Sıfır Araçta Arıza Lambası

Sipiralli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün 1.4t sport aracımı teslim için Balıkesir Tınaz otoya gittiğimde bana aracı bugün teslim edemeyeceklerini,eps arızası verdiğini,gm merkeze ulaşamadıklarını ve benim istemem taktirde aracı böyle teslim edebileceklerini ya da sabah gm merkezle konuşup arızayı giderdikten sonra teslim alabileceğimi söylediler.Ben de biraz ters yapıp aracı teslim almadan eve döndüm.Sizce yarın aracı almaya gittiğimde ne yapayım?Sıfır bir araçta böyle bir durumla karşılaşınca insanın hevesi kaçıyor ve ister istemez 1 ay hevesle beklediği araçtan soğuyor.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Sıfır Araçta Arıza Lambası

Sn. Sipiralli,

Arızanın mekaniksel mi yoksa yazımsal mı olduğunu bilmek gerekir. Yazılımsal arızaları kolay giderebiliyorlar ama mekanik bir nedenden dolayı ise (ki fabrikadan çıktıktan sonra teste tabi tutulup gerekli incelemeler yapıldıktan sonra ok mührü yiyor) bu süreç biraz uzayabilir.

Umarım sıkıntıyı en kısa zamanda çözerler. Aracın fabrika çıkışından süre gelen bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Sipiralli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
Sn. Sipiralli,

Arızanın mekaniksel mi yoksa yazımsal mı olduğunu bilmek gerekir. Yazılımsal arızaları kolay giderebiliyorlar ama mekanik bir nedenden dolayı ise (ki fabrikadan çıktıktan sonra teste tabi tutulup gerekli incelemeler yapıldıktan sonra ok mührü yiyor) bu süreç biraz uzayabilir.

Umarım sıkıntıyı en kısa zamanda çözerler. Aracın fabrika çıkışından süre gelen bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum.
Sn drwaverunner
Cevabınız için çok teşekkür ederim.Umarım sorun ufaktır ve hemen çözülebilir.Peki sorunun büyük olması ve arızanın giderilmesinin uzaması durumunda yapmam gerekenler için öneride bulunabilir misiniz?

Murat.Dursun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sipiralli link' Alıntı:
Arkadaşlar bugün 1.4t sport aracımı teslim için Balıkesir Tınaz otoya gittiğimde bana aracı bugün teslim edemeyeceklerini,eps arızası verdiğini,gm merkeze ulaşamadıklarını ve benim istemem taktirde aracı böyle teslim edebileceklerini ya da sabah gm merkezle konuşup arızayı giderdikten sonra teslim alabileceğimi söylediler.Ben de biraz ters yapıp aracı teslim almadan eve döndüm.Sizce yarın aracı almaya gittiğimde ne yapayım?Sıfır bir araçta böyle bir durumla karşılaşınca insanın hevesi kaçıyor ve ister istemez 1 ay hevesle beklediği araçtan soğuyor.

Sayın Sipiralli , Aracı teslim almamanız iyi olmuş. Sorun giderildikten sonra aracınızı teslim aldığınızda servis tutanak ve formunu mutlaka isteyin.
Aynı arıza 3ncü sefer tekrarlar ise kusurlu ürün kabul edip aracın değişimini talep edebilirsiniz.
Umarım böyle birşey olmaz Türkiyede bu tarz ayıplı ürünün değişimi en çok müşteriyi üzüyor.

Geçmiş olsun.Şimdiden keyifli sürüşler.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Sipiralli link' Alıntı:
Sn drwaverunner
Cevabınız için çok teşekkür ederim.Umarım sorun ufaktır ve hemen çözülebilir.Peki sorunun büyük olması ve arızanın giderilmesinin uzaması durumunda yapmam gerekenler için öneride bulunabilir misiniz?

Şimdi açıkçası Sn. Murat.Dursun'un dediği gibi arızanın 3 defa tekrarlaması ile ilgili bir yönetmelik var ama bu arıza insan hayatına mal olabilecek bir arıza.
Yani bu sıkıntıdan dolayı (Allah korusun, kimse böyle birşey istemez tabi) olacak bir olumsuzluk neticesinde bu işin geri dönüşü yok.
Sıkıntı giderildi ise ben bu sıkıntının neden olduğunu nasıl giderildiğini detaylıca öğrenip sistemin çalışıp çalışmadığını oradaki ustalarla gerekirse test edip ondan sonra bu işe ok derdim.

