Sinyal Kolu Takılması

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamlar aracımda sağa dönüşte direksiyon toplandığında sinyal sönüyor fakat sola dönüşte bazen (ufak virajlarda) sireksiyon toplandığında sinyal kolu takılıyor ve sönmüyor sorun ve maliyet nedir? Teşekkürler.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
belli bi miktar direksiyon kırılmadan sinyal atmaz
ama hiç atmıyosa sinyal kolu değişiyor

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
sinyal kolunun arkasında bi pin var. direksiyonu çevirip brakırken ona baskı geliyor ve sinyal koluda atıyor.
Kol biraz geri kaymiş olabilir. direksiyona dogru bastır önce.
olmazsa kolu söküp o pini tutan iki tane yay var o yaylar brakmış kırılmış olabilir.

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Cengiz bey teşekkürler deniyeceğim.

vectra616

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim arabadada bundan biraz değişik sorun var. 2000 model Vectra var sinyal verip döndükten sonra kol kendiliğinden atıyor attığında direk uzunlar devreye giriyor sinir bozucu bi hale geldi servise gitti bişeyleri kurcaladılar 3-5 gün düzeldi şimdi yine aynı durumda usta değişmeye gerek yok bu şekilde yaptığımızda düzelir dedi yaptı geri bozuldu. Çözüm yolu var mı? Değişse masraf pek tutmaz ama ne kadardır?

Bu konu altında yazdığım için kusura bakmayın benzer sorun olduğu için burdan yazdım.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Bizim arabadada bundan biraz değişik sorun var. 2000 model Vectra var sinyal verip döndükten sonra kol kendiliğinden atıyor attığında direk uzunlar devreye giriyor sinir bozucu bi hale geldi servise gitti bişeyleri kurcaladılar 3-5 gün düzeldi şimdi yine aynı durumda usta değişmeye gerek yok bu şekilde yaptığımızda düzelir dedi yaptı geri bozuldu. Çözüm yolu var mı? Değişse masraf pek tutmaz ama ne kadardır?

Bu konu altında yazdığım için kusura bakmayın benzer sorun olduğu için burdan yazdım.

Kolun anahtar grubundaki platinler boşanmış sanırım.
kol istiyosan kol var bende.
elile vurduğunda vs de sarsıntıdan yapıyomu

herbi fason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de var. Önce bir taraf düşmüyordu. şimdi iki taraftan da düşmüyor. ve bu hale gelmeden önce direksiyondan takır tukur sesler geldi..
kolu değiştircektim ancak sökünce sorunun kolda olmadığını gördü elektrik ustası. Dolayısıyla sorun direksiyonda dedi.. Maliyeti de 250 yi geçer dedi.. ama ben bilmem dedi.. öyle kaldı.. sorunu ve maliyeti tam olarak bilen var mıdır?? Teşekkürler

herbi fason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın Mokia

sinyal kolunun arkasında bi pin var. direksiyonu çevirip brakırken ona baskı geliyor ve sinyal koluda atıyor.
Kol biraz geri kaymiş olabilir. direksiyona dogru bastır önce.
olmazsa kolu söküp o pini tutan iki tane yay var o yaylar brakmış kırılmış olabilir.

Üzerinden çok zaman geçmiş ama.. benim soruma çareniz var mıdır acaba.. bir üsteki mesaj.. umarım görürsünüz.. teşşkrler..

herbi fason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değil

Sorun koldur, direksiyonda bozulacak bir taraf yok hatırlıyorum.

Biz de öyle düşündük.. kol alıp elektrikçiye gittim. çıkan kolun sağlam olduğunu gördük.. yeni takılan da yine çalışmadı. başka duyan, bilen varsa memnun olurum..