Sıfır Corsa almayı düşünüyorum

Precursors

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnternette forumlarda genelde Corsa C, Corsa D gibi terimler görüyorum. Opel'in sitesinde ise 3 ve 5 kapı olmak üzere iki Corsa tipi var. Corsa'nın 5 kapılı modelinin 1.3 TDCi motor ve Color Edition'lusunu almayı düşünüyorum. Ancak bir sorum var

Panoramik Sunroof, Color Edition'da "1.3 TDCi motor ile sunulmamaktadır" diyor Opsiyon listesi altında. Bu, sunroof bu motorlu modellerde olmaz anlamına mı geliyor? Opel TR sitesindeki konfigüratörde bu motor seçildiğinde sunroof opsiyonlarda görülüyor ve seçilebiliyor. Bu konuda bilgisi olan var mı? 3 bayiye ve Opel TR sitesine mail göndermeme rağmen cevap alamadım :sorry:

arif06-eski

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa iyi bir seçim fakat zamanı iyi değil. Çünkü 2010 yılında makyaj yedi ve muhtemel 2013 yılında kasa değişecek. Bizler 3-5 yıl önce aldık ve son kasa olarak kullanıyoruz fakat siz şu an sıfır alıp 1 sene sonra aracınıza eski kasa dedirtirmisiniz? Ya bekleyin ya da aynı sınıfta yeni kasa başka araçlara yönelin.

Son düzenleme:

Precursors

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uyarınız için teşekkür ederim.
Ancak şu anda bir arabam yok ve acilen bir araba almam gerekli. Aracı 3-4 yıl içinde değiştirmeyi düşünmüyorum, dolayısıyla hangi modeli alırsam alayım 3 yılda bir kasası değiştiğinden 6-7 yıl sonra elimden çıkarmak istediğimde eski kasa olacak.

arif06-eski

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamamiyle sizin tercihiniz. Mesela 3-4 yıl daha kasa değiştirmeyecek Polo düşünebilirsiniz.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel'de tdci değil cdti motor vardır ;)

tdci isim hakkı ford markasına aittir.

1,3cdti'de sunroof yok benim bilidğim kadarıyla.

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıfır corsa yada polo,
30 -40 arası para yatıracaksın, çok para
bir sürü 2.el alternatifi var,
örenğin
BMW 1,16

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001-2006 arası olanlar corsa c, 2007-201? arası olanlarda corsa d...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi astra 1.6 cosmolara bakıyordum. ben olsam astra alırdım geniş iç hacim daha iyi yol tutuşu. babamın dayısına s40 aldık bomboş arabaya dünya para vermiş olduk. 3-4 yıl sonra satacaksanız hem daha az zarar etmiş olursunuz....

AfterRain

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alabilirsiniz, arkadaşım Polo 1.2 tdi sürmüş, hiç gitmiyor dedi. Diğer modellerin vergisi daha yüksek.

boraa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa 1.3 cdti modelinde opsiyonlar malesef cok kisitli. Dizel araba gerektirecek kadar cok yol yapiyor musunuz? Son zamlarla yilda 30000km nin altida araci 6yila satarsaniz zarar edersiniz. Ben bu aracin 1.4Twinport unu kullaniyorum. Benzinde biraz yakar ancak iyi bir yerde taktirilacak LPg ile sorunsuz kullanirsiniz, dizelinden de daha eknomik olur. Ayrica unutmayin ki dizel arac cevreyi daha cok kirletir, kuresel isinmaya LPg ve Benzine oranla daha cok sebep olur... Ancak Corsa'dan memnun kalirsiniz, araba bisiklet gibi resmen, her yere sigiyor ve manevra kabiliyeti cok yuksek.

Edit: konuyu hortlattigimin farkina varmadim, ozur dilerim. Umarim ileride birilerinin isine yarar.