Bu silecek gibi, tampon gibi "bişey olursa getirin tekrar bakarız" şeklinde bir arıza ya da sıkıntı değil. Hava yastığının çalışmaması gibi birşey. Direk güvenlik ile alakalı.
Sıkıntının nedenin, giderilmesi için yapılan prosedürün içeriğini açıklayan da satış bölümünden bir yazı isterdim açıkçası.

Sipiralli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn Murat.Dursun ve Sn drwaverunner
Cevaplarınız için teşekkür ederim.Bugün kurduğum kontak sonucu aracın şu anda testte olduğunu öğrendim.Sizce daha teslim almadığım ve büyük ihtimalle serviste kendilerinin bozduğu ve içine binemeden"arızalı" duruma düşen aracım için maddi ve manevi kaybım için tazmin isteyebilir miyim.
Ayrıca aracı teslim almadan Opel Türkiye'yi de arayıp görüş almak istiyorum.
İyi günler.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Açıkçası bu konu ile ilgili Opel Türkiye'yi aramakta fayda var. Tüketici hakları ile ilgili de neler yapılabilir öğrenilmeli.

Sipiralli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İşin ilginç tarafı bana söylenen şu sözler."Sabah arabayı denemek için çalıştırdığımızda araçta herhangi bir problem görünmüyordu.Siz teslim almak için geldiğinizde aracı yanaştırmak için çalıştırdığımızda arıza baş gösterdi."

Bu bende aracımın servis tarafından bozulduğu izlenimini yarattı.

Murat.Dursun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sipiralli link' Alıntı:
Sn Murat.Dursun ve Sn drwaverunner
Cevaplarınız için teşekkür ederim.Bugün kurduğum kontak sonucu aracın şu anda testte olduğunu öğrendim.Sizce daha teslim almadığım ve büyük ihtimalle serviste kendilerinin bozduğu ve içine binemeden"arızalı" duruma düşen aracım için maddi ve manevi kaybım için tazmin isteyebilir miyim.
Ayrıca aracı teslim almadan Opel Türkiye'yi de arayıp görüş almak istiyorum.
İyi günler.

Sn.Sipiralli , Avukat değilim  :-[ , Ancak şahsi düşüncem , aracı bilerek bozmayacaklarıdır. Bu konuda şüphe ve delilleriniz varsa elbette hakkınızı aramalısınız.
Ancak servis gerekli hassasiyeti gösterip aracı size teslim etmeden önce test etmiş ve arızasını tespit etmiş. Eminim ki , arıza ufak olsaydı size teslimden önce yetişseydi haberiniz bile olmazdı.
Veya daha kötüsünü düşünüp , X Bey ruhsatta sorun çıktı arabanızı 3gün sonra teslim edeceğiz de diyebilirlerdi ve sizin sorundan hiç haberiniz olmazdı  questionnn

Sevgi ve Saygılarımla.

Düzeltme :

Mesajımın ardından yazılan mesajları okuyunca aracın teslimde arızalandığı anlaşılıyor. Küçük bir olasılık gibi ,

֖nceki yazdıklarımın tam tersi araç size teslim edilene kadar hiç test edilmemiş olabilir veya arızanın çözümünü yetiştiremediler ve bu yalana başvurdular.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sipiralli link' Alıntı:
İşin ilginç tarafı bana söylenen şu sözler."Sabah arabayı denemek için çalıştırdığımızda araçta herhangi bir problem görünmüyordu.Siz teslim almak için geldiğinizde aracı yanaştırmak için çalıştırdığımızda arıza baş gösterdi."

Bu bende aracımın servis tarafından bozulduğu izlenimini yarattı.

Hocam eğer araç size teslim edildiğinde arızasız sorunsuz bir teslim varsa, artık yapacak birşey yoktur. aracınızı alıp güle güle kullanın. maddi manevi bir tazmin hakkınızda bu aşamada (ve anlattıklarınıza bağlı kalarak) bulunmamaktadır.