. Benim anlamadığım konu şu ben kimseye ben bunu böyle biliyorum ve böyle olduğunu herkes kabul etmeli demedim. Benim şahsi görüşümdü dedim. Ve bunun üzerine sen kalkıp birsürü şey yazdın tamam yazdıklarının birçoğu önemli şeyler. Elimizdeki bor madeni işletmesinin etibankta olduğu ve amerikanın bu bankayı çok ucuz bir fiyata satın almak istemesi falan bunlar çok önemli ve ben bunların gereksiz olduğunuda savunmadım. Ayrıca sen olayı kişiselleştirdin. Bu arada daha önce dikkat etmemişsin sürekli imza değiştirme gibi bir takıntım var. Canım sıkıldıkça imzamı değiştiririm. C'mon ile ilgili imzamın daha güzelini hazırlamakta olduğum için onu kaldırdım. Yani senin iletinle bir alakası yok. Ayrıca senin bu forumda kimseye sen şu kadar anlamışsın gibi sözler söylemeye hakkın yok. Söylersende kendin söyler kendin duyarsın. Beni senin söylediklerin etkilemez.

takıntıların olduğunu anladım ama geç oldu kusura bakma abim.
peki sessiz kalma hakkımı kullanabilirmiyim?,zira bu senın için en hayılısı olacak.
etkilenmediğini o kadar güzel belli etmişsinki,etkilemesini istiyosan haber wer

burda bana karşı olan birşeyi kafaya takmayıp ne kadar kişisel bir sorun yaşamak istemesemde sen bunu sorun haline getirmeye başladın. Şimdiye kadar bu forumda kimseyle kötü olmadım. Ama sen bilirsin ben sıkıldım. Hiçbir zaman siz haksızsınız demedim. Kendi görüşüm bu dedim ama birileri okadar fanatikki bazı konularda kendi istediğini kabul ettirme konusunda hla diretiyor. Zaten her forumda oluyor böyle tipler. İstediğin hakkını kullan ben sadece bu küçük önemsenmeycek tartışmanın sadece ve sadece bu topik altında kalmasına özen gösterip senin başka bir yerdeki iletine karşılık güzel espirili bir yanıt bile verdim. Ama dediğim gibi sen olayı kişiselleştirip bu hale getirdin. Sessiz kalma olayına gelince ister sessiz kal ister sesli. Burası sadece sanal bir ortam kimsenin söylediği kimseye dokunmaz. Kusura bakma ama komplenkslisin galiba. Takıntı konusunda ise seni hiçbir şekilde ilgilendirmez. Benim imza veya bu sitede yaptığım herhangi bir şey takıntı dahi olsa sadece beni ve site yönetimindeki kişileri ilgilendirir.

57.aLaY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama bu lpg takalım takmayalım vs... olay sadece bizim ülkemizde bu kadar bariz tartışma konusu.Zira dünyada benzin fiyatları ya da mazot lpg ile aynı seviyede.O yüzden kimse lpg ye yanaşmıyor ( Tabi çevre kanunu ile ilgili cıkan son durumları saymazsak ).En basiti Arabistan da insanlar 4*4 lere ve ya en az 6 silindirli araçlara biniyor ve park ettiği zaman işi uzun değilse kontak kapatmaya bile gerek duymuyor.Bir çoğumuz hacca gidip gelen yakınlarımızdan duymuşuzdur bu olayı.Ülkemizde benzinin rafineri cıkış fiyatı 0,405 ykr/lt civarı.Peki istasyonda alım ne kadar?En büyük etken bu.Ankara da 1,320 civarı lpg fiyatları.Eğer 2,000 ytl insin benzin fiyatı bende herkes gibi söker atarım lpg yi aracımdan.Devir tasarruf devri.Ne benim babam zengin ne de ben.Aç durup arabaya biniyoruz kısacası :eek:

Son düzenleme:

letitout

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burda bana karşı olan birşeyi kafaya takmayıp ne kadar kişisel bir sorun yaşamak istemesemde sen bunu sorun haline getirmeye başladın. Şimdiye kadar bu forumda kimseyle kötü olmadım. Ama sen bilirsin ben sıkıldım. Hiçbir zaman siz haksızsınız demedim. Kendi görüşüm bu dedim ama birileri okadar fanatikki bazı konularda kendi istediğini kabul ettirme konusunda hla diretiyor. Zaten her forumda oluyor böyle tipler. İstediğin hakkını kullan ben sadece bu küçük önemsenmeycek tartışmanın sadece ve sadece bu topik altında kalmasına özen gösterip senin başka bir yerdeki iletine karşılık güzel espirili bir yanıt bile verdim. Ama dediğim gibi sen olayı kişiselleştirip bu hale getirdin. Sessiz kalma olayına gelince ister sessiz kal ister sesli. Burası sadece sanal bir ortam kimsenin söylediği kimseye dokunmaz. Kusura bakma ama komplenkslisin galiba. Takıntı konusunda ise seni hiçbir şekilde ilgilendirmez. Benim imza veya bu sitede yaptığım herhangi bir şey takıntı dahi olsa sadece beni ve site yönetimindeki kişileri ilgilendirir.

ya sen acayip bi fenomensin. waka sın. dumursun. ötesi istediğin oldu şimdi sen mutlu bile olursun :D

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haydaaaaa.tamam lpg motor ömrünü yesin.kaç kişimiz araçlarımızla 300-400bn km yapioruz ki ayrıca lpg benznden daha çewreci.bu işin içinde bana kalırsa başka oyunlar war.bu aradaki ewdeki iki araç da bezinli...

sempai

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben vectrama sıralı sistem atiker lpg takdırdım çokda memmun kaldım şuan hiçbir problemim yok hemde çekiştende düşmedi.Benzinde 2. vitesda 120 m yaptısam lpgde aynısını yaptım hemde ucuz ve kaliteli işcilik 1.200 banus karta 10 ay taksit yapıyorlar peşin fiyatına.....