Sigarayı bırakmak isteyenler

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iradeden ötesi yalan
sigara içmekten en çok rahatsızlık duyduğum nokta da bu, bize nasib olur inşallah o niyet

Cengiz abi az daha sakata geliyomuşun inat yapçam derken hee, allah korumuş, geçmiş olsun

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ses telimde nodül çıktı, ameliyat oldum allahtan temiz çıktı parça yoksa ses telleri alınacaktı,
doktora 1 ay sonra sigara içmeye başlayabilirmiyim dedim ,
güldü,
sessizlik ve ölüm dedi sonu kaçınılmaz
sigarayı bıraktım ,
yardım almadan her hangi bir destek almadan,
ertesi gün aramadım bile,
anladımki bağımlılık biyolojik değil
psikolojik,
öyle n,ikotin bağımlılığı diye bir şey yok
olsaydı
ertsi gün kendimi kötü hissetmem gerekirdi,
evet kötü yanı var , ellerimiz boş kaldı ama onuda çözdük,
tespih :)
bi kaç tane aldım
akik, oltu , ağaç , güzelde aksesuar tavsiye ederim

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iradeden ötesi yalan
sigara içmekten en çok rahatsızlık duyduğum nokta da bu, bize nasib olur inşallah o niyet

Cengiz abi az daha sakata geliyomuşun inat yapçam derken hee, allah korumuş, geçmiş olsun
sağol kardeşim dediğin gibi fazla sorun yasadım baslamasam iyiydi ama lanet olsun ne diyeyim ...

ses telimde nodül çıktı, ameliyat oldum allahtan temiz çıktı parça yoksa ses telleri alınacaktı,
doktora 1 ay sonra sigara içmeye başlayabilirmiyim dedim ,
güldü,
sessizlik ve ölüm dedi sonu kaçınılmaz
sigarayı bıraktım ,
yardım almadan her hangi bir destek almadan,
ertesi gün aramadım bile,
anladımki bağımlılık biyolojik değil
psikolojik,
öyle n,ikotin bağımlılığı diye bir şey yok
olsaydı
ertsi gün kendimi kötü hissetmem gerekirdi,
evet kötü yanı var , ellerimiz boş kaldı ama onuda çözdük,
tespih :)
bi kaç tane aldım
akik, oltu , ağaç , güzelde aksesuar tavsiye ederim
katılıyorum , irade elbette önemli benim gösterdiğim irade yadsınamaz çok mucadele ettim ama olmadı ,geçenlerde yine sigara bıraktırma merkezi diye biryeri aradım sözde tek seansta sigarayı bıraktırıyoruz psikolojik destek de veriyoruz diyorlardı olayı aynen anlattım bana hiç de sıcak bakmadılar bazı bünyelerde bu tarz sorunlarla karsılasıyoruz birkaç müşterimizin basına da geldi dediler, benim psikolog birşey hemen hemen aynı saatte ya da belli aralarla düzenli aklına geliyorsa sen bağımlısın demektir bu alkol olur, sigara olur farketmez tedaviyle yenersin dedi, zaten sorun da orada başlıyor beyin ve bünye ile inatlaştığında senden intikam alırcasına hoyrat davranabiliyor ,kimisinde de fazla tesir etmeden geçip gidiyor misal fırsatını bulduğum her an bira içerim,içmek isterim ,içmezsem rahatsız,huzursuz olurum ama ramazanda oruc tutmamama ragmen asla ağzıma sürmem,aklıma da gelmez fazla da sıkıntı cekmem ,insan beyni enteresan vesselam...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
atın ölümü arpadan olsun:D

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
atın ölümü arpadan olsun:D
öyle de direk ölsen keşke inan gırtlak kanseri olup gırtlağını deldirmek ve bünyeyi temizleyene kadar durmadan aspirasyon sondasını boğazına sokmalarını izlemek, o sesleri duymak,o manzarayı görmek fecii,yine damar tıkanıklığından uzuvlarını kestirmek zorunda kalmak da fecii düşündükçe tüylerim ürperiyor :(

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
babamda 2 sene olacak allah'ın izniyle sigaradan çok şükür kurtuldu aynı cengiz abinin başına gelen ağızda yaralar yüzünden yemek yiyemez duruma gelmişti doktor bi ilaç vermiş ağzı biraz düzelmişti bu seferde garip garip sivilceler çıktı ama şimdi tamamen kurtuldu ama kabak çekirdeğine sardı :D

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
babamda 2 sene olacak allah'ın izniyle sigaradan çok şükür kurtuldu aynı cengiz abinin başına gelen ağızda yaralar yüzünden yemek yiyemez duruma gelmişti doktor bi ilaç vermiş ağzı biraz düzelmişti bu seferde garip garip sivilceler çıktı ama şimdi tamamen kurtuldu ama kabak çekirdeğine sardı :D
baban atlatmış maşallah o ağızdaki o yaralar arada çıkar ama çok alevlenmeden geçer inşallah o kadar cok uğraşınca prof gibi oldum :D benım eniştem de bırakalı 25 yıl oldu 25 yıldır ağzında tek tük aftlar oluyor aslında o aftları sürdüğünde donduran bu sayede acısız yemek yemeni sağlayan merhemler var da kardeşim bizde bir iki değildi ki namussuzlar tüm ağzımı kaplamıştı ben konusamıyordum bile ALLAH düşmanıma vermesin ...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
öyle de direk ölsen keşke inan gırtlak kanseri olup gırtlağını deldirmek ve bünyeyi temizleyene kadar durmadan aspirasyon sondasını boğazına sokmalarını izlemek, o sesleri duymak,o manzarayı görmek fecii,yine damar tıkanıklığından uzuvlarını kestirmek zorunda kalmak da fecii düşündükçe tüylerim ürperiyor :(

doğru diyorsun abi ama içmeyenlerdede oluyor yani hiç ağzına sürmesen bile pasif içicisin sonuçta