Sirali Sistemle Ilgili Yardim.......

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Birde şu var dez avantajlı tarafı yoksa niye o zaman ilk çalıştırmada veya belli zamanlarda benzin ile çalıştırılması öneriliyor. Yakın bir dostum doğanına normal taktırdı beyenmedi nissan aldı .Nissana sıralı taktırdı İzmirden istanbula gitti geldiğinde onuda sattı ,sattığı nissanın aynisini aldı . Nedenini sorduğumda tam kapaside bagaj dahil dolu olduğunda sollamalarda pefonmas yok, Riske kendimi atmam dedi. Tercih meselesi;)

letitout

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim güvendiğim;
Opel, Volkswagen, BMW, Mercedes, Honda, Fiat, vs.. bu araçlarda var mı?.

Bence en kötü araçlarda var bu Orjinal LPG olayı. Mesela Chavrolet spark olması lazım yanlışta olabilir. O küçük model işte onda var bildiğim kadarı ile. Eğer benzin ve dizel kadar iyi olsaydı bence bu saydığım markalar dünya üzerinde hızla tükenmekte olan yakıtları kullanmayı bir yana bırakıp LPG'li araç üretirlerdi.

peki o zaman dizeli ve benzini kim tüketecekdi, arab ülkeleri ve amerika gibi güdümcü ülkeler ne yiyip ne içecekdi? aydın düşünceye davet ediyorum sizi. ona bakarsanız lpg yide bi sayfa geçin, güneşle calısan , elektrikle calısan arabalarda yapıldı.bunların seri üretime gecmemesinin sebebi sizce nedir? benzinin ve dizelin en iyi madde oluşumu yoksa? honda gibi bir motor devinin bu zamana kadar dizel arac cıkarmamasının sebebi nedir? bor madeniye katkı sağlanan arabalar ilerde tamamen borla calısan arabalara dönünce bakalım ne diyeceksiniz ?
amerika etibankı alacak 9trilyon dolarlık sermaye 40 milyon dolara kapatılmaya calıslıyor. özellşince yok pahasına etibank, kullanınca amerika bor madenimizi o zaman boru tartısacaz sanırım. sanırım sizin bu konulardan pek haberiniz yok . bu firmalar buaracları hala üretiyor, bi bildikleri var değil konu. babamız üretmiyor bu araçları demi? ar-ge elemanlarının teker teker faili mechul bi şekilde öldürülmesinin sebebi nedir sanıyosunuz ? benzinin ve dizelin tartısılmaz yakıt olusumu yoksa onun tahtının sallanmasıyla birlikde dünya üzerinde iş yapamayacak duruma gelecek sömürgeci zihniyetlerin çöküşümü?
uyandığımız da (ki yakındır o tarih) bor la giden arabalar da böyle basit tartışma konusu olmasın lütfen . bana kalırsa bu lpg idi yok dizel di benzin di , bunların hepsini bi kenara bırakıp,etibankın kontrolü altında olan bor madeni yataklarımızı nasıl amerikalılara su parasına kaptırmamalıyıoz bunu tartısmalıyız. umursarsanız ne ala , ama amaaan canım bana ne benım işimmi derseniz o da sizin seçiminiz .
hiç olmadı toplum bilincimiz yüksek olsun arkadaslar. 9 milyonluk bi parcayı 40 milyona aldığınızı öğrenince nasıl canınız yanıyorsa, 9trilyonluk dolarlık sermayeyi 40 milyon dolara kapatmaya calısan emperyalist amerika ve basiretsiz türkiye özelleşdirmeleri konusunda da biraz empati yapalım, bilincimizi yasatalım ,bu bizim malımızdır.lütfen .

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki o zaman dizeli ve benzini kim tüketecekdi, arab ülkeleri ve amerika gibi güdümcü ülkeler ne yiyip ne içecekdi? aydın düşünceye davet ediyorum sizi. ona bakarsanız lpg yide bi sayfa geçin, güneşle calısan , elektrikle calısan arabalarda yapıldı.bunların seri üretime gecmemesinin sebebi sizce nedir? benzinin ve dizelin en iyi madde oluşumu yoksa? honda gibi bir motor devinin bu zamana kadar dizel arac cıkarmamasının sebebi nedir? bor madeniye katkı sağlanan arabalar ilerde tamamen borla calısan arabalara dönünce bakalım ne diyeceksiniz ?
amerika etibankı alacak 9trilyon dolarlık sermaye 40 milyon dolara kapatılmaya calıslıyor. özellşince yok pahasına etibank, kullanınca amerika bor madenimizi o zaman boru tartısacaz sanırım. sanırım sizin bu konulardan pek haberiniz yok . bu firmalar buaracları hala üretiyor, bi bildikleri var değil konu. babamız üretmiyor bu araçları demi? ar-ge elemanlarının teker teker faili mechul bi şekilde öldürülmesinin sebebi nedir sanıyosunuz ? benzinin ve dizelin tartısılmaz yakıt olusumu yoksa onun tahtının sallanmasıyla birlikde dünya üzerinde iş yapamayacak duruma gelecek sömürgeci zihniyetlerin çöküşümü?
uyandığımız da (ki yakındır o tarih) bor la giden arabalar da böyle basit tartışma konusu olmasın lütfen . bana kalırsa bu lpg idi yok dizel di benzin di , bunların hepsini bi kenara bırakıp,etibankın kontrolü altında olan bor madeni yataklarımızı nasıl amerikalılara su parasına kaptırmamalıyıoz bunu tartısmalıyız. umursarsanız ne ala , ama amaaan canım bana ne benım işimmi derseniz o da sizin seçiminiz .
hiç olmadı toplum bilincimiz yüksek olsun arkadaslar. 9 milyonluk bi parcayı 40 milyona aldığınızı öğrenince nasıl canınız yanıyorsa, 9trilyonluk dolarlık sermayeyi 40 milyon dolara kapatmaya calısan emperyalist amerika ve basiretsiz türkiye özelleşdirmeleri konusunda da biraz empati yapalım, bilincimizi yasatalım ,bu bizim malımızdır.lütfen .

Sevgili letitout iyi hoşta ben borla çalışan motorlar üzerinde çalışılmıyor demedim ki. Ayrıca kimseye bunları tartışmak yerine gelin etibankın alınışını ve bor işletmesinin amerika eline geçeceğini tartışalım deme lüksünü özellikle bir otomobil forumunda ve özellikle otomobil ile sorunların yazıldığı-tartışıldığı bir topik altında doğru bulmuyorum. Diğer bir bölümde bu konuda tartışılır. Neyse; Evet hala kendi düşüncemi savunuyorum. Borla çalışan, hidrojenle çalışan motor üzerinde çalışmalar olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama ben LPG'li motorlar üzerine çalışıldığını görmedim. Eğer LPG otomobil için sağlıklı ve benzinli motorlar kadar performanslı olsaydı otomobil firmaları kesinlikle bunu göz önüne alırlardı. Hangi firma istemezki aracının ekonomik olmasını. Ve petrol satımı konusuna gelince. Dünya üzerindeki petrol rezervleride çok iyi durumda değil. Ve bu politikayı bu kadar büyük firmalar dinlemez. Eğer LPG veya başka bir yakıt araçlar için sağlıklı ve performanslı olsa bunu her şekilde kullanırlar.

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde şu var dez avantajlı tarafı yoksa niye o zaman ilk çalıştırmada veya belli zamanlarda benzin ile çalıştırılması öneriliyor. Yakın bir dostum doğanına normal taktırdı beyenmedi nissan aldı .Nissana sıralı taktırdı İzmirden istanbula gitti geldiğinde onuda sattı ,sattığı nissanın aynisini aldı . Nedenini sorduğumda tam kapaside bagaj dahil dolu olduğunda sollamalarda pefonmas yok, Riske kendimi atmam dedi. Tercih meselesi;)

evet bunu çevremdeki LPG'li aracı olan çok kişide gördüm. Araçlarını bazen benzinde kullanıyorlar. Özellikle soğuk havalarda çalıştırırken.

letitout

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
halit , seni kutluyorum ben . senın imzandaki resminle doldurduğun yer kadar yazı yazdım, yorumuna hayran kaldım .

letitout

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadasım o lafdan sonra imzanın altındaki kocaman corda d resmini kaldırmana gerek yokdu. benım olayım senın resminle değil zaten. ama benı sadece o boyutta anlamıssın.
bak ne diyecem benı acayip bi duruma düşürebilmek için imzandaki aracı bile silebiliyorsun sırf senın imzan kadar yazı yazdım senın yorumuna hayran kaldım dediğim için. yorumunu bi sayfa gecdim , ben artık sana hayranım ya .

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım o lafdan sonra imzanın altındaki kocaman corda d resmini kaldırmana gerek yokdu. benım olayım senın resminle değil zaten. ama benı sadece o boyutta anlamıssın.
bak ne diyecem benı acayip bi duruma düşürebilmek için imzandaki aracı bile silebiliyorsun sırf senın imzan kadar yazı yazdım senın yorumuna hayran kaldım dediğim için. yorumunu bi sayfa gecdim , ben artık sana hayranım ya .

Ya özür dilerim burayı bu türlü tartışma platformu olarak kullanmak istemezdim. Benim anlamadığım konu şu ben kimseye ben bunu böyle biliyorum ve böyle olduğunu herkes kabul etmeli demedim. Benim şahsi görüşümdü dedim. Ve bunun üzerine sen kalkıp birsürü şey yazdın tamam yazdıklarının birçoğu önemli şeyler. Elimizdeki bor madeni işletmesinin etibankta olduğu ve amerikanın bu bankayı çok ucuz bir fiyata satın almak istemesi falan bunlar çok önemli ve ben bunların gereksiz olduğunuda savunmadım. Ayrıca sen olayı kişiselleştirdin. Bu arada daha önce dikkat etmemişsin sürekli imza değiştirme gibi bir takıntım var. Canım sıkıldıkça imzamı değiştiririm. C'mon ile ilgili imzamın daha güzelini hazırlamakta olduğum için onu kaldırdım. Yani senin iletinle bir alakası yok. Ayrıca senin bu forumda kimseye sen şu kadar anlamışsın gibi sözler söylemeye hakkın yok. Söylersende kendin söyler kendin duyarsın. Beni senin söylediklerin etkilemez.

Bu arada daha şimdi işten geldim. İşyerinin sahibi Yeni Golf 5'ine italyan markası bir sıralı Lpg tüp taktırmış. Ve adama takan servis şunu söylemiş. Arabayı benzinle çalıştırın ve özellikle motor soğukken 2-3 km benzinle gidin. Ayrıca 5-6 depo ara ile bir depo benzin alıp aracın rahatlamasını sağlayın demiş. Bunu LPG'yi takan adam söylemiş.

Ben burada tartışmama nokta koyuyorum meydan senin istediğin gibi yazabilirsin. Keyfin bilir.

Kolay gelsin iyi forumlar.

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet fiat'ın orjinal fabrikasyon lpgli araçları mevcuttur...

Yok eğer inanmazsanız ispatlayabilirimde;)