Astra h gtc silkeleme tekleme ve dalgali rolanti sorunu

Emremre123

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar oncelikle selamlar. 1.6 benzinli h kada gtc aracim var. hic tup gormedi 160.000 km de. Aracta dusuk devirlerde silkeleme tekleme ani hizlanma rolanti dalgalanmasi ayagimi gazdan cekince dalgali bir sekilde hizin dusmesi gibi problemlerim var. ne yaptiysam olmadi. Buji bobin degisti. Sensorler temizlendi. Subaplarda sikinti yok. Bugun aracimin emme monifoldu ve egrnin kurumu icin tamirciye birakip teslim aldim. Fakat sikeyetlerim hala devam ediyor. Egrnin fisini cektirdim araci 100 km kullandim ve sikayetlerim tamamiyle ortadan kalkti. Sonra geri taktim sikayetlerim tekrardan basladi. Bugun tamirci ya guzel temizlemedi yada baska bisey var lutfen yardimci olun araci saticam yoksa. Gercketen arabadan midem bulandi. Cok masraf yaptim. Yakit tuketimi cok ciddi manada artti araba gitmiyo tekliyor naptiysak olmadi. Egr fisini cektirdigimde araba akiyor. Oyle kullanmak istemiyorum onerilerinizi bekliyorum

Rdstrtwlkr

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam selamlar stop etme problemi var mı yoksa sadece dalgalanıyor mu?

Emremre123

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
evet stop etme durumuda soz konusu ama bu cok nadiren oldu. Yani toplam 1000 kusur kmde 3 kere etti etmedi. Bikeresinde 120 gibi giderken vites dusurmek istedim bosa geldigi an etti bikerede dusuk suratte arBa sogukken 2 den 1 e cekerken stop etti. Hatirladigim bu

Rdstrtwlkr

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
bende de aynı sorun var, hatta başlığı da var. orada yapılanları okuyabilirsin, en azından bir fikir vermesi açısından yardımcı olabilirsem ne mutlu. benim yarın ek olarak EGR valfi değişecek, çözüm olursa onu da iletirim. bu arada benim araç otomatik.

• Beğen
Tepkiler: Emremre123

Emremre123

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
tesekkur ederim oncelikle :) egr yi yazilimla iptal ettirip oyle kullanmayi dusunuyorum cunku fisi cekikkken araba akiyor hic sikinti olmuyor resmen. Islemlerden sonra yorumunuzu bekliyorum. Sizde sonuc alamassaniz ben iptal ettiricem

ONUR0525

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar oncelikle selamlar. 1.6 benzinli h kada gtc aracim var. hic tup gormedi 160.000 km de. Aracta dusuk devirlerde silkeleme tekleme ani hizlanma rolanti dalgalanmasi ayagimi gazdan cekince dalgali bir sekilde hizin dusmesi gibi problemlerim var. ne yaptiysam olmadi. Buji bobin degisti. Sensorler temizlendi. Subaplarda sikinti yok. Bugun aracimin emme monifoldu ve egrnin kurumu icin tamirciye birakip teslim aldim. Fakat sikeyetlerim hala devam ediyor. Egrnin fisini cektirdim araci 100 km kullandim ve sikayetlerim tamamiyle ortadan kalkti. Sonra geri taktim sikayetlerim tekrardan basladi. Bugun tamirci ya guzel temizlemedi yada baska bisey var lutfen yardimci olun araci saticam yoksa. Gercketen arabadan midem bulandi. Cok masraf yaptim. Yakit tuketimi cok ciddi manada artti araba gitmiyo tekliyor naptiysak olmadi. Egr fisini cektirdigimde araba akiyor. Oyle kullanmak istemiyorum onerilerinizi bekliyorum
Araçta arıza kodu varmı yazarmısın.

Emremre123

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arac hep ayni ariza kodunu veriyor. P017152 yani fakir yakit

ONUR0525

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
P017152 kodundan baska hic bir kod gormedim.
manifoldu yarım mı söktü. yoksa silindir kapağından komple enjektörlerle berabermi silindir kapağından ayırdı.