Silkeleme Sorunu

mifsad

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba aracimda vitesteyken gazdan ayagimi hizli sekilde cektigimde arac silkeliyor araca gaz ayarı yapıldı gaz kelebeği temizlendi ama benzindede lpgde de durum degismedi boyle bir sorunla karsilasan varmı qcaba

furk4n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Sürekli lpgde ateşleme hatası verıyor ise bujileri yeni değiştirdiysen lpg de buji aralıkları 90 sentim orjineli (genelde) bu 65 sentime düşürülüyor buda araçta benzinde iken bile silkeleme veya al ver yapıp istop ettiryor bujı arakların bobin kontrol etirmeni öneririm

mifsad

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Sürekli lpgde ateşleme hatası verıyor ise bujileri yeni değiştirdiysen lpg de buji aralıkları 90 sentim orjineli (genelde) bu 65 sentime düşürülüyor buda araçta benzinde iken bile silkeleme veya al ver yapıp istop ettiryor bujı arakların bobin kontrol etirmeni öneririm

Bujileri değistirmedim ama degistirmeyi denicem sorun hem lpg de hem benzinde baş gösteriyo ama benzinde daha az hissedilir durumda anlaşilan deneme yanilma yapmadan nokta atişyla bu işi çözemicez

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bujileri değistirmedim ama degistirmeyi denicem sorun hem lpg de hem benzinde baş gösteriyo ama benzinde daha az hissedilir durumda anlaşilan deneme yanilma yapmadan nokta atişyla bu işi çözemicez

Benim araçta Z12XEP motor takılı, aynı şekilde silkeliyor. Benzinde az LPG de çok yapıyor. Sorun bence motor bir yerden hava alıyor az miktarda, araba kalkışta yüke bindiğinde fakire düşüp silkeliyor.

Ya da sırayla şunlarda olabilir;

- Debriyaj müşürü,
- Hidrolik sistemde hava olması, yağın azalması,
- Bobin arızası,
- Gaz kelebeğinin kirlenmesi,
- LPG enjektörlerinin eskiyip hava alması,
- LPG gaz bağlantılarının gevşeyip hava alması,
- LPG sisteminde kör vidayla tıkanan yerlerde vidanın gevşeyip hava alması,

mifsad

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Verdiginiz tavsiyeleri kontrol ettirip sonucu emsal olmasi açisindan burdan yazicam ilginize minnettarim

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Verdiginiz tavsiyeleri kontrol ettirip sonucu emsal olmasi açisindan burdan yazicam ilginize minnettarim

Eski arabamda bahsettiğiniz sorunu yaşamış biri olarak ilk önce lifte kaldırıp motor takozlarını gözle ve levye yardımıyla kastırarak kontrol ettirmenizi öneriyorum. Motor ani gaz hareketlerinde takozlar sağlam olmadığı için gereğinden fazla sarsılıyor ve silkeleme yapıyor.
Bu en basit ihtimal, para gerektirmez.
Daha sonra ateşleme sistemini kontrol ederek adım adım gitmenizi öneriyorum. Çünkü ben buji, buji kablosu, yakıt sistemi gibi bir çok parçaya masraf edip çözememiş ve en son sorunun takozlardan kaynaklandığını çözmüştüm. Yani çözümü tersten uygulamışız...

mifsad

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor kulakları sağlam çıktı buji leri ve bobini söktük bujilerin beyazliklarinda sararma meydana gelmiş ustanin dediği şu bujiler kusmuş bobinde delphi marka orjinal yeni gm marka buji takimiyla orjinal ateşleme bobini alirsam bu iş çözülecekmiş bujinin sararmasindan bobinin delphi marka olmasindan bu iş anlaşilirmi ayrica araç sadece lpg de hizli gaz birakinca bir kere egzoz patlatiyor

mifsad

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bobin masrafindan once bujileri degistirdim sorun çözüldü ilgilenenlere teşekkür ederim