Sıfır Elektrik???

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu sabah her zamanki gibi aracımın başındayım.İşe gideceğiz klasik.Anahtara basıyorum kapılar açılmıyor.
Acaba pili mi bitti diye düşünüyorum.Halbuki pazar sabahı arabadan birşeyler almak için açmıştım.Sorun da yoktu.
Neyse kapı kilidini kullanarak açıyorum.Marşa basıyorum en ufak bir hareket yok.Sanki sistemde hiç elektrik yok.Dediğim gibi sadece 20 saat önce gayet normaldi herşey.
Akü deşarj olsa bile bu şekilde olmaz diye düşünüyorum.Yani en azından marşa izin vermese bile kapılar açılmaz mı? Yada iç aydınlatma falan yanmaz mı?
Bakalım öğleden sonra Opel Asistans ı arayıp yardım isteyeceğim.
Gelişmeleri yazarım.
Benzer bir durumla karşılaşan oldu mu hiç?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
d kasalarda bu şikayeti olan birkaç arkadaş vadı bi haftalık araç seninki gibi marş basmamış asistansdan gelip takviyeyle çalıştırmışlar sonra ne oldu takip edemedim

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Asistans hizmetten opaz servis elemanı geldi.Takviye yapıp çalıştırdık.
Arabada tesisat bağlı tek şüpheli o.Gerçi ana ünite kapanınca amfi de kapanıyor ama sistemden elektrik çekiyor mu bilemiyorum.Yarın servise götürüp ölçüm yaptıracağım.Tesisat bağlı ve bağlı değilken ölçümleri yapılacak.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kaçak ihtimali yüksek çünkü akü o kadar da bitmez iç aydınlatmayı yakamayacak kadar

gs1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun ben de 10 gün önce oldu

selamlar
ben de akşam arabayı kapattım sabah geldim alarm sesli çalışmadı ama kapıyı açtı sonra kontagı cevırdım tık yok hemen opel asistance aradım adam gönderdıler takvıye ile çalıştırdılar ,servise git baktır kaçak var mı dediler aynı gün götürdüm ama hiçbir kaçak bulamadılar.Şans mıdır nedir her sabah korkuyorum arabayı çalıştırırken???

redshare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gecen sene bana da aynisi olmustu.

3 veya 4 gunyatmisti araba, sonra baktim, alarm calismiyor, anahtarla acmistim kapilari, kontagi cervirdim hic bir isik yoktu gosterge panelinde.

Sonra takviye ile calistirildi araba, GEDIZLERe goturdum, adamlar inceledi kacak yokmus.

Ve su sacma seyi soylediler:
COK

redshare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pardon devam ediyorum:

ARABANIZI YATIRMISSINIZ, AKUSU BITMIS.

Dedik 3-4 gun yatti, haftalarca yatmadi.. Araba da garanti altindaydi o zaman.

Ya adamlar masraftan kacmak icin oyle dediler, ya da bir sey bulamadilar oyle dediler. 3-4 gun yatan arabanin akusu bitmez sonucta..

Bir daha da oyle bir mevzu olmadi.

orkos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar alarm sonradan takıldıysa genelde sorun alarm oluyor ben iki akü değiştirdim işim gereği çok kullanamıyorum,şimdi sadece merkezi kilidi kullanıyorum 1 hafta yattığı oluyo sabah ikiletmiyo bile :))

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tahmin ettiğim gibi amfi sorunu.
Ana ünite kapandığında amfi açık kalıyor.Sebebini henüz bulamadım.Aslında ilk montajı yaptığımızda kapanıyordu.Şimdi neden böyle acaba???

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
remote kablosunu kontrol ettin mi