Silindir kapak değişimi faydaları?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Mustafa kardeşim senin konularının tamamını emin on son kelimesine kadar okuyorum. Fazla kendini kasma 5000 bırak 6000 devir olsa ne olacak? Bakma sen bu araçlar aslında sağlam makineler o kadar kısa zaman içinde dağılacak makine değil. Burada önemli olan aslında aracını tanımak gerisi hikaye ben kendi aracım da 94 model araç da gaz pedalı son dibinde rampa çıkarım. İsterse dağılsın derim. Ama dedim gibi bu araçların motorları o kadar emanet değil. Yağına dikkat edeceksin suyuna dikkat edeceksin bakımları zamanın da yapılacak ve sonra vereceksin kırbacı. ;)

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mustafa kardeşim senin konularının tamamını emin on son kelimesine kadar okuyorum. Fazla kendini kasma 5000 bırak 6000 devir olsa ne olacak? Bakma sen bu araçlar aslında sağlam makineler o kadar kısa zaman içinde dağılacak makine değil. Burada önemli olan aslında aracını tanımak gerisi hikaye ben kendi aracım da 94 model araç da gaz pedalı son dibinde rampa çıkarım. İsterse dağılsın derim. Ama dedim gibi bu araçların motorları o kadar emanet değil. Yağına dikkat edeceksin suyuna dikkat edeceksin bakımları zamanın da yapılacak ve sonra vereceksin kırbacı. ;)
Çok tesekkurler nadir bey moral oldu valla arada saçma konular açıyorum biliyorum ama af buyurun artık. Çok şey öğrendim bu siteden sizlerden. Dediklerinizi dikkate alacağım bundan sonra.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapağı sökün, usta bakarak yorum yaparsa, umursamayın. Rektifiyeciye yollayın, ölçümlerini yapsın, gerekirse taşlar, gerekirse taşlamaz, yenisi gerekirse o söyle. Ölçmeden yorumlamak için gözle görülür eğiklik olması gerek.

Ardından Süpsan marka alabilirsiniz, hiç sorun olmaz. Conta da Elring alabilirsiniz, toplayan usta iyi ise, sıkıntısız binersiniz.

Fakat:
Üst tarafı sağlamlaştırırsanız, aynı anda aşınan alt kısım, yani piston kısmı zayıf nokta kalır, bu sefer oradan kaçırabilir. Durum bu.
Hmmm bunu hesap etmemistim yani iste girmisken komple yaptırmak daha mantıklı sonuçta bir taraf zayıf kalacak. Bakalım şuan sorun yok araç satılacak zaten. Çoktan satılması gerekiyordu ama bazı farklı olaylar oldu babam bana bıraktı bir süre daha binebilirim öğrenci hali çalıştığımla kıyıda köşede biriktirdiklerim var haliyle satmadan değerinde satılmasını istiyorum çünkü alacak kişi ustaya götürüyor usta bu araç üflüyor diyor 2 boru sokup yağ çubuğu çekiyor kimisi bu araç 300 bin devirmiş diyor. Araç 210 binde. 3 bin lira masraf var diyor falan filan moral bozuluyor insanın.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Çok tesekkurler nadir bey moral oldu valla arada saçma konular açıyorum biliyorum ama af buyurun artık. Çok şey öğrendim bu siteden sizlerden. Dediklerinizi dikkate alacağım bundan sonra.

Rica ederim şahsım adına ama sana tavsiyem bu kapak olayını bence fazla kafana takma derim. Çünkü kapak ha deyince darma duman olacak bir parça değil zaten. Hadi oldu diyelim sana çıkma en kral kapağı zaten buluruz. Sen bakımlarını yaptırmışsın aracının ağız tadı ile keyfini sürmeye bak ;)

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rica ederim şahsım adına ama sana tavsiyem bu kapak olayını bence fazla kafana takma derim. Çünkü kapak ha deyince darma duman olacak bir parça değil zaten. Hadi oldu diyelim sana çıkma en kral kapağı zaten buluruz. Sen bakımlarını yaptırmışsın aracının ağız tadı ile keyfini sürmeye bak ;)
Valla çok sağolun
Böyle insanlar olduktan sonra
kapak bozulsa ne olur Allah razı olsun.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustaların lafına bakıp ust kapak actırmayın hemen.motorun ust kısmı saglam olur pıstonlardakı asınma fazla ıse arac ust kapak degısım8nden sonra duman atmaya baslar.sekmanlarıda yenılersenız duman atmayı ertelemıs olursunuz.o yuzden tam emın olmadan actırmayın aracınızı.vectra b lerın motoru hararete cok dayanıklıdır sorun yoksa eger.aracınız normal kullanında hararet yaparsa actırırsınız ust kapagı rektefecıler ne derse duruma bakarsınız

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustaların lafına bakıp ust kapak actırmayın hemen.motorun ust kısmı saglam olur pıstonlardakı asınma fazla ıse arac ust kapak degısım8nden sonra duman atmaya baslar.sekmanlarıda yenılersenız duman atmayı ertelemıs olursunuz.o yuzden tam emın olmadan actırmayın aracınızı.vectra b lerın motoru hararete cok dayanıklıdır sorun yoksa eger.aracınız normal kullanında hararet yaparsa actırırsınız ust kapagı rektefecıler ne derse duruma bakarsınız

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Valla antalyada antfrizden sonra 95 98 i geçmez oldu sıkıntı yol sağolun artırmayacağım